Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tudnék venni magamnak...

Hogy tudnék venni magamnak egyszer saját lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

24 éves nő vagyok és jelenleg nem dolgozok, de mindenképp olyan munkát fogok keresni ami legalább 200.000-et fizetne, mert így sok esélyt látok a pénz gyűjtésre. Sokat tudnék félretenni meg nekem is maradna sok tartalék. Azt tervezem, hogy idén elkezdek dolgozni és már most elfogok tenni lakásra pénzt. Csak nem tudom mennyit lenne érdemes havonta félretenni, hogy ne legyen olyan sok év mire akár egy jobb lakásra is telne. Én egy társásház lakásra vágyom, mert ilyenben is nőttem fel, meg bevallom lusta lennék a kertes házhoz :D. Szeretnék még ötleteket kapni arról, hogy Budapesten mely kerületekbe vagy részekbe lenne érdemes keresni, mert szeretnék olyan helyen lakni ahol sok zöldes van, szép park, nem főúton van, hanem ilyen mellékutcában talán, nem putri értitek és ahol biztonságban is sétálhatok akár este fele is, szóval jó a közbiztonság. Egymagam tervezek benne lakni talán egy cica társsal, meg egymagam gyűjteném össze rá a pénzt is. Magányos farkas vagyok :D. Mit ajánlotok, hogy ne azt nézzem mindig, hogy mennyi év van hátra a kifizetéshez, meg ne pont a legdrágább lakást nézegessem hanem olyat ami legalább normális keretek között mozog de szép lakás lenne. Remélem nem késtem el ebben a döntésben, hogy ebben a korban kezdenék bele, mert kiskorom óta tervezem csak sose jött össze. Normális válaszokat szeretnék kapni. :) 24L vagyok.



2021. jan. 24. 14:42
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
Amúgy én a 11.kerületben gondoltam lakást, bartók béla út fele, ulászló utca, Kelenföld, Fadrusz utca. Ezek a helyek tetszenek nekem nagyon. Bár 25-26 millióért vannak de szerintem nem vészes annyira.
2021. jan. 24. 15:26
 2/60 A kérdező kommentje:
Meg még ha 40 éves is lennék mire összegyűlne ennyi, akkor is legalább az enyém lenne, az én nevemen. Meg jó környéken lenne és ez a tudat megnyugtatna, de tényleg elég sok év lenne. Főleg hitel mentesen, mindig félretennék akár 180.000.-et 50 hónapra akkor lenne csak 9 millió még és az lenne 4 év talán. Az ingatlanok amiket nézek azok olyan 26-29 millió között mozognak. 9 millió meg szerintem még kevés hitelre is akár nem? Mit gondoltok?
2021. jan. 24. 15:34
 3/60 A kérdező kommentje:
Jól elbeszélgetek magammal...:(
2021. jan. 24. 15:41
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Túl előre gondolkodsz. Bár nagyot nem tévedsz, szerintem jól számolsz, de feleslegesen terheled magad. Na meg, nem lehet tudni, hogy mi lesz 5 év múlva.


Ami a nagy igazság, hogy pénzt először meg kell keresni.

Elkölteni már nagyon könnyű.


Szóval először keress munkát, dolgozz, tegyél félre, amennyit csak tudsz.

Aztán amikor kezd már elég pénzed lenni, mondjuk 8-10 millió, akkor ráérsz eldönteni a jó környéket. Maga a lakásvásárlás egy hónap alatt megvan, nézelődésekkel együtt.

2021. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
Meg ha már elértem sok összeget mondjuk 6 millió forintot és megszűnne a munkahelyem akkor hova lenne érdemes tárolni a pénz, mert hitelen úgy érzem stresszelnék, viszont ha nem lenne hitelem akkor nyugodtan tudnék munkát keresni közben és még a pénz is biztos helyen van, meg nem kell határidőre gyűjtögetnem. otthon készpénzben tárolni ennyit nem lenne bizotnságos bár sosem volt betorés eddig a lakásunkban ezért nyugodt szívvel tudnék otthon nyűjtögetni akár egy aktatáskában :D..
2021. jan. 24. 15:50
 6/60 A kérdező kommentje:

4.köszii.

igen kalkulálom hogy 5 év mulva pl. kirugnak vagy bármi adódhat ezért is most még csak tervezek :D. 8-10 millió simán sikerül szerintem, mivel korábbi munkahelyemen is majdnem sikerütl 1 millió 1 év alatt csak én hülye elköltöttem hamaar :)

2021. jan. 24. 15:51
 7/60 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez az!
2021. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

szóval akkor úgy kalkulálok majd hogy kicsivel először.

pl.4 évig tervezek egy helyen maradni és annyit gyűjteni amennyit tudok. és utána megnézem mennyim van és akkor ha még kell dolgozok, és akkor majd nézek megint helyeket, lakások árát stb.:) mindig feldobnak olcsobbakat is hátha akkor is lesz viszonylag olcso ház jó minőséggel jó helyen és simán megleszek.

2021. jan. 24. 16:35
 9/60 anonim ***** válasza:
58%
Hát ha egy esetleges kormány váltás esetén eltűnnek a piac torzító tízmilliós gyerekcsinálásra szórt ingyen hitelek akkor jobb eséllyel vágnák bele. Végig néztem ennek hatásait az építőiparban dolgozva és saját véleményem szerint szinte mindet benyelte a piac. Akár a kivitelezési díjakban akár az anyag árakban. Amúgy sok sikert. Én 5 évvel vagyok idősebb de még így is nagyon necces pedig rakom félre a pénzt ahogy csak tudom.
2021. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

9.köszi :) neked is sok sikert.

egyszer csak meglesz.

amúgy akkor még nem késő hogy ilyenkorban kezdek el ezzel foglalkozni?

belefér még időben? van egy családtagom aki sajnos nagyon lebeszél erről meg szerinte felesleges, meg egyedül lehetetlen..

2021. jan. 24. 16:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!