Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi lakáshitelt mernél...

Mennyi lakáshitelt mernél felvenni?

Figyelt kérdés

A férjemmel 470.000 Ft a havi bevételünk.

Albérletben lakunk.

kb 10 millió ft önerőnk van.

Szeretnénk lakást venni ,viszonylag nagyobbat, hogy fel lehessen benne nevelni 2 gyereket(.még nincs gyerekünk)

Viszont nem tudom ,hogy be merjünk-e vállalni kb 17-20 millió Ft hitelt.

(10 millió babaváró + lakáshitel)



2020. dec. 12. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Alapesetben a bevétel 20%-ánál magasabb összeget nem érdemes hiteltörlesztésre fordítani, ami nálatok kb. 100 ezer ft. A babaváró törlesztője kb 40-50 körül van, ha megszületik a gyerek, 3 évig nem kell fizetni, ugyanakkor mivel nem vállaltok 3 gyereket, vmennyit vissza kell fizetni belőle. 17-20 millió ft további hitel kb 20 év futamidővel havi 120-130 ezer ft. Ez már a fizetésetek több, mint harmada, és akkor még mindig csak két fős háztartásról beszélünk, gyerekek sehol, ami tudjuk, hogy egy pénznyelő (bocs, most csak gazdasági értelemben gondolkodunk róla, természetesen megér mindent, de tényleg sok pénz).

A fentiek alapján én kizárólag abban az esetben vállalnám ezt be, ha tudnám, hogy olyan a karrierem, ami kilő a következő években és minimum duplázom a bevételem. De még akkor is gondolkodóba ejtene, mert bármikor jöhet vmi baj, betegség, stb. Szóval én a helyetekben vennék egy kisebb lakást, ami kitelik az önerő+babavarobol és a második gyerek tervezésekor gondolkodnék nagyobb ingatlanon.

2020. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
A babaváróval nem árt vigyázni! Ha nem lesz baba, akkor nagyon ráfázhattok.Egyébként az elsővel egyetértek.
2020. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam egy 1,5 szobás lakáson.

De a férjemet nem igazán szeretne már költözni,

Abba a maximum 20 milliós hitelbe már benne van a a babaváró is, de még az is rengeteg szerintem.

2020. dec. 12. 17:10
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Bocsi, félreértettem, azt hittem, hogy babaváró+20 millió, tehát összesen 30 :) +10 millió talán még nem olyan vészes, a kérdés, hogy hol akartok venni, mert 20 millióért 4 fős családnak nehéz lesz megfelelő ingatlant találni.
2020. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Bérleti díjat mennyit fizettek és hol?

Lakást hol vennétek?


Ahogy én gondolom:

Ha nem lesz sajátom, a bérleti díjat míg élek fizetnem kell, különböző bérbeadóknak. Ha megszorulok, irány a híd alá, kivágnak szemrebbenés nélkül.

Ha sajátot veszek hitelre, akkor az improduktív bérleti díj fizetése megszűnik és idővel az enyém lesz.

Fix kamatozásúra hitelt kell felvenni, ami annyi mint a bérleti díjad, vagy csak egy kicsivel több.


A 120-150ezer 5-10-20 év múlva a felét/negyedét fogja érni, de közben a fizetésetek is nő.

Az albérletek díja meg csak növekedni fog ennek arányában


Ha valamiért mégis beüt valami dráma, az ingatlant el lehet adni és nincs gondod, kifizeted a hitelt, addig is laktál a sajátodban és még pénzed is marad.


De ha hitelfedezeti biztosítást kötsz, még ez a veszély sem fenyeget.

2020. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 480 körül keresek és 21 milliót veszek fel egyedül, gyerek sincs. 105 a törlesztő, ez kevesebb mint egy jó állapotú tégla lakás bérleti díja.


10 évig nem változik a törlesztő, a fizetésem elvileg csak növekedni fog, ahogy egy albérlet is. Utóbbi kettő valószínűleg arányosan.


Abból nem lehet kiindulni mi lesz, ha... Ha, tényleg nagy lenne a gond legrosszabb esetben eladom, jobbikba meg átütemeztetem a törlesztőt.


Viszont max 25 év után vagy egy házam, ami jóval többet ér mint amennyibe került, de ahogy számolgatom kb 15-20 év alatt vissza fizetem.

2020. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Én is a férjed nézeteit osztom, az 1,5 szobásra kár kiadni pénzt, mert az a gyerekek érkezésével máris kicsi lesz.

Abból induljunk ki, hogy mindegyik gyereknek és nektek is kell egy-egy hálószoba és kell egy nappali.

Ez máris 4 szobás lakás, amit simán lehet venni Budapesten 30 millióért. Csak azokat a kerületeket jelöltem be a részletes keresővel, amik nekem budapestiként szimpatikusak, így is 34-et találtam, igaz, panel is van benne, de sokaknál ez nem kizáró tényező. Kicsivel többet állítottam be, mint 30 millió, az alkut is beleszámolva.

[link]

A 10M-hoz én simán felvennék 20M hitelt 20 évre, az kamattal együtt 120ezer körül van.

2020. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

most 90 ezret fizetünk

nem Budapesten, egy (viszonylag drágább) megyeszékhelyen szeretnénk venni


Köszönöm a válaszokat

2020. dec. 12. 19:54
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ha Budapesten van 30-ért, sőt alatt is 4 szobás, akkor vidéken pláne.

2020. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb azonos feltételekkel vágtunk bele, bár már egy meglévő gyerekkel. 10 millió megtakarítás mellé 20 millió hitel, fele babaváró, fele csok-os lakáshitel, tehát mindkettő fix, összesen 100 a törlesztő.

Nem szaladtunk bele hülyeségbe, 20-ért vettünk lakást és 5-ért újítottuk fel (itt vidéken ebből 100 m2 jött ki, a tervezett 2 gyerekre bőven jó). Van 5 millió biztonsági tartalékunk, kötöttünk mindkét hitelre biztosítást, szépen előtörlesztgetjük majd őket. Az albérletünk ugyan ennyibe került előtte. Így kb ezt a konstrukciót merem javasolni.

2020. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!