Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Váltás mérnökiről orvosira?

Váltás mérnökiről orvosira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valószínűleg egy elég furcsa kérdéssel állok most elétek, viszont szeretném kikérni a véleményét más embereknek is.


2 éve vagyok villamosmérnöki szakon a BME-n, idén leszek 21 éves. Az egyetem nem igazán úgy alakult, ahogy terveztem, kicsit úgy érzem, hogy utálom amit tanulok és csak muszáj. Egyetem mellett dolgozom is, viszont sokszor munkában is azt érzem, hogy nem tudnám ezt életem végéig csinálni, mi lesz ha összeszedek egy jó autót, házat, aztán kiégnék és nem érteném minek csináljam?


Nemrég voltam egy műtéten megfigyelőként, sebészeti beavatkozás volt. Villamosmérnökire is azért mentem eredetileg, mert egészségügyi berendezéseket szerettem volna gyártani, tervezni, eladni, vagy ilyesmik. Ami volt a műtőben teljesen lenyűgözött és úgy éreztem ezt tényleg szeretném csinálni már akkor is, ha megszedtem magam belőle.


Tetszik a tudomány és hogy tulajdonképpen ezzel is alkotni tudnék. Az egyetlen esélyem most a debreceni egyetem orvosija lenne, előtte persze emelteznem kellene kémia-bioszból, de talán az 1 év készülés mellett menne.


Az egyetlen ami taszít, hogy elvileg sebésznek lenni 12 év, és akkor még nem csúsztam, minden sikerült egyből. Szóval ott lennék 33-34 évesen kezdő sebészként. A családalapítás sem tudom hogyan férne bele, pedig elég nagy prioritás az életemben.



2022. máj. 25. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vágj bele, ha ezt akarod. Inkább, mint hogy maradj egy olyan szakon és utana dolgozz olyat, amit nem szívvel-lélekkel csinálsz. Egyetem mellett is lehet gyereked, meg rezidensként stb. Sokan vannak akik így csinálják. 21 évesen nem vagy elkésve elkezdeni az orvosit.
2022. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

31-34 lennél, szemben azzal az ideális emberrel, aki pl. 18 évesen kezdte az orvosit, aki mennyi lenne? 30? Ez nem egy nagy korkülönbség.


Ami még taszíthat, az az, hogy elhasználtál már gondolom 4 állami félévet, így nagy eséllyel fizetned kellene legalább 2 félévet az orvosin, ami ~3 milla. Nem egy hihetetlen összeg, meg diákhitelből is lehet, csak számolj vele.


Amit még látni kellene, hogy nem egy hirtelen fellángolásról van -e szó? Mert ha eddig nem fantáziáltál ezzel, és csak most jött elő ez az igény, akkor lehet abban is ki tudnál égni, sőt akár 6 éves egyetemen is, mert ott nem kevesebbet kell majd tanulnod...

2022. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy mindig is érdekelt ez a pálya (ezért is említettem, hogy alapból is egészségügyi berendezésekkel foglalkoztam volna), a probléma leginkább az, hogy sok rosszat hallottam a pályáról, egyszerűen elvette a kedvem, ráadásul nem gondoltam, hogy nem vagyok elég okos hozzá, egyetemen pedig kezdem úgy érezni, hogy csak nem hittem magamban.
2022. máj. 25. 13:18
 4/10 A kérdező kommentje:
ráadásul nem gondoltam, hogy elég okos vagyok hozzá*
2022. máj. 25. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

„Nemrég voltam egy műtéten megfigyelőként, sebészeti beavatkozás volt.”

Van ilyenre lehetőség? :0

Meg tudnád írni, hogy hol? Nagyon érdekelne mert orvosira készülök.

2022. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából ismerettség kérdése, szóval nem igazán :/
2022. máj. 25. 14:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "sebésznek lenni x év" dolog azért a gyakorlatban nem úgy néz ki, ahogy "kívülállók" sokszor elképzelik. A 6 év egyetem után már dolgozik az ember orvosként, azon az osztályon, ahol (jobb esetben) dolgozni is fog. Minden nap bejársz, egyre több dolgot bíznak rád, csinálod a munkád, ügyelsz, fizetést kapsz. Egy sebész rezidens is csinál kisebb műtéteket és asszisztál nagyobbaknál . Felveszi a betegeket, megvizsgálja őket, vizsgálatokat intéz nekik, ambulancián/szakrendelésen dolgozik önállóan, ügyeletben helytáll. Innen már a "kezdő sebész" szint egyáltalán nem nagy váltás, tulajdonképpen ugyanonnan fogod folytatni, ahová a szakvizsgáig elértél. A nagy váltás az egyetem után az orvosi munka elkezdése.
2022. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

12 év után nem kezdő sebész lennél, hanem szakorvos.

Gyereket az egyetem alatt és a szakképzés közben is lehet vállalni. Kemény, de nem lehetetlen.

2022. máj. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk az egyetemen Szegeden nagyon sokan 21 évesen kezdtek, mert akkor jutottak be. Illetve van több, jóval idősebb is. Vágj bele, én mondom neked, nem lesz egyszerű, de kevés olyan emberről hallottam, hogy ne szeretné az orvosit😇

Magával ránt az elhivatottság, a büszkeség és őszintén megmondva, olyan zárt a közösség (jó értelemben), hogy beletanulsz tanulni is. Én egy szóval imádom!!!

2022. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Felvételizel orvosira, ha felvesznek, elvégzed. Beszámítani semmit se fognak, max 1-2 töltelék tárgyat
2022. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!