Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáseladás előtt állok. Most...

Lakáseladás előtt állok. Most voltak megnézni a lakást. Gyanúsnak tűnnek, venni nem vennék tőlük semmit. Milyen hátrányos helyzetbe hozhatnak? Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
pl. a barátját küldte el megnézni, mert ő nincs itthon, felhívott, hogy a barátja adna egy kis pénzt "foglalónak" most, mondtam, hogy mindent csak ügyvéd előtt. A levél egy női névről jött. Lehet, hogy túl óvatos vagyok, de nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni.

2021. júl. 22. 18:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz időt a kiköltözésre. Ha pl. csokot vesznek fel az kb két hónap, ha hitelt az min. 1 hónap
2021. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Biztos megvan az okod rá, hogy mért érzed gyanúsnak, de önmagában az, hogy nem tudják, hogyan zajlik egy ingatlanvásárlás, nem gyanús.

Fölöslegesnek tartom emiatt húzni a saját idődet.

Októberi birtokbaadás rendben van, de nem látok okot arra, hogy ne lehessen júliusban szerződni és foglalni.

2021. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem megérzésekre hallgatni kell ilyen ügyekben (is). Olyan nincs hogy mással nézetem meg a lakást majd megveszem. Ne írj alá semmit.
2021. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
13: Ó, dehogynem! Rengetegen vesznek látatlanban külföldről is.
2021. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%
Hát én nem üzletelnék egy fantommal aki egy több tízmillás szerződést megbízottal irat alá.
2021. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
15: Mi üzleteltünk. Ausztrál vevőnk volt, aki nem volt jelen, nem is beszélt magyarul. Semmi gond nem volt.
2021. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
65%

Én a másik oldalon álltam egyszer. Barátom (távoli rokon) kint élt Németországban, nagyon akart lakást venni 2 éve, és kiadni, amíg még kint van. (Így az új bérlő fizeti a hitelét azóta is).

Kiválasztotta, ami tetszett neki, nekem meg az volt a dolgom, hogy élőben elmegyek, beszélgetek a lakásról az eladókkal, max csinálok új képeket, ha valami nem volt lefotózva jól.

Ki is választott egyet, előlegre+foglalóra nem jött haza, csak az átadásra. Azóta is ki van adva, időnként én felügyelem.

2021. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem is írok alá semmit saját ügyvéd nélkül. Szóban megegyeztünk, hogy október eleje. Le is vettem a hirdetést, hogy tudja, valószínűleg nem adom el addig másnak.Ez a lakásvétel példa gyanússá vált. De megoldódik egy jó ügyvéddel. Nem sürgős eladnom.
2021. júl. 22. 23:58
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hallgatni kell a megérzésekre, de azért túlságosan paranoid se legyél. Sokan vásárolnak külföldről úgy lakást, hogy mással nézetik meg. Pl. befektetésként akarja megvenni. Jó áron van, kinéz valahogy, ámen.

A "kis pénzt" szándéknyilatkozattal szokták adni. Ennek fejében szokta levenni az eladó a hirdetést. Ha mindenben megegyeztetek, akkor pedig mehet az ügyvédhez már akár holnap. Neki úgy is kell 1-2 hét, hogy megírja a szerződést, küldje ki e-mailben mindkét félnek, ha kész. Akkor át tudod nézetni a saját ügyvédeddel, hogy esetleg ő beletenne-e még valamit, illetve tudsz tanácsot kérni. Pl. megtudja-e nézni valami jegyzékben, hogy ténylegesen praktizáló ügyvéd-e az illető, aki írta és ellenjegyezni kívánja.

Az ügy mehet szépen lassan. A lényeg az, hogy a birtokbaadás időpontja (október) szerepeljen benne, ahogy az is, hogy természetesen addigra minden részletnek be kell érkeznie.

Felesleges trükközni, csak legyél körültekintő. Menjen, intézze. Te az átnézéssel ülhetsz két hetet majd a szerződésen, ha gondolod. :)

2021. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19: Kiegészíteném az írásodat azzal, hogy "megtudja-e nézni valami jegyzékben, hogy ténylegesen praktizáló ügyvéd-e az illető" ezt bárki meg tudja nézni, aki felmegy az Ügyvédi Kamara honlapjára. Publikus infó.

Még a felelősségbiztosítási száma is fönt van minden ügyvédnek.

Sőt, fel is hívhatod a Kamarát és segítenek.

2021. júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!