Vételi szándéknyilatkozat írása rendben van? Vissza szokták adni a pénzt, ha nem jön létre az üzlet?
Ingatlanos 500-at akar tőlem mielőtt ajánlatot teszek. Utánaolvastam, hogy a szándéknyilatkozat jogilag már adásvételivel ér fel, illetve azt is, hogy az ingatlanoson nem igazán hajtható be a "foglalópénz", ha esetleg úgy dönt, hogy nem adja vissza.
A gyakorlatban hogy megy ez? Érdemes ilyesmiről tartani, átverhetnek ilyennel? Rendszeresen úgy kéri ezt nem egy ingatlanos, hogy a tulajdonos személyéről semmit nem tudok.
Azt ajánlom ilyen szart csak akkor írj alá, ha már szóban akár a közvetítőn keresztül kialkudtál egy árat és utána néztél, hogy frankó - e a lakás a tulajdoni lap szerint is. Az ingatlanosnál megvan az alapító okirat is, ne légy rest elkérni.
Ugye ennek az a célja, hogy az alku és a szerződés közötti időt lefedje, és ez a lóvé utána fordul a foglalóba.
Meg kínos ha kézbecsaptok, te leszervezed az ügyvédet, erre hív az eladó, hogy visszalép...
Nagyobb cégek szeretik ezt csinálni, hogy már akkor kérik mikor még azt se tudod fiú vagy lány az eladó.
Nálam egy szabadúszó ingatlanos kért 300K-t de addigra volt kialkudott ár, és megbeszéltünk mindent. Letétbe nem került nála pénz, közvetlenül az eladónak utaltam ami mondjuk lehet necces, de a papír őt is köti. Ha nem bízol benne utána nézel az eladónak/ingatlanosnak egyaránt.
Ez ilyen fos praktika, de ha észnél vagy, nem lesz gond. Sokszor van, hogy maga a vevő írja a szándéknyilatkozatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!