Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettünk egy lakást. Mikor/hogy...

Vettünk egy lakást. Mikor/hogy kéne befizetni a vagyonszerzési illetéket?

Figyelt kérdés

Kb 1 millió lesz a vagyonszerzési illeték amit ugye azután kell fizetni, hogy ingatlant vásároltunk. Az más kérdés, hogy abban mi a vagyonszerzés, hogy a pénz-vagyonunkat tárgyi vagoynra költöttük, de ok, lényegében adó, mindegy.

A kérdés az, hogy a NAV küldeni fog postán levelet? Vagy nekünk kéne felkeresni őket, hogy fizetni akarunk? Vagy mi?


2022. febr. 8. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, küldenek levelet és csekket.
2022. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát jó, akkor tárt karokkal várjuk:D

És kb mennyi idővel a vásárlás után?

2022. febr. 8. 17:50
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Az ügyvéd nem mondta el??? Nyilván volt jogi közreműködő, ha a szerződést már aláírtátok...
2022. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Említette, hogy majd ki kell fizetni..
2022. febr. 8. 18:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ügyfélkapun keresztül küldték a határozatot kb.négy hónappal teljes kifizetés után.

Utalni kellett, nem kaptunk csekket.Van akihez el is mennek megnézni a házat/lakást hogy tényleg valós e a vételi ár.

2022. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Több hónap is lehet. Én annyira becsületes állampolgár vagyok, hogy felhívtam őket, meddig tartogassam az erre félretett pénzt? :)
2022. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A NAV az ilyesmit nem felejti el :D


Nekem ügyfélkapun keresztül küldték ki tárhelyre, olyan 1,5 hónappal az adásvételi szerződéskötés után.

2022. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
egy honap es egy ev is lehet. ha van ugyfelkapud akkor az ahhoz tartozo elerhetosegen fognak keresni, nekem se kuldtek semmit postan. utana meg van 30 napod befizetni, lehet utalassal de akar online kartyaval is tudsz fizetni
2022. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ahh, szuper. Az ügyfélkapum soha semmiről nem küld e-mailt (pedig jól van megadva a mailcím, ha "elfelejtette a jelszavát"ra bökök, akkor kapok) úgyhogy így nézegethetem időről időre az ügyfélkaput csakúgy:D

Dee okés, köszi az infókat!:)

2022. febr. 8. 22:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Nézegesd a spam mappában is az értesítést - pl citromail-es e-mail címre előszeretettel érkezik ügyfélkapus értesítő e-mail spambe:)
2022. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!