Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek akik panelban...

Szerintetek akik panelban laknak azok szegények? Ők a társadalom alsó negyede?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom ezt, sok ismerősöm mondja, hogy panelban élnek a szegény családok. Viszont akik meg ott élnek mindig azt mondják, hogy szándékosan nem akarnak kertes házba menni. Akkor ez most hogy van?

#panel #szegénység #lakótelep #társadalom alja
2022. nov. 13. 09:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésre válaszolva: az ország lakosságának alsó negyedének konkrétan a napi megélhetés gondot jelent és nem azon gondolkodik, hogy saját lakást vegyen. Nem mellesleg a fővárosban az 1 milliós panel négyzetméter árak már régóta nem sci-fi kategóriába tartoznak. Aki kicsenget egy 60-70 négyzetméteres panelért kb. ugyanennyi milliót, az nemhogy a társadalom alsó 25%-ában nincs, hanem inkább bőven a felső 6-7%-ban.


"És ki mondja meg, mi a középosztály fogalma?"


Mi az hogy ki mondja meg? Ez egy létező fogalom, évszázadok óta általánosságban ugyanazt jelenti, csak a legtöbben nem tudják mi ez és hibásan azt hiszik, hogy az a középosztály, akinek a fizetése/vagyona kb. középen van.

Hát nem. A középosztály egy meglehetősen szűk réteg manapság, itthon talán a lakosság 4-5%-a lehet és egy évről évre kisebb arány.

Nyilván ez egy nagyon általános leírás, de kb. ez a középosztály:


Vagyonos kispolgárság; személyi vagyon és jövedelem szempontjából tehetős társadalmi réteg, amely már képes saját jövedelméből megtakarításokat félretenni, és fejlődő gazdaság mellett kisebb vagyont felhalmozni.


A középosztályba általában a magasabb jövedelmű köztisztviselők, sikeres értelmiségiek, művészek, egyéni vállalkozók, kis- és középvállalkozók, önálló iparosok, kereskedők és a fegyveres erők hivatásos tisztjei tartoznak. Egy ország jólétének nagyságára jellemző a középosztály társadalmi mérete. Egy elmaradott gazdaságú országban alig van középosztály, illetve szinte lehetetlen felkapaszkodni a középosztályba. A középosztályba tartozás a biztos társadalmi egzisztenciát jelenti egy átlagos anyagi helyzetű állampolgár számára.


Vagy akár ez:

[link]

2022. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
22%

"Aki kicsenget egy 60-70 négyzetméteres panelért kb. ugyanennyi milliót, az nemhogy a társadalom alsó 25%-ában nincs, hanem inkább bőven a felső 6-7%-ban."


Aki kicsenget egy 60-70 négyzetméteres panelért kb. ugyanennyi milliót...

...az nem normális.

2022. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
12-es hiába mondod, hogy nem normális, ha ennyibe kerülnek. Lehet utálni ezt a helyzetet, de a lakhatás nem alapjog dologban utolértük a nyugatot. Lehet ezen bosszankodni, és megy is folyamatosan minden forumon a duma, hogy majd nagy ingatlanpiaci összeomlás lesz, de 3 éve amikor a fele volt is ugyanezt mondták. Az aki most megveszi a 60-70 m2-es panelt, lehet, hogy pár év múlva majd neki fizeted a lakbért, ő meg egyre gazdagabb lesz és egyre több drága panelt vesz majd. Sajnos ez a kapitalizmus, csak egy volt szocialista országnak, ahol minden a saját lakás, és a lakosság nagy részének az az egyetlen célja az életében, hogy saját ingatalanja legyen nagyon nagyon nehéz lesz ezt elfogadni és nagyon fog fájni az egész életen át történő bérlés. Nyugaton egy olyan városban mint Budapest egy ilyen lakás ára kb a 4-5szöröse és mégis megveszik a befektetők. Ott ugyanúgy irreális mint itt...
2022. nov. 13. 20:22
 14/34 anonim ***** válasza:
94%

"Aki kicsenget egy 60-70 négyzetméteres panelért kb. ugyanennyi milliót...


...az nem normális."


Én sem hiszem, hogy reálisan nézve ér ennyit egy budapesti panel, de ha ennyi az ára, akkor ennyi. Egy kertes ház meg 2x ennyi normális környéken. Na hát akkor?

2022. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
97%
#14: ahol 70M a 70m2-es panel, ott a szomszedban a családi ház 300M-nál kezdődik, nagyon alsó hangon.
2022. nov. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Ahol 70 egy panel ott 100 a telek…
2022. nov. 13. 21:36
 17/34 anonim ***** válasza:
7%

Aki 70 milliót ad egy csótányos emeleti beton lyukért a prolik között, az:

1. nem kétkezi munkával kereste meg a rávalót,

2. és nem kicsit IQ hiányos.

2022. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább régebben állta meg a helyét, amikor a paneleket öntötték kb. a nép nyakába szinte ingyen. Amióta az első lakók zöme elköltözött, azóta szerintem ez nem általános. Pl. iszonyat groteszk a kép, hogy mondjuk egy budaörsi panelban teng egy középkorú pár saját lakásban, ahol az asszony rokkantnyugdíjas, a pasas meg alkesz, közmunkás (közvetlen szomszédaink voltak). De mi fiatal mérnök párosként nem tehettük meg, hogy ott vegyünk lakást... Most meg hogy már megtehetnénk, nem akarunk. Most azt nem tehetjük meg, hogy Budaörsön egy olyan házat megvegyünk, amilyenben élni szeretnénk. Ez van. :)

Egyébként igény kérdése, mert engem mindig a hidegrázás fogott el a nagypolgári lakásoktól, ellenben évekig jól éreztem magam panelban. Aztán zavarni kezdtek a hangok, amik a fürdőben úgy terjedtek, mintha együtt zuhanyoznék a szomszédokkal. Utána évekig jól megvoltam egy újszerű társasházban is, aztán zavarni kezdett az új felsőszomszédunk életmódja és végül abban maradtunk, hogy hagyjuk ezt a társasházasdit, én nem akarom azt hallgatni jószerivel, hogy ki mekkorát f*ngik. Más meg ezt kifejezetten szereti, nekem is van ilyen ismerősöm. Őt megnyugtatja a tudat, hogy vannak körülötte.

2022. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ valaki 10-20-40 éve jutott a panel tulajdonjogához bagóért, vagy mostanában vette.


Én jól kereső huszonéves vagyok vidéki nagyvárosban és közel 30 millióért vettem idén első lakást magamnak, másfél szobás panelt, amiben volt 10 millió saját megtakarítás, 10 millió családi segítség és némi hitel. Évi 3 millió forintot tudok most félretenni. Nem érzem csórónak magam. A huszonéves ismerőseim 80%-ának nem tudom hogy lesz saját ingatlana valaha, hacsak nem szülői örökségből 50-60 évesen. Lehet nekem most lett lakásom, de teljesen együttérzek a generációmmal.


Közben a szomszédaim olyan egykori öreg portások, takarítók, gyári munkások (most nyugdíjasok), akik a mai piaci viszonyok között biztos nem tudtak volna saját lakást venni, ha 40 évvel később születnek.

2022. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Panel és panel között nagy különbségek vannak. Vannak 4 ,10 és 15 emeletes panelek. Nyilván a 4 emeletes a legjobb de hátránya, hogy nincs lift. Nem mindegy , hogy hol van az a panel. Gazdagréten vagy a Havannán. Ordító a különbség. Teljesen más a lakosság összetétele. Önkormányzati vagy szövetkezeti lakások voltak. Én a 3. kerület (Római fürdő) lakom 4 emeletes panelban. Csend és rend és tisztaság van mint egy szanatóriumban. Zöldövezeti környezet (Duna part, hegyek). Nem éppen szegény emberek lakják. Mondjuk ha a hegyvidéki oligarchákhoz hasonlítom akkor hozzájuk képest a havi nyolcszázezer nettót kereső mérnök is szegény.
2022. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!