Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnök vagy ápoló?

Építőmérnök vagy ápoló?

Figyelt kérdés
Most állok pályaválasztás előtt és nagyon gondolkozok hogy a kettő közül melyik legyen, építőmérnök vagy ápoló, mentős stb. Pláne azért mivel teljesen különböző terület a kettő. Sok minden közül gondolkoztam, de inkább mostmár csak ezek között vacilálok. Úgy érzem mindkettő tetszene. A biologiát is nagyon szeretem, valamint a mateket, fizikát is. Emberekkel is szeretek foglalkozni. Tényleg annyit olvastam utánuk, kérdezősködtem véleményt ismerőseimtől akik ezeket dolgozzák. Úgyhogy nem tudnám sehogy sem eldönteni hogy melyiket szeretném jobban, akár egész életemen át dolgozni, mindkettőben eltudnám képzelni magam. Úgyhogy gondoltam mostmár kiírom, hogy tapasztalatok alapján ti melyiket ajánlanátok jobban?

2022. júl. 1. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Építőmérnök mindenképpen. Bár ápolóból sem mindegy, milyen területre mennél - fekvőbetegeket gondozni közel sem olyan, mint mondjuk dietetikai tanácsadást tartani.
2022. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Romokban az egészségügy...
2022. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha Magyarországon, akkor mérnök. Ha külföldön, akkor bármelyik.
2022. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BeernPalesz ***** válasza:
100%

Ha kényelmesen megszeretnél élni akkor építészmérnök.


Én mentősnek tanulok, de csak akkor éri meg ha valóban szíved ügye más emberek sorsa és nem a megélhetés motivál elsősorban.

Persze azért lehet ám több lábon állni egészségügyi szakemberként is, vannak lehetőségek, csak akkor a szabadidőd nuku :)

2022. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Épìtőuparban vagyok, de ledolgozott munkaórákra vetítve szerintem az épìtőipar nem a legversenyképesebb terület. Egyáltalán nem érzem csaladbarátnak, rengeteg a túlóra ami sok cégnél el is várt,és ezért cserébe még kevesebb is a javadalmazás mint mondjuk egy gepész vagy villamosmérnök esetében. Mérnök infót meg inkább meg sem emlìtem. Ezen felül a bajos emberek jó része ebben az iparágban köt ki, elmaradott a felfogás sok esetben és a körülmények sem a legjobbak. Nekem a hazai épìtőiparról nem egy innovatív ès modern iparágjut eszembe. Mondom ezt így jelenleg 5 év után, úgy hogy nem is vagyok rossz pozicioban. De még így is eztgondolom, ez a saját veleményem. Aztán mindenki azt gondol amit szeretne.
2022. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Épìtőiparban vagyok mérnök ***. Ezen kívül is volt pár elgépelés és furcsa autokorrekt, ezt az idő hiánya miatt most nézzétek el nekem kérlek. Egyébkent a mennyitkeresel.hu oldalon ha az ember elolvassa az iparági beszámolókban az anonim hozzászolásokat akkor azok sok esetben alá fogják támasztani azt amit írtam . Főleg a negatív részeket.
2022. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem vesznek fel az építőmérnökire, akkor menjél ápolónak. Az egészségügy, a posta és a MÁV olyan területek, ahol mindig tudnak munkát adni. És még a BKV-nál.
2022. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Èpìtőmérnökit nem ajánlom senkinek
2022. júl. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
A 7-est miért pontoztak le?baszki az én szüleim állami kórházban dolgoznak és bármikor feltudnanak venni vagy 100 ápolót akkora a hiány,persze hónapok óta egy sem jelentkezik(és itt nem olyan procedúra van hogy 3 körös interjú folyamat mint egy multi cégnél)….
2022. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Én most tervezem elhagyni az ápoló szakmát. Nagyon sok csatán vagyok túl és 30 évesen belefáradtam. Sokan szó szerint a kezeim közt haltak meg korona hisztéria ide vagy oda! Az elfekvő régen is elfekvő volt és engem mindig olyan helyekre pakoltak, mert ment és a gyomrom bírta. Rendőrnek jelentkeztem és nem mindegy, hogy netto 300-körüli összegért milyen felelőséggel tartozol. Egy E 3-as 4-es ápoló ugyan azt a bért kapja, mint a rendőr, akinek a keze közt nem hal meg félévente kb 25-30 ember.
2022. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!