Ingatlan eladása után a teendők a számlákat illetően? (víz, villany, gáz, telefon, stb. )?
Megpróbálom elmagyarázni mi a gondom, remélem ki lehet bogozni mit szeretnék megtudni...Egy ingatlan ami az ismerősöm nevén volt, átvett a bank, mert beszámította egy "tartozásba" . Kérdésem az lenne, hogy a számlákat ami addig a nevén volt, azt neki kellett volna e intéznie hogy átszálljon a bankra vagy akinek a bank tovább adta (bérletbe, eladta, stb.) , hogy azok fizessék tovább, vagy az uj tulajnak???
A kérdés azért van, mert most azt mondja az ismerősöm, hogy az uj tulajnak (bérlő, tulajdonos, stb.) kellett volna azokat át iratni a saját nevére, hogy a vételtől dátumának napjától ő fizesse, de valószinűleg nem tette ezt meg, és most azon aggódik az ismerősöm, hogy a számlákat amiket az eladás napjától más csinált, azt neki, vagyis a régi tulajnak kell fizetnie.. Hogy is van ez? valaki aki ez ügyben fel tudna világosítani az kérem irja meg hogy müködik ez. Én nem értek ehhez, de azt hiszem itt valami nem stimmel! ugyanis ha az uj tulaj nem iratja át a saját nevére a számlákat, hanem a régi tulaj nevén marad továbbra is, akkor szerintem ez nem ugy müködik hogy akkor a régi tulaj a szenvedő fél marad, vagyis akinek fizetni kell mint a köles, mert az uj tulaj (gondolom szándékosan) nem iratta át a saját nevére a számlákat (víz, villany, gáz, telefon, stb.), és minden számlát a réginek kell továbbra is fizetnie, amit az uj tulaj csinál?? :o
Valaki homályosítson hogy van ez, mert lehet hogy az ismerősöm "kamuzik"?
" átvett a bank, mert beszámította egy "tartozásba" . Kérdésem az lenne, hogy a számlákat ami addig a nevén volt"
Mit értesz az alatt, hogy "átvett" és a "nevén volt"?
Ezek nem jogi fogalmak, pontosítani kéne, mi történt és mikor (dátum).
Zavarosan van leírva, mint ahogy a "más nevében" nagy segítőkészséggel rendelkezők szokták tenni. Abban a pillanatban, amikor már nem az adott személy nevén volt az ingatlan, az adott személynek el kellett volna mennie a szolgáltatókhoz a leolvasott óraállásokkal, jelezni, hogy a továbbiakban nem ő a befizető, rendezni kellett volna az addigi elmaradásait.
A leírás azért is zavaros, mert a vevőnek vagy ügyvédjének is fel kellett volna figyelnie a közművek szolgáltatóival való kapcsolattartásra.
2: Egyáltalán nem mindegy, hogy mit csinált a bank.
Ezek nélkül a részletek nélkül nincsen a kérdés megfogalmazva.
Az a baj, hogy én is csak ugy irom le a dolgokat ahogy azt nekem elmondták. Annyit hozzá tennék még, 4-nek, hogy azt mondta az ismerősöm, hogy azt mondta neki pl. az elmű, hogy nem neki kellett volna elmenni, (mint volt tulajnak) az elműhöz hogy ne legyen a nevén a számlák, hanem annak, akihez átment az ingatlan (bank, uj tulaj, bérlő, stb.)
Ujra leirom, hátha többet tudok segíteni egy válaszhoz. az ismerősöm = a kégli tulajdonosa... plusz Ő Élettársi viszonyban volt egy illetővel akkoriban...
Tehát van egy 30 milliós kégli (gondolom ingatlannal együtt)... ez a kégli egy ember tulajdonában van, vagyis az ismerősömén.
előzőleg Ők felvettek egy bizonyos összegű hitelt, amit évek után már nem tudtak fizetni a banknak, igy megegyeztek a bankkal abban, hogy a hitel törlesztését megoldják úgy, hogy a kéglit beszámítják.
Így a banké lett a kégli! (gondolom eddig tiszta)
Onnantól nem lehet tudni hogy a bank mit csinált a kéglivel, de a lényeg hogy onnantól nem az ismerősömé volt, mert ugymond "elvette" a bank a kéglit.
Mivel a közüzemi számlák is egy adott illető nevén vannak (a volt tulaj nevén) azt állitólag (az ismerősöm elmondása szerint, mert "állítólag" ezt mondta neki pl. az elmű) azt az uj tulajdonosnak kellett volna át iratni a saját nevére, és nem pedig a volt tulajnak ugyanis állítólag be ment az ismerősöm az elműbe, és próbálta elintézni ezt az ügyet, és ott közölték vele, hogy ő már nem tehet semmit sem, a jelenlegi tulajdonosnak kellene intézni a dolgokat, nem ő neki...
(na itt jön a kérdés, hogy ennek valóban igy kellett volna mennie, vagy itt sántit a történet????) ...
- Most azért jött elő ez a történet, mert azt mondta az ismerősöm, hogy ebből neki valószínűleg lesz neki sok 100 000 -es tartozása, amiből most ügye lehet.
a kérdés az, hogy is müködik ez valójában?
a válasz egyrészt megvolt, vagyis az, hogy a volt tulajnak kellett volna bemenni a szolgáltatókhoz (elmű, tigáz/főgáz, invitel, stb.) és leadni az akkori "márőállásokat" ... Oké, de bővebben tudná valaki leírni ennek a pontos menetét amit ekkor kellett volna tenni, vagy amit most lehetne tenni???
Szerződés szerint. Nyilván vannak papírok a birtokba adásról meg magáról a megállapodásról.
Fel van becsülve az ingatlan értéke, és a tartozás összege is megvan.
Azt se tudjuk, az ingatlan fedezi-e a tartozást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!