Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Amikor képeket tesz fel az...

Amikor képeket tesz fel az ember a lakásáról, nem az lenne a normális, hogy elpakol mindent ami mozdítható?

Figyelt kérdés
Ezt szó szerint értem. Tehát még közepes méretű bútorok se legyenek a képen, csak az üres fal, padló, ablak, esetleg szőnyeg. Vagy becsönget az ingatlanos, hogy most akkor fényképezne, ezért van rajta mindig minden?
2020. júl. 12. 17:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A teljes kipakolást én is túlzásnak érzem, de igenis legyen igénye az embernek.

Pl. ne a száradó fehérneműkről tegyen fel képet a nappali sarkában, vagy a konyhában a halom mosatlan edényről beágyazatlan ágyról, amin a szennyes is halomban áll. Néhány fotó erejéig megteheti az ember, hogy amellett, hogy rendet rak és kitakarít, ezt-azt kivesz a képből, addig átteszi egy másik asztalra, majd visszahelyezi. Sokkal hívogatóbb, vonzóbb egy letisztult szép fényes, igényes lakás, ebben egyetértünk.

2020. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A szomszédunk most kezdte el árulni a családi házát, ingatlanost kért fel az értékesítésre. Már a bútorok/berendezési tárgyak nagyrészét kipakolták, jobbára ruhanemű, egy-két szekrény/ágy/szék volt csak a helyiségekben. Amin ledöbbentem: OK,hogy az idős néni nem gondolt arra,hogy a szekrényekbe bedobálja az ajtóra akasztgatott, földre rakott ruhaneműket, de a fotózásnál jelen lévő gyereke se. És ami még megdöbbentőbb,hogy az ingatlanos se kérte/javasolta ezt.

Én Tőlük igazán elvárnám,hogy nem bántóan, de felhívják az eladók figyelmét erre, hiszen az Ő feladatuk,hogy eladhatóbbá tegyék a házat.


A bútorok ott vannak, de szétszórt ruhanemű,mosatlan edények, felcsavart szőnyeg, kitárt konyha/szekrényajtó, leszakadt zuhanyfüggöny stb azért ne legyen.

Mi is vettünk lakást. Eleve meg sem néztük ahol ilyen igénytelenség volt. Az arra utalt,hogy a lakást se tartották rendbe. Ugyan ez nem egyértelmű,de valahol magával hozza.

2020. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Abban nem teljesen értünk egyet, hogy az ingatlanos felhívhatta volna a figyelmét, bár nem vagyok érdekelt a kérdésben. Felnőtt embereknek, főleg idős embereknek nem adunk általában kéretlenül tanácsot. Mondta volna azt, hogy pl. asszonyom, a képeken jobban mutatna, ha nem lennének szétdobálva a holmik? Erre azt a választ is kaphatta volna, hogy pl. semmi köze hozzá, maga csak fényképezzen. Ez egyedül a tulajdonos felelőssége. Kérhet tanácsot az ingatlanostól, aki egyébként szerintem csak annyit tehet, hogy időben szól, hogy jön fényképezni. Amúgy nem tudom, kapnak-e minimális fotós eligazítást, hogy pl. fénnyel szemben nem célszerű, vagy hogy felesleges kitenni két képet amik centikre készültek egymástól.
2020. júl. 17. 11:10
 14/17 anonim ***** válasza:

12-es hozzászóló vagyok. A szomszéd néni 82 éves, sosem adott el lakást, most az állapota már nem teszi lehetővé,hogy otthon legyen, a gyerekeihez költözött.Lelkileg borzasztóan megviselt, végignézte ahogy elviszik a bútorait, és valahol még örült is,hogy ettől-attól ingyen megszabadították. Az ingatlanost is azért bízta meg mert nem tudja intézni az eladást, a gyerekeivel távol él.

De, szerintem feladata az ingatlanosnak,hogy az eladhatóság érdekében tanácsot adjon. Ami természetesen udvariasan hangzik el és bár kéretlenül, de szakmájának velejárójaként.

Senki nem sértődne meg azon, főleg nem egy beteg, idős ember, ha azt mondaná,hgoy a szekrénybe rakjuk már be a ruhaneműket, jobban mutatna így a szoba. Nincs ebben semmi sértő.

Hozzáteszem: a néni is azt mondta utólag amikor meglátta a fotókat ahol az ajtóra vállfán lógnak a kabátok,hogy jaj, azokat el kellett volna rakni valahová, de annyira "nincs már esze semmire".

Az ingatlaneladás egy komplett szolgáltatás, ráadásul kizárólagos eladással bízták meg aminek nem kevés a költsége. Ebbe tartozzon már bele pl. az ilyen tanácsadás is.

2020. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem pl mondta az ingatlanos, hogy jobban nézne ki a kép, ha a zacskó pelenkát bedugnám annyira a szekrény mélyére, hogy ne lógjon ki. Ez nem egyenlő azzal, hogy beszól, hogy rendetlenség van.
2020. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én sosem beszéltem ingatlanossal, és nem olvastam tanácsokat sem, mégis mindent elpakoltam, amikor hirdettem a lakásom. Annyira mondjuk nem, mint a kérdésben, de az apróságokat eltettem szem elől amíg fényképeztem. Rendben, talán egy szenilitáshoz közelítő idős embernek felhívhatja a figyelmét udvariasan erre-arra. Bízunk benne, hogy lesz akit nem érdekel ami úgysem lesz ott. Nem marketinges állásra jelentkezik az illető, csak a lakását akarja eladni, amit persze nyilván rendbe rakhatna fotózás előtt, de nem feltétlenül ezen kellene múlnia a dolognak.
2020. júl. 17. 13:06
 17/17 anonim ***** válasza:
Persze,igazad van, de:hany fotót készítünk vmiről,vkiről,amin utólag veszünk észre olyat,ami nem odavaló,cikis. Az ingatlanos feladata ezt átlátni és részletkérdésre is odafigyelni.
2020. júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!