Ingatlan eladása után a teendők a számlákat illetően? (víz, villany, gáz, telefon, stb. )?
Megpróbálom elmagyarázni mi a gondom, remélem ki lehet bogozni mit szeretnék megtudni...Egy ingatlan ami az ismerősöm nevén volt, átvett a bank, mert beszámította egy "tartozásba" . Kérdésem az lenne, hogy a számlákat ami addig a nevén volt, azt neki kellett volna e intéznie hogy átszálljon a bankra vagy akinek a bank tovább adta (bérletbe, eladta, stb.) , hogy azok fizessék tovább, vagy az uj tulajnak???
A kérdés azért van, mert most azt mondja az ismerősöm, hogy az uj tulajnak (bérlő, tulajdonos, stb.) kellett volna azokat át iratni a saját nevére, hogy a vételtől dátumának napjától ő fizesse, de valószinűleg nem tette ezt meg, és most azon aggódik az ismerősöm, hogy a számlákat amiket az eladás napjától más csinált, azt neki, vagyis a régi tulajnak kell fizetnie.. Hogy is van ez? valaki aki ez ügyben fel tudna világosítani az kérem irja meg hogy müködik ez. Én nem értek ehhez, de azt hiszem itt valami nem stimmel! ugyanis ha az uj tulaj nem iratja át a saját nevére a számlákat, hanem a régi tulaj nevén marad továbbra is, akkor szerintem ez nem ugy müködik hogy akkor a régi tulaj a szenvedő fél marad, vagyis akinek fizetni kell mint a köles, mert az uj tulaj (gondolom szándékosan) nem iratta át a saját nevére a számlákat (víz, villany, gáz, telefon, stb.), és minden számlát a réginek kell továbbra is fizetnie, amit az uj tulaj csinál?? :o
Valaki homályosítson hogy van ez, mert lehet hogy az ismerősöm "kamuzik"?
És gondolom, a bank eladja az ingatlant és abból a bevételből rendezi a tartozást.
Tehát amíg ez nem történt meg, és amíg nem is tudjuk, hogy az ingatlan értéke fedezi-e a tartozást, addig nem tudjuk, az ismerősöd tartozhat-e...
Mert pl. tartozik 9 M Ft-tal + a rezsivel, de az ingatlant eladják 22 M-ért, abból fedezik a 9 M-t és a rezsit, akkor még az ismerősödnek marad 12 900 000 Ft-ja mindezek után.
8-as vagyok,
nyomban utánam ezt kérdezed: "8: Értem, de kinek kellett volna intéznie valamit ez ügyben? a régi tulajnak, vagy az uj tulajnak,...".
Válaszom: mindkét félnek érdeke a változás bejelentése. Az eladónak azért, hogy eztán ne az ő nevére fussanak a számlák, a vevőnek pedig azért, hogy minden legyen a valóságnak megfelelő állapotban.
Más véleményt íróknak előre írom: amikor egy nagyvárosban új lakásba költöztem (vétellel), én intéztem az eladóval való megegyezés után. Viszont tudok egy olyan valós esetet, amikor az elhunyt után (a lakás egy intézeté volt) az intézet intézte ezeket az ügyeket a szolgáltatónál, kivéve azt a szolgáltatót (DIGI), aki tkp. nem a lakás tulajdonosának szolgáltatott, hanem az időközben elhunyt lakónak.
Tehát, mindkét félnek érdeke ezek rendezése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!