Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előfordulhat olyan, hogy...

Előfordulhat olyan, hogy szegényebb szakmunkásoknak mondjuk orvos vagy mérnök gyereke lesz?

Figyelt kérdés

2022. júl. 6. 13:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
94%
Miért ne fordulhatna elő? Nem minden a családi háttér. Természetesen rengeteget számít, de ha a gyerek akarja, sikerülhet neki. Főleg, ha támogatják a szülei.
2022. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem származom gazdag, értelmiségi családból, anyukám htb, nincs is semmilyen végzettsége, apukám 30 éve ugyanott dolgozik ugyanabban a pozícióban. Ők viszont presztízskérdést csináltak abból, hogy a gyerek tanult legyen, így fogorvos lettem. Nem ezen múlik, bár szerintem amúgy nem egy alacsonyan kvalifikált, de szorgalmas és dolgos szülők mellett nehéz feljebb lépni, a probléma inkább a perifériára szorult, jó esetben 8 általánossal rendelkező munkanélküli, segélyért kuncsorgó szülőkkel lehet.
2022. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az exem apjának érettségije sem volt, asztalosként, később biztonsági őrként dolgozott, négyből két gyereke orvos lett.
2022. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Én gyógyszerész lettem idén, szüleim nem jártak egyetemre, de támogatták (pénzzel sajnos nem, egyházi gimi segített ebben egy nagy értékű ösztöndíjjal, mely kitűnő tanulók kaptak)
2022. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Ismered azt a kifejezést, hogy: predesztináció?

Félő, hogy ez 100 esetből 99x jelen van.

2022. júl. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Ritka de igen, úgy van vele a gyerek hogy ő már nem akar nyomorban élni, szakmunkásként.
2022. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Librarian girl ***** válasza:
100%
Igen, lehet! Számtalan példa van rá, én magam is. (3 diplomám van, most bölcsészdoktori képzésre járok.) Persze ehhez jó tanulónak kell lenni, és keményen kell dolgozni, hogy ledolgozd a szocio-kulturális hátrányokat. Mert azok akkor is vannak, ha a szülők rendes, jó értékrenddel bíró emberek, csak az értelmiségi szülőkkel bíró gyerekeknek sokkal könnyebb. Ezt is tapasztalatból tudom, a gyerekeim diplomások. És erre is fel kell lélekben készülni. Szóval nem könnyű, de megéri! (Sok esetben nem a pénz miatt, mert ma egy szakmunkás 2-3x annyit keres mint némely diplomás, hanem mert kihozod magadból a legjobbat, és a munkával elért eredmény elégedetté tesz. :)
2022. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem keresnek 2-3x annyit a szakmunkások, esetleg egy jól menő vállalkozó, jó ismeretséggel és sok év tapasztalattal.
2022. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Előfordulhat, mert látja a gyerek hogy a szakmunkás szülők nem vitték semmire és nyomorognak akár elrettentő példa is lehet.
2022. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Igen, de nagyon sok fog a gyerektől is. Nekem szüleim elég szegények voltak és igazából ma is.

Én viszont már kiskoromban eldontottem hogy nem leszek csóró, egyszerűen nem élhetek így hogy a pénzen kell aggódni.

Sportoltam is, fiatalon eljöttem már otthonról, majd megcsináltam 2 BMEs diplomát illetve nemrég egy MBA t is. Most multinál vagyok vezető, nem kis pénzért. Mellette van saját vállalkozásom is. Majdhogynem többet keresek egy hónap alatt mint szüleim egész évben. Szóval ez engem mindig is motivált. De megvolt a született képességeim, agyi kapacitásom.


Öcsém ugyanabból a családból pl. egész más utat jár. Őt nem érdekelte soha annyira a pénz. De azért ő is egyetemet végzett és nem keres rosszul magyar viszonylatban. De közel sem annyit mint én de nem is akart soha. Őt nem ez érdekli.


De igen lehet fentebb lépni szegényebb családból is. De kellenek hozzá jó alapkeszsegek, született tehetség akarat és motiváció is.

2022. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!