Lakásvásárlás után nav szemle?
Fejér megyében vettünk egy ingatlant. Cégnéven volt, mi maganszemélyként vettük. Már a mi nevünkön van 2 hete.
Kaptunk egy levelt a navtól, vagyis pontosabban csak férjem kapta, pedig fele fele a ház, hogy a navosok ki jönnek az ingatlant megnézni, a vagyonszerzés miatt. Be kell szereznünk addig egy energetikai tanusítványt, illetve az alaprajzot.
2 ismerős is vett a közelmúltban ingatlant, egyiküknél sem voltak kinn.
Ez valami extra dolog, vagy mire gondoljunk?





#10
Leértékelni nem fogják az tuti!
Ha a házad valós forgalmi értéke csak 8 millió, de te 12-t fizettél érte, akkor az a te egyéni hozzá nem értésedet tükrözi, de az illetéket a 12 után róják ki.
Amúgy milyen gondolatsor mentén írtatok többet az adásvételibe?... mert az ellenkezőjére szokott példa lenni.





Ez olyan kecske-káposzta dolog, mert nekem segített az adóellenőr, pl kérdezte, hogy hányan fogunk a házban lakni. Mondtam, hogy ketten majd, de még akkor ott voltak a szüleim is, így mondja, hogy beírja a 4-et mert az valamiféle kedvezmény. Fűtést módját kérdezte, meg hogy egyben van-e a WC a fűrdővel, illetve a szobákban van-e parketta.
Viszont ő sem mehetett el, úgy hogy nem talál valamit, és a házhoz épített toldalékrészt, amiben a kazánház, széntároló, WC, előszoba és szerszámtároló is van, melléképületként vette fel, és annak fix 10% volt akkor az adóvonzata, így 48 ezerrel fizettem többet.
#3
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!