Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tudnék venni magamnak...

Hogy tudnék venni magamnak egyszer saját lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

24 éves nő vagyok és jelenleg nem dolgozok, de mindenképp olyan munkát fogok keresni ami legalább 200.000-et fizetne, mert így sok esélyt látok a pénz gyűjtésre. Sokat tudnék félretenni meg nekem is maradna sok tartalék. Azt tervezem, hogy idén elkezdek dolgozni és már most elfogok tenni lakásra pénzt. Csak nem tudom mennyit lenne érdemes havonta félretenni, hogy ne legyen olyan sok év mire akár egy jobb lakásra is telne. Én egy társásház lakásra vágyom, mert ilyenben is nőttem fel, meg bevallom lusta lennék a kertes házhoz :D. Szeretnék még ötleteket kapni arról, hogy Budapesten mely kerületekbe vagy részekbe lenne érdemes keresni, mert szeretnék olyan helyen lakni ahol sok zöldes van, szép park, nem főúton van, hanem ilyen mellékutcában talán, nem putri értitek és ahol biztonságban is sétálhatok akár este fele is, szóval jó a közbiztonság. Egymagam tervezek benne lakni talán egy cica társsal, meg egymagam gyűjteném össze rá a pénzt is. Magányos farkas vagyok :D. Mit ajánlotok, hogy ne azt nézzem mindig, hogy mennyi év van hátra a kifizetéshez, meg ne pont a legdrágább lakást nézegessem hanem olyat ami legalább normális keretek között mozog de szép lakás lenne. Remélem nem késtem el ebben a döntésben, hogy ebben a korban kezdenék bele, mert kiskorom óta tervezem csak sose jött össze. Normális válaszokat szeretnék kapni. :) 24L vagyok.



2021. jan. 24. 14:42
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

50.hogyan?

200.000 fizetésem

2 hét alatt nem is lenne ennyim se még hisz havonta kapok pénzt...

2021. jan. 25. 19:47
 52/60 anonim ***** válasza:
Irónia nem egy irónok lakta ország. Se nem egy szép női név.
2021. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:

52...látom ám.

nagyon nem kellett volna amúgy

2021. jan. 25. 20:06
 54/60 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem tűnt fel, hogy gúnyolódnak veled? :D Ami azt illeti, tényleg nem annyira vagy tájékozott. De azért remélem a “próbanap” jól sikerül majd (bár nem tudom mi lehet, szabályos az ilyen egyáltalán?)
2021. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:

54.miért ne lenne?:)

általában minden munkánál van próbanap és kell is hogy kitapasztlják egymást a munkaaadó és a munáltató. nem igazán értem miért ne lenne szabályos

2021. jan. 25. 20:10
 56/60 anonim ***** válasza:
Próbaidő van. Próbanap (=nem fizetett első nap) szerintem tuti nincs hivatalosan. :D
2021. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
Letezik probanap elvileg, foleg vendeglatas teren imadjak, es altalaban hiaba igergetik, valahogy a probanap kifizetese elmarad, es utana kozlik veled, hogy nem vagy alkalmas a munkara. Jol csinaljak, ingyen munkaero.
2021. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:

57.próbanapot eddig nekem mindig kifizették :)

remélem most is kapok valamennyit mert jol jönne.

csakparázok nagyon az ismeretlentől :(

2021. jan. 25. 20:43
 59/60 anonim ***** válasza:
Na hogy ment a próbanap?
2021. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim válasza:
100%

Bírom azért, hogy mindenki úgy kalkulál, hogy "Jaj keresek 200 ezret, abból havonta 180-at félre fogok tenni.", de abba bele se gondolnak, hogy ez akkor is kb lehetetlen, ha otthon laknak és nullát adnak bele a közösbe. Mint ahogy te is írtad, kedves kérdező, hogy majdnem megvolt az egy milliód, de hát elkoltotted. Mert ilyenek vagyunk, emberek. Néha veszünk dolgokat, vannak kiadásaink. Én tavaly hónapokra lebontva vezettem mennyit kerestem (nem volt fix a munkanapok száma), és januárban döbbentem rá, hogy a fizetésem felét elkoltottem, ami nem kevés pénz egyáltalán. Pedig itthon élek, konkrétan csak magamra és az állatokra költök. És mégis valahova eltűnt több száz ezer forint. Fel se tűnt szinte. Úgyhogy szerintem nem reális, hogy valaki a fizuja majdnem egészét félre rakja és számolgatja egy évben mennyit tud majd így összegyűjteni. Meg nyilván nem fogsz tudni 6-8-10 évig úgy élni, hogy nullát költesz a fizudból.

De az már tényleg elég reális elképzelés, hogy kb évi egy millió összejohet, és abból ha ügyes vagy néhány év alatt fel tudsz venni hitelt, amiből telik majd egy 15-20 milliós kis lakásra. De hitel nélkül ez felejtős, nem tudom hol élsz, milyen illúzióid vannak, de önerőből lehetetlen egy lakásra összegyujteni, még ha negyven éves korodig is sporolsz akkor se (infláció és társai, amit már előttem is írták pl hogy kétszer ennyi lesz egy lakás 10-15 év múlva)

2021. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!