Érdemes most felvásárolni a most még 3 millás, agglomeráción kívüli, zsákfalusi házakat, hogy később többszöröséért adjam el?
A koronavírus és a home office világa, az urbanizáció bukását hozta el. Már semmilyen olyan jól fizető munkalehetőség nincsen Budapesten mint amilyen bárhol van ahol internetkapcsolat van. Minden senior fejlesztő állás is már full remote. Budapestről költöznek ki ezerrel az agglomerációba, csak van egy kis gond, az agglomeráció is megdrágult emiatt. pl. Biatorbágyon egy normál családi lakás az már 80 milla. Az emberek hamar rá fognak jönni, hogy mi a fenének is ragaszkodjanak Pest megyéhez? Egyből keresni fogják azokat a vidékeket ahol élhető a lakosság összetétele és mégis nagyváros közelében van. És itt jönnek a képbe a még értéktelen falvak. Munka már ugyanúgy van ott, viszont az árak nevetségesek. És mire erre sokan rájönnek, már ott is drágák lesznek.
Érdemes lehet most elkezdeni felvásárolni és kis-Döbröginek lenni amikor kitör a vásárlási láz azokon a helyeken is?
Budapesten is rengeteg és egyre több cigány van. Nem is beszélve azokról a külföldiekről akik úgy néznek ki és úgy is viselkednek csak még magyarul sem tudnak csak makognak.
Egyébként említettem a kérdés elején, hogy élhető lakosság az fontos.
Valóban EDDIG semmit nem értek ezek az ingatlanok, mert csak közmunka volt és semmi infrastruktúra. De pont ez benne a bisznisz, mert most jönnek a nagy változások, hogy már online dolgozik mindenki aki számít és nincs helyhez kötve.
Nem az a biznisz, hogy megvenni egy ingatlant drágán és fizetni a törlesztőjét egy életen át (aztán még rosszul is jársz ha egy válság miatt értéktelenedik). Hanem az a biznisz, hogy felvásárolni olcsón amikor még senkinek sem kell, majd eladni jó drágán amikor már sokaknak kell. Ezekből a 3 milliós ingatlanokból, lehet rövidesen 15 milliós ingatlanok lesznek.
Van annak alapja amit mondasz.
DE! Rengeteg ilyen kis falu van.
A több ezerből néhány darab lesz "menő".
Én inkább úgy gondolom hogy a kisebb városok fognak többet fejlődni emiatt.
Én nagyon örülnék ha kicsit csökkenne az ország vízfejűsége.
Jelenleg úgy áll a dolog, hogy a covid-armageddon elmarad. Egyre jobban kezdik megismerni a vírust, a terjedési és működési mechanizmusát. A nagy nyilvánosság előtt nem verik nagydobra, de vannak fejlemények. Feltehetőleg nem fogunk örökké maszkban mászkálni a boltba, még ha bizonyos gazdasági folyamatok megakadtak is ,és lehet, meg is változnak a továbbiakban.
3Milláért nagyon elmaradott falvakban lehet lakható állapotú, közművesített házat venni. A legtöbb ilyen faluban már kialakult a szlömösödés, normál életvitelű embernek élhetetlen környezet.
De még 6 milláért is elég necces házakat lehet kapni jelenleg.
Ezek a magas ingatlanárak senkinek sem jók, csak az eladóknak.De senki másnak. Attól, hogy egy agg-ból kiszoruló homeofficer megvesz egy elmaradott településen egy házat, még nem lesz élhetőbb a település. Ezért nem fogja megvenni, inkább kifizeti az érdi, biai, tárnoki drágábbat.
"Jelenleg úgy áll a dolog, hogy a covid-armageddon elmarad."
Sok armageddon elmaradt már ami alaptalan volt, pl. a milleniumi meg az űrlény megszállás, de a covid az úgy tűnik évtizedek múlva is fel-fel lángol majd világ szinten. Csak rossz hírek érkeznek a vakcinák hatástalanságáról.
A világ történelemben mindig akkor törtek ki nagyobb járványok, mint a fekete halál, amikor gyors volt az urbanizáció. És a járványok minden esetben decentralizációt váltottak ki. Most is ilyesminek nézünk elébe, főleg a home office széles körű elterjedésével.
Azt is vegyük figyelembe, hogy más a régi és más a modern kori urbanizáció. Régebben még London lakossága is 20 ezer fős volt, és az is nagyon nagynak számított. Nem az hogy milliós tömegek tömörültek össze panelekben...
Kérdező, ott hibázik a gondolatmeneted, hogy az ember élete nem csak a munkából áll... azaz hiába vesszük azt az ideális esetet, hogy full HO, zsákfaluban akar élni, ott vesz egy házat, a napi 8 óra meló után mit csinál? Kimegy a határba? Vagy ül otthon? Ez nem ennyire fekete-fehér, az emberek igénylik a kiegyensúlyozott, kényelmes életet, amihez hozzátartozik az is, hogy normális infrastruktúra van körülötte.
Jártál te már ilyen faluban? Van a faluháza, a kocsma meg a templom és kifújt minden kultúra meg szolgáltatás. A legközelebbi város mondjuk 20 km (az is mondjuk 8-10 ezer fős, tehát inkább falu) és egy negyedrendű úton tudsz bejutni, ami szétgyilkolja a kocsidat. A városban aztán van egy penny meg egy coop, de ha te mondjuk a lidlt szereted, akkor lehet még vezetned kell plusz 20 km-t. Ezenkívül bármi programra akarsz menni, külön szervezést igényel. Szóval én nem mondom, hogy nincs előnye egy zsakfalunak, mert biztos van olyan, akinek ez bejön, de az a célcsoport, akit te célzol meg, azok többségében nem ilyen emberekből állnak.
30 misiért már tudsz élhető helyen házat venni a minigarzonod árából.
De 3 misiétr tényleg csak putri van, vagy totál elnéptelenedett falu, ahol még a busz sem jár.
Szerintem azok a most 3millás házak később se lesznek értékesek, úgyhogy véleményem szerint nem érdemes.
Annyira ismerős..., szinte ezer közül is felismerhető a stílusod, te vagy az, aki 1-2 hónapja szinte naponta, kétnaponta az ingatlanpiaci válságot harangozva írtál kérdéseket?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!