Mennyiért vennétek max panel lakást?
Xi. kerületben 45-50ért megy egy 2 szobás.
Ennyiért kik veszik meg szerintetek? Ekkora összeghez, ha nem ingatlancsere van, kell alsó hangon 10 milla önerő + brutális törlesztő.
Tehát egy családban olyan havi 1.5 milla nettó bevétel kell, hogy legyen. Amiből feltételezem, nem a gyári munkás réteg lenne.
Aki az egyetlen darab lakását vette régen az semmit nem ér úgymond, mert lakni kell valahol, ha eladná ugyanúgy venne egy másikat helyette, amiknek szintén felment az ára, nem csak a sajátjáé. Az egyetlen lakásod mindegy hogy 5 vagy 10 vagy 40 milliót ér, ha másik lakást is ugyanúgy 5 vagy 10 vagy 40 millióért tudnál helyette venni.
Aki befektetésre vette a többedik lakását sok éve, az kaszált.
22:
Azért nagyon nem mindegy a lakás csereértéke sem. Ha nyugdíjba mennék, rengeteg pénzem maradna ha eladnám a budapesti lakásomat, és egy kisvárosban vennék helyette másikat. Még egy osztrák kisváros esetében is...
23. Ez ugyanúgy igaz volt 10 éve vagy 20 éve is, hogy pesti lakás árának tudtál venni egy kis részéből vidéken is lakást.
Az meg egy jelenlegi magyar anomália, hogy nálunk drágultak a legjobban a lakások Európában és már szinte nyugati árak vannak nem nyugati fizetések mellett. Ebben igazad van, annak jó, aki itthoni lakást ad el és nyugaton akar lakást venni. De ez egy nagyon pici kisebbség, az emberek 98%-a ugyanúgy itthon vesz ingatlant, ha eladja az előzőjét.
24. Igen. Nem azt mondom ne vegyen senki lakást, nyilván vegyen aki tud. Csak hogy kár arra fenni a faszát akárkinek is, hogy az egyetlen lakásának felment az értéke duplájára, triplájára. A többi lakásé/házé is ugyanígy felment, tehát ilyen értelemben (ilyen értelemben!) semmit nem profitált. A legtöbb ember még mindig úgy vesz újabb ingatlant lakni, hogy elad legalább egy régit.
"Ez ugyanúgy igaz volt 10 éve vagy 20 éve is, hogy pesti lakás árának tudtál venni egy kis részéből vidéken is lakást."
Mások voltak az arányok. Kb. 25-29 éve éledezik a lakáspiac Magyarországon, 20 éve még nagyon kevesek gondolkodtak ebben üzleti szempontból.
Most ha fele akkorába mész városon belül, akkor is komoly összeged marad felélni, vagy egy másik ingatlant venni és abból pluszbevételt szerezni.
20 éve nem nagyon volt lakásbérlés ilyen árakon, vagy teremgarázsbérlés, stb.
25:
Országon belül is ott ment relatív is többet felfelé az ár, ahol amúgy is drágább volt, Budapest + agglomeráció, nyugati határszél, egyetemi városok, Balaton. Szóval akinek ezek egyikében voltvlakása, annak relatív is növekedett a vagyona.
Plusz ugye ha relatív növekszik a lakhatás költsége, akkor megint csak akkor jártál jobban, ha saját tulajdonú lakásod van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!