Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettünk egy lakást. Mikor/hogy...

Vettünk egy lakást. Mikor/hogy kéne befizetni a vagyonszerzési illetéket?

Figyelt kérdés

Kb 1 millió lesz a vagyonszerzési illeték amit ugye azután kell fizetni, hogy ingatlant vásároltunk. Az más kérdés, hogy abban mi a vagyonszerzés, hogy a pénz-vagyonunkat tárgyi vagoynra költöttük, de ok, lényegében adó, mindegy.

A kérdés az, hogy a NAV küldeni fog postán levelet? Vagy nekünk kéne felkeresni őket, hogy fizetni akarunk? Vagy mi?


2022. febr. 8. 17:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
kaptál a navtól értesítést már kérdező?
2022. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, végül az ügyfélkapura megjött az értesítő, bár valamiért én erről sosem kapok e-mailt (jó is hogy beszélünk erről, adót is be kéne vallani)

Be lett fizetve, bár azt nem teljesen értem, hogy miért nem tudják olyan formátumban küldeni az utalási adatokat, hogy

"Kedvezményezett neve:

Kedvezményezett számlaszáma:

Közlemény:"


Merthogy előtte egy elég vastag bekezdésben volt, hgoy "A NAV részére a blöblöblö höz kell befizetni"... és akkor... most a kedvezményezett neve NAV vagy az a nemtommilyen osztály?:D Persze Google megmondta a tutit.. vagy legalábbis még nem kaptunk értesítést sem hibás tranzakcióról, sem hiányzó fizetésről:D


De a lényeg, hgoy megvan, erre sincs már gondunk:)

2022. ápr. 27. 09:18
 13/13 anonim válasza:
Kedves Kérdezò! Vegul mit irtatok a kedvezmenyezetthez? Ugyan itt jarok es elakadtam...
2022. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!