Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi lakáshitelt mernél...

Mennyi lakáshitelt mernél felvenni?

Figyelt kérdés

A férjemmel 470.000 Ft a havi bevételünk.

Albérletben lakunk.

kb 10 millió ft önerőnk van.

Szeretnénk lakást venni ,viszonylag nagyobbat, hogy fel lehessen benne nevelni 2 gyereket(.még nincs gyerekünk)

Viszont nem tudom ,hogy be merjünk-e vállalni kb 17-20 millió Ft hitelt.

(10 millió babaváró + lakáshitel)



2020. dec. 12. 14:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mi max. a 10M-t tudnánk biztonsággal felvenni. Ezen felül jönne az 1.4 a két srác után. Harmadik tesót nem akarunk, nem is bírnánk se bukszával, se ideggel. :) Közszférában dolgozunk mindketten. Sajnos kertes házat szeretnénk, de az a szegmens, amit megcéloztunk, most 5-6 millióval túl van árazva. Várjuk az árcsökkenést, és gyűjtögetjük az aprót a malacperselybe. :)
2020. dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11! Én pont a túlárazottság miatt kezdtem építkezni, pedig nagyon nem akartam.

Győr 15 kmre lakok és a faluban szerettem volna maradni. Erre felé jelenleg olcsóbb újat építeni, mint egy kockát felújítani...

2020. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol szeretnel hazat venni. En falun laktam, a szuleim meg mindig ott vannak es ott egy csaladi haz 10 milliotol indul, 20 millioert egesz jo hazakat lehet kapni, 25-30 millioert pedig ujszeru hazakat arulnak.

Ha feletek is lehet venni 20 millioert hazat akkor eleg 10 milliot felvennetek amit a fizetesetekkel siman be tudnatok vallalni.

Viszont falun nem sokan keresnek kozel fel milliot :)


Mi a bevetelunk 25 szazalekat koltjuk a haz torlesztojere es 30 evig fizetjuk. Alberlet tobb volt...

En azt mondom hogy ha a jovedelmed 1/3 resze megy el torlesztore meg az sem sok.

2020. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

felénk jelenleg 18-25 millió között mennek a viszonylag jó szerkezeti állapotban lévő kocka házak amik, kb úgy néznek ki mint mikor megépültek... és nem függ a mérettől lehet 70-100 m2 között. Inkább attól, hogy település közepén vagy inkább a szélén van. Szóval palatető, geréb tokos ablakok, 0 szigetelés, jobb esetben gravitációs központi fűtés. Egy ilyen ház lazán elnyel 10 milliót fűtéskészig, meg 4 % illeték, 1% ügyvéd.

Nekem a 95 m2 alapterületű házat 26 millióból építik fel fűtéskészig, és 4 millió volt egy közműves telek.

Ha esetleg egyenlőre is jönne ki a régi meg az új, akkor is van köztük vagy 50-60 év. Ráadásul egy kockaházban elég nagy kompromisszumokkal lehet eltologatni a falakat.

2020. dec. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekünk 350 volt a havi bevétel, 7M önerő, 10M babaváró, 10M jelzáloghitel. Ebből Pest megye széli kisvárosban vettünk kertes házat, zónázó vonattal a keleti 40 perc. Ahhoz hogy a bevételhez képest beleférjen a 2 törlesztő, 25 évre kellett feltolni a jelzálog futamidejét.
2020. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!