Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Turmixgépet lehet mosogatógépb...

Turmixgépet lehet mosogatógépbe tenni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 18. 07:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

AZ elektromos részét semmi esetre sem, a többit esetleg.

De én nem tenném, mert egyrészt összekaristolódik, másrészt adott esetben megsérülhet.

Egyszerübb, ha teszel a turmixba kevés meelg (nem forró) vizet meg pici mosogatószert és járatod pár percig, utána meg szétszedve elöblíted.

2019. ápr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Elektromos cuccot?! Dehogy, semmilyet.
2019. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az elektromos részét természetesen nem tenném bele :D

Első, eddig így csináltam, sőt már kimostam párszor szivaccsal és mosogatószerrel is, de borzasztóan büdös miután megszárad... rothadt gyümölcs szaga van :(

2019. ápr. 18. 07:49
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

Az elsö vagyok:


Elöször is elnézést, de szerintem valamikor te felejtetted el azonnal kitisztítani, ha "rohadt" gyümölcs szaga van - ha nem, akkor mégegyszer bocs.


Amit tudsz tenni, elöször étolajjal átkened belül, illetve öntesz bele, és többször átturmixolod, az olajat nem kell cserélni - ez ugyanis fellazítja a beleszáradt szín-, szag- és egyéb anyagokat.

Kb 8-10 menet meg pár óra után mosogatószeres vízzel mosd ki, és tegyél bele 4-5 csomag szódabikarbónát, meg annyi vizet, hogy tele legyen. Egy éjjel áztasd, majd utána megint mosd el.

Elvileg ettöl mindenféle szagnak meg kellene szünnie, ha mégsem, akkor sajnos az egész turmixos részét cserélni kell.

2019. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2019. ápr. 18. 10:56
 6/20 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd be a gépbe, semmi baja nem lesz. Főleg nem fog összekaristolódni ahogy írták..
2019. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi, már próbáltad? :)
2019. ápr. 19. 07:38
 8/20 anonim ***** válasza:
Azt az olajos áztatást megjegyzem, de ha nem segít, akkor én javaslom a szódát (fél kilós, kilós mosószódaként lehet kapni, háztartási célra, olyan, mint a szódabikarbóna) beleszórod, öntesz rá 20%-os ecetet, elpezseg, ázik, kimosod. Forralhatsz edényben ecetes vizet (fedő legyen rajta, mert megfúlsz), beleontod, lefeded, állni hagyod, jól kimosod.Az ecet elveszi a szagokat (a sajátján kívül :D)
2019. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: az ecet + szóda/szódabikarbóna együttes használata értelmetlen, mert amikor összeöntöd, akkor teljesen köuömbösítik egymást, és attól kezdve semmi hatása sincs! (Általános iskolai kémia!)
2019. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, az ecetes megoldást alkalmaztuk, úgyhogy egyelőre az eceten kívül nincs más szaga, de ez is alig érezhető már :)
2019. ápr. 20. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!