Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ez igénytelenség szerintetek?

Ez igénytelenség szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy van 4 kinti benti macska, és egy nagyon öreg kutya akit lassan el kel altatni olyan beteg, ezért nem rakom ki.


Naponta 2-3 porszivozok, a kutyának a fotelja mellett 2 plédje is van, amit a mosógépbe mosok. 2 naponta legalább.

A macskák koszos lábbal felmehetnek az ágyra .

Az asztalra persze nem,de nyilván oda is felmennek.

De én ha meglátok az ágynemün egy macskalábnyomot azonnal lehuzom,sokszor naponta cserélem az egészet.

Az egész konyhát állandoan domesztoszozom, mert ha felugranak a konyhaszekrény tetejére akkor ott is voltak.


A kutyának nagyon hullik a szőre de ezzel nem lehet mit tenni. Rengeteg gyógyszert szed, szívbeteg és egyéb problémái is vannak.


Tehát mindennap 2-3 alkalommal előkapom a porszivot, utána felmosás.

Mindennap portörlés.

Ágynemüt majd mindennap kimosom.

Mint irtam a konyhát is állandoan fertötlenitem.

Konyha ablakot is átörlöm naponta mert a macskáknak a lábnyoma ott van, ha felugranak rá.


Mosás után minden megy a száritógépbe ami ugye összeszedi a szört.


Ez szerintetek igénytelenség?

Amig a kutya él addig a macskákat sem tudom kizárni és nem is fogom.

Mit tegyek még, hogy nagyobb tisztaság legyen?


Természetesen az állatok kezelve vannak.


2019. febr. 26. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy igénytelen. Ennek ellenére az emberek mindig is két pártra oszlanak, az állatot lakásban tartók és az állatot lakásban nem tartók táborára. Az ellentét közöttük kibékíthetetlen.
2019. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ez nem igénytelenség, hanem mazochizmus.
2019. febr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem igénytelenség, hiszen elég sokat teszel azzal, hogy tisztán akarod tartani a lakást.

Az viszont az a szememben, hogy az asztalra, szekrény tetejére felengeded a macskákat.

Nekem is van 2 macskám. Kanapéra, ágyra felmehet, azzal nincs gond. Viszont az asztalra, szekrény tetejére, konyhapultra nem engedem fel és nem is mennek, mert tudják, hogy nem szabad. Azért a macska ne mászkáljon már ott, ahol eszünk és ne akarjon beleenni a mi kajánkba, nem teremtem meg a lehetőséget se arra, hogy összeszőrözze esetleg az rivalgót. Nálam ebben nincs kompromisszum. Pedig az egyik macsek télen-nyáron hullajtja a szőrét elég durván, szóval van mire odafigyelni nálam is.

Van egy határ, ameddig elmehetnek, nálam itt húzódik. És máshol sem nézném szívesen, hogy az asztalon vagy szekrény tetején van a macska. Meg lehet tanítani, hogy ne másszon fel.

2019. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*összeszőrözze az ennivalót
2019. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát itt leginkább a kutyának hullik nagyon a szőre.

Igen meglehetet volna tanitani a macskát is.

De a macskákbol kinti cica lesz, nagyon jó helyük lesz kint.

Miután mindig voltak macskáim nalam soha semmi sem marad sz asztalon.

Ez alap, mert én sem eszek egy tányérbol velük.

De igen az asztalon azért fent vannak.

2019. febr. 26. 17:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor dolgozol?!
2019. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én imádom az állatokat, de pontosan ez az, amiért ellenzem a bent tartásukat. Ez, amit leírtál, nem természetes és nem egészséges. Ha az lenne, nem kellene napi szinten fertőtleníteni és háromszor porszívózni. Nem igénytelen, értelmetlen inkább.

Nálunk néha bejöhetnek a gyerekekkel játszani a cica, kerámia burkolat van a földszinten, felmosunk, na bumm. Ágyba is csempészték már, nem tragédia. De alapból nem ez a szokás, kint lehet szépen játszani.

2019. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem dolgozom, de amikor dolgoztam is ugyanez volt.


Itt is kint lesznek ha a kutyus nem lesz.

Elég volt.

Imádom őket de sok.

2019. febr. 26. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:
minden elismeresem a tied! nekem 6 benti cicam van (nem ennyit akartam, hanem lefialt nalunk a garazs moge egy idegen cica es 1 het mulva elhagyta a kolykoket), a 6 bol ketto elpusztult a tobbit felneveltem, ivartalanitva vannak es kanadai modszer szerint ejjel aludni WC re es etetesre egy nagymeretu kennelben vannak, napkozben a 3 masik felnottel vannak. egyet eljandekoztam a 4 kolyokbol es igy lett 3 kicsi meg a 3 regebbi felnott. en egyszeruen nem birok ennyit takaritani. a napi alomcserek es rogton amikor WC n vannak kiszedem a talcarol, takaroik rendben tartasa nagyon sok eromet elveszi. beteg vagyok es 60 on tul a ferjem rengeteget segit nincs macskaszag stb. de igyis megterhelo. viszont az oromot ami veluk van nem adman semmiert-))) szoval te nagyon rendes vagy bar en birnam igy magamat. az enyemek egesz pici kortol megtanultak hogy a konyhapultra nem mennek fel. Neha nagyon ritkan elofordul hogy valamelyik felmereszkedik de tudja hogy nem szabad es ha meglat valamelyikunket mar ugrik is le. az asztalra feljohetnek ha nincs megteritve erre is koran megtanitottuk oket. a cicaink elso 4 honapja azzal telt hogy allandoan azt figyeltuk mit csinalnak es kovetkezetesen nem engedtuk nekik amit nem lehet. imadjuk oket en meg soha nem utottem meg allatot kiabalas nelkul nottek fel. 30 eve vannak macskaim es mas allatok is (farmon elunk kulfoldon) azt leszamitva hogy a betegsegeim miatt nehezkes a hajolas emeles szivesen csinalok ertuk barmit.
2019. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!