Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tudnék venni magamnak...

Hogy tudnék venni magamnak egyszer saját lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

24 éves nő vagyok és jelenleg nem dolgozok, de mindenképp olyan munkát fogok keresni ami legalább 200.000-et fizetne, mert így sok esélyt látok a pénz gyűjtésre. Sokat tudnék félretenni meg nekem is maradna sok tartalék. Azt tervezem, hogy idén elkezdek dolgozni és már most elfogok tenni lakásra pénzt. Csak nem tudom mennyit lenne érdemes havonta félretenni, hogy ne legyen olyan sok év mire akár egy jobb lakásra is telne. Én egy társásház lakásra vágyom, mert ilyenben is nőttem fel, meg bevallom lusta lennék a kertes házhoz :D. Szeretnék még ötleteket kapni arról, hogy Budapesten mely kerületekbe vagy részekbe lenne érdemes keresni, mert szeretnék olyan helyen lakni ahol sok zöldes van, szép park, nem főúton van, hanem ilyen mellékutcában talán, nem putri értitek és ahol biztonságban is sétálhatok akár este fele is, szóval jó a közbiztonság. Egymagam tervezek benne lakni talán egy cica társsal, meg egymagam gyűjteném össze rá a pénzt is. Magányos farkas vagyok :D. Mit ajánlotok, hogy ne azt nézzem mindig, hogy mennyi év van hátra a kifizetéshez, meg ne pont a legdrágább lakást nézegessem hanem olyat ami legalább normális keretek között mozog de szép lakás lenne. Remélem nem késtem el ebben a döntésben, hogy ebben a korban kezdenék bele, mert kiskorom óta tervezem csak sose jött össze. Normális válaszokat szeretnék kapni. :) 24L vagyok.



2021. jan. 24. 14:42
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
84%
25 millio a 11. keruletben? Jo vicc. Vagy lyukat kapsz ennyiert, vagy erosen felujitandot, amire 10 millat meg ra kell kolteni. En a helyedben nem a legdragabb keruletben, de talan meg Budapestben sem gondolkoznek igy, hogy 24 evesen egy forintod, de meg munkad sincs. Nem lehetetlen lakast venni mashol, de Budapest ebbol a szempontbol penz nelkul necces.
2021. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:
11.ingatlancom van...nem lyukak. nagyon lekezelő a válaszod és egyáltalán nem bíztató...mindeknépp budapesten gondolkodok...itt se lehetetlen venni...csak keresni kell...sokat találtam ingatlanos oldalakon és igen vannak ennyiért is nem lepukkant garzonok..inkább ne irtal volna...többiek legalább biztatoak veled szemben.
2021. jan. 24. 17:08
 13/60 A kérdező kommentje:

11.tessék csak ha ennyire lusta lennél keresni...

nekem nem kell hatalmas lakás...nem mindenki egyforma.


[link]

ez nekem tökéletes lenne.


[link]


[link] 27-ert is tökéletes még...


korábban a 15-18 milliókat mondták hogy enniyért sosem kapsz budaspesten lakást most már a 25 milliót se lehet elképzelni?? be kell állitani az oldalon hogy szuterén helyet 1emeleten legyen legalább, erkély nekem fontos és még igy is vannak....nem lehetetlen..

2021. jan. 24. 17:12
 14/60 A kérdező kommentje:
tégla lakásokat nyilván hogy 28tól kezdődnek de panel is megfelelne nekem..
2021. jan. 24. 17:14
 15/60 anonim ***** válasza:
100%

En is lakast keresek epp most Budapesten, es meg igy is nehez, hogy van 12 millionk onerore. Hitel nelkul meg egyszeruen lehetetlen.

Nem lekezeloen irtam, szimplan ez csak a valosag, sajnalom.

Direkt megneztem most az ingatlan.com-on, vannak lakasok 25 millioert, de a legtobb az egy szobas kis lyuk (legalabbis 27 negyzetmeter szamomra nem a vilag legnagyobb vagya), vagy ami nagyobb, ranezesre is tobb millios felujitast igenyel. Szoval ebben igazad van, lehet kapni most, de nem mindegy, hogy milyet.

2021. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

15.bocsi ha durva voltam csak azt hittem lekezelő vagy mert abból kaptam párat korábban :D..

amúgy nekem elég lenne egy szobás is mivel egymagam lennék benne, nemkellene hatalmas hely. nem mindegyik lyuk képek alapján egészen kénylemes lehetne.

hitel nálam se játszik.

12 millio az fantasztikus bár én is ott tartanék már :D..

2021. jan. 24. 17:23
 17/60 A kérdező kommentje:
15. amúgy neked hány négyzetméter az ideális?
2021. jan. 24. 17:29
 18/60 anonim ***** válasza:
100%

"24 éves nő vagyok és jelenleg nem dolgozok"

"mindenképp olyan munkát fogok keresni ami legalább 200.000-et fizetne, mert így sok esélyt látok a pénz gyűjtésre"


Ha jártál volna iskolába, akkor ki tudnád számolni, hogy ha netán egyszer majd elkezdenél dolgozni és megkapnád a 200ezres álomfizetésedet és ennek a felét meg tudnád spórolni, akkor kb. évi 1 milliót tudnál félretenni.


A belinkelt 25 milliós garzonhoz tehát 25 évre lenne szükséged.

Vagyis 45 éves lennél mire ez összejönne, ha közben nem leszel beteg, nem szülsz, vagy nem költöd bármi másra a megspórolt pénzedet

.

Mindössze annyi szépséghibája van a dolognak, hogy 25 év múlva lehet,

hogy már 50 millióba fog kerülni az a lakás.

2021. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ahogy olvastam a történetedet/elképzelésedet az jutott eszembe,hogy biztos troll. Ugye nem gondolod komolyan,hogy nincs egy vasad se, nem dolgozol, és máris álmodozol egy lakásról a XI. kerületben?

OK, félreteszem ezt a verziót, nézzük a tényeket. Most hol laksz?Mert hiába keresel 200 ezer Ft-ot, abból kiadásod lesz a jelenlegi életedre.

A XI. kerület manapság nagyon felkapott, pont jót néztél ki árfekvés szempontjából. Csak megjegyzem: mi ott vettünk, 30+ millióért, amiért generációk dolgoztak évtizedeket.


Persze, bizonyára összegyűjtöd valamikorra azt az árat amennyibe most kerül /bár ez sem biztos/, de akkorra, ahogy írják is, a többszöröse lesz.

Én a helyedben reálisabb célt tűznék ki. Ha lehetőséged van még képezd magad, tanulj, munka mellett, hogy kereshess olyan állást amivel lehetőséged lesz megkeresni az álmaid otthonára valót.

2021. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:

18..jártam iskolába. ez sértés

tuom de na képzelni még lehet...

szülni se terveztem később sem sőt sosem mielőtt rámerőszakoljátok a szülés örömeit...

19.nem vagyok troll csak tervezek még.azt lehet nem? vagy már ezt is csak egy troll tud? szomorú hogy itt mindenkit trollnak gondolnak...dierkt azért jöttem ide tudakolodni hátha valaki jobban érti ezeket amiket én elszámoltam esetleg. ez olyan nagy bűn lenne?

2021. jan. 24. 19:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!