Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlás után mennyi...

Házvásárlás után mennyi idővel kell befizetnem a vagyonszerzési illetéket a NAV-nak?

Figyelt kérdés

Házvásárlás után mennyi idővel kell befizetnem a vagyonszerzési illetéket a NAV-nak?


Tudom, hogy részletben is lehet fizetni. De engem az érdekel, hogy ha kifizettem a vételárat, mikor esedékes a fizetés a NAV-nak?

Csak egy becslést kérek szépen. Napokkal, hetekkel, hónapokkal a fizetés után?


2021. jan. 30. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre szabály, mert ha úgy itélik meg, hogy keveset fizették, akor még kaphatsz egy ellenőrzést is, ahogy nálam is voltak.

Volt hasonló kérdés, bemásolom az akkori válaszom.

Én a házat a augusztusban vettem, és az hiteles tortúra után,kb 1 hónap, október 30.-án tiszteletét tette az adóellenőr, mert keveselte a vételárat.

Határozatot December 6.-án fogalmazták, azt persze már nem tudom mikor ért ki hozzám, viszont az van benne, hogy a határozat a kézhezvételtől számítva 15 napon belül válik esedékessé, és újabb 15 napon belül kell befizetni. Tehát max 1 hónapod adtak. Én a csekket december 12.-én be is fizettem.

2021. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Majd küldjük a csekket, ne aggódj.
2021. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam is voltak kint mert keveselték a vételárat. Olcsón is vettem a házat mert a tulajnak azonnal kellett a pénz, egy azonnal fizető kp-s vevő kellett neki. Jött a nav és mondták hogy ez a ház többet ér, femelték az illetékemet...
2021. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azonnal kérték, pár hét.
2021. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 1 évre rá jött a határozat és a csekkek
2021. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 3 hónap után vettem észre az ügyfélkapumban szörfözve, hogy illeték tartozásom van. A határozatot azóta is várom... Felhívtam őket, de nem kaptam normális választ, hogy mégis mikor akartak szólni, hogy tartozom.
2021. jan. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi tavaly augusztusban vettük a miénket, nekünk sem jeleztek még egyáltalán semmit. Kérdeztem az ügyvédet, még szerződéskötéskor, azt mondta hogy a vételár teljes kifizetésétől 2-4 hónap. Nálunk ez augusztus végén teljesült is, azóta ugye 5 hónap telt el. Szóval mi még várunk.
2021. febr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!