Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Amikor képeket tesz fel az...

Amikor képeket tesz fel az ember a lakásáról, nem az lenne a normális, hogy elpakol mindent ami mozdítható?

Figyelt kérdés
Ezt szó szerint értem. Tehát még közepes méretű bútorok se legyenek a képen, csak az üres fal, padló, ablak, esetleg szőnyeg. Vagy becsönget az ingatlanos, hogy most akkor fényképezne, ezért van rajta mindig minden?
2020. júl. 12. 17:09
1 2
 1/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
És hova tennék a bútorokat? Te kipakolnád az egesz házat pár fotóért?
2020. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem alap, hogy nem pakolunk el semmit
2020. júl. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem ez lenne a normális. Elég csak a kupit elpakolni. Legalább látja a vevő is, hogy befér a szobába a franciaágy.
2020. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem gondoltam át eléggé. Sok esetben tényleg nem érné meg szinte kiüríteni a helyiséget, úgy tele van zsúfolva, félig meg nem érdemes.
2020. júl. 12. 17:36
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A bútorokkal szerintem nincs semmi gond, de némely hirdetésekben olyan irdatlan rendetlenség van a fotókon, hogy nem is értem, hogyan van pofájuk ilyesmit feltölteni a hirdetőknek. Az egy dolog, ha valaki annyira igénytelen, hogy a nappali közepén gyűjti nagy halomba a szemetet, de legalább a fotózás idejére rakjon már rendet.
2020. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően rend és tisztaság legyen. Azt én azért nem várnám el, hogy kipakoljon az ember a szobából.

Adott esetben rengeteg macera lehetne vele, miközben plusz előnyt nem különösebben biztosít.

2020. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt kérdeztem mikor házakat nézegettem. Egy csomó hirdetésben épp hogy csak az alsónemű nincs szétdobálva a földön... lehet hogy maga a ház jó lett volna de nem is tudtam arra fókuszálni. Az ilyen hirdető igénytelen és emiatt csak kispénzű igénytelen emberek nézik meg a hirdetését.
2020. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

:D Nem, de viccelsz? Sokan még a kuplerájt is lefényképezik, ahogy élnek. Ultragáz, a penésztől feketedő fugát és a koszos kádat a fürdőben, a halomba dobált levetett ruhát a szobában stb... Abban él, az a természetes, észre nem veszi, hogy szégyen, még le is fényképezi!

Egyébként nem, nem ér ennyit az egész, ha olyan házat, lakást adsz el, amiben benne élsz, akkor nyilván 1-1 fotó miatt nem rámolsz egyik helyiségből a másikba pusztán ezért. Másrészt pedig egy normálisan berendezett ház - és ez az átlag, nem amit fent leírtam, az a szélsőség - jobban felkelti az érdeklődést, nem véletlen, hogy aki pedig ingatlanba fektet, vesz-elad, az pedig ideiglenesen be is rendezi a lakást a fotók és a helyszinen érdeklődők kedvéért. Nálunk nem divat, de pl. Amerikában az ingatlanos cégek készek arra is, hogy az üres ingatlanokat ideiglenesen berendezik, azaz pont az ellenkezője történik, mint amit te normálisnak vélsz. Egy vevőnek elkell tudnia képzelni magát egy lakóingatlanban és az lényegesen könnyebb, ha az be van rendezve, ez pont hogy inkább előny, mint sem hátrány. Persze nyilván függ ez attól, hogy van az berendezve, egyáltalán hogy élnek abban, ha lakják.

2020. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben, belátom, elég szélsőséges ötlet volt, elég rendet rakni. Köszönöm.
2020. júl. 13. 09:48
 10/17 anonim ***** válasza:

Jé, egy önreflexióra képes kérdező :-) A bútortologatás szerintem is felesleges (bár a mögötte lévő vaskos penészt jó lenne előre látni...), de tény, hogy kellemesebbé teszi a képeket egy letisztult környezet.


Igazából ez az eladó érdeke; egy szépen kitakarított, rendberakott, minimalista lakás jó fényviszonyok között sokkal vevőcsalogatóbb, mint a "szokásos" kupleráj, egyhetes kosszal, ablakon besütő nappal szemben fényképezve... :D

2020. júl. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!