Eltartási szerződés esetében ha a ház tulajdonjoga átkerült a nevemre akkor nekem ezután milyen kötelezettségeim vannak?
"Hát persze!
Ahogyan te meg a Móriczka barátod elképzeli.
Az egy hülye, aki üres mézes-mázos ígéretekért cserébe, azonnal egy kétes egzisztenciájú vadidegen nevére íratja a saját ingatlanát."
Márpedig így van, egy jelentős kiegészítéssel: holtig tartó haszonélvezeti joga van az eltartottnak!
Van testvéred? Ha nincs, akkor nincs, aki belekotyoghat.
Furcsállom, hogy eltartási szerződést ajánlott a jogász, hiszen egy gyermeknek a szülővel szemben törvényből adódó eltartási kötelessége van...
"Van testvéred? Ha nincs, akkor nincs, aki belekotyoghat."
A testvér NEM szólhat bele, ha a szülö eltartási szerzödést akar kötni, sem a testvér, sem más esetében, kivéve, ha a szülö az ö gondnoksága alatt van.
"Furcsállom, hogy eltartási szerződést ajánlott a jogász, hiszen egy gyermeknek a szülővel szemben törvényből adódó eltartási kötelessége van..."
A gyerek "eltartási kötelezettsége" nem jelent jóformán semmit, csak annyit, hogy ha a szülö önhibáján kívül nem képes eltartani saját magát, akkor elvileg jár(hat) a szülötartás, de csak akkor, ha ezzel a gyerek és családja megélhetését nem korlátozza jelentös mértékben. Àltalában 10 ezer Ft körüli összeg az, ami ilyen esetben jár, feltéve, hogy a gyereknek ez nem jelent anyagi gondot.
Az eltartási szerzödés egész más kategória.
Emellett feltehetöen a jogász meg azért javasolta ezt a módot, mert csak a kérdezö gondoskodik eleve a szülöröl, a szülö meg így akarja megjutalmazni érte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!