Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ez csak szerintem marha nagy...

Ez csak szerintem marha nagy igénytelenség és nem higiénikus?

Figyelt kérdés
Otthon a nagyobb porszívónk nem olyan jó már, és anyukám a kis morzsaporszívóval szokta körbeporszívózni a földet, majd ugyanazzal az asztalról is a morzsákat. Ez engem nagyon zavar, mivel egyik pillanatban a cipők alatt takarít vele, aztán ott ahol eszünk. Hiába mondom neki, szerinte ettől nem lesz bajom. Lehet ettől bajom, és ugye nem én reagálom túl és nem normális ez?
2013. febr. 1. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem túlreagálod. A világon semmi bajod nem lesz ettől.

De ha már itt tartunk, akkor azt is vedd figyelembe, hogy amikor csak felemeled a fedőt, mindig száll por is a fazékba. Ugyanaz a por, amit a cipőd talpán hordasz be a házba. Az nem zavar?

2013. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk van egy kis törlőkendő amivel asztalt törlünk és kitörölgetjük vele a fazekakat, mosogatás után. Érdekesség az, h asztal törlés után ki van öblítve ez a rongy, de a földről és úgy van törölgetve vele, és én azt nem értem, h miért kell a padlót törölgetni vele, mikor alapból sár van, vannak állataink és ugye az a sár már nem föld, hanem színtiszta ürülék. Ebből kerül be a lakásba. Párom mondta a szüleinek, h még egy ilyet meglát és rász@rik az asztalra. Megértették, h ez nem higiénikus. Én sem örülnék ennek, ha az asztal porszívózva lenne egyáltalán, arra való a törlőkendő!

Szóval sztem, igazad van.

2013. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk én sem tenném.

Az asztalról a konyharuhával szoktam a morzsát összetörölgetni és belehúzni a markomba. Másrészt mivel tálcára teszem a tányért, evőeszközt, kenyeret, szalvétát, az asztalon igen-igen kevés morzsa van.

De biztos, hogy porszívóval akár mini, akár normál, az asztalt nem "takarítanám"!

2013. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zsolt75 ***** válasza:
16%

Szerintem igazad van!

Ennyi erővel cipővel is járhatnánk az asztalon vagy a járdáról is ehetnénk, ahol a kutyák piszkítanak. Ha az immunrendszered erős nem lesz bajod, de egyáltalán nem egészséges ez és ha betegséget nem okoz az csak a szerencse műve.

2013. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is igazad van. Ez egy olyan dolog lesz, amit felnőttként nem viszel tovább majd. Anyámnak van egy rongy a mosogató mellett, amivel a piszkos edényeket törölgeti, majd az asztalt és minden mást. Hiába mondom neki, hogy ez undorító. Meg a mosogatószivacsa is már potyog szét és minden "sz.rt", azzal szed össze, majd mosogat. Hát ettől már hányni tudnék. Én nem így csinálom itthon, mindenre mást használok.
2013. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfogod a söprűt vagy a nem túl jó nagy porszívót és összetakarítasz te azzal akkor anyukád nem a morzsaporszívóval fogja :D
2013. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6: ott a pont! :)


Nekem olyan kézi porszívóm van, amiből ki lehet szedni a morzsaporszívós részt. A gyerek etetőszékét azzal szoktuk pucolni, a padlót a kézi porszívóval, az asztalt meg szivaccsal. Én két konyharuhát használok, egy az edénytörlésre van, egy másikkal meg a konyhapultot törlöm.

2013. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es, szerintem is így lenne normális. Csak nálunk a kivehetővel van porszívózva a padló is, mivel a nagyobb része nem működik rendesen. Csak szerintem ettől még ez nem igazán jó megoldás. Nagytakarításnál persze rendes porszívóval, de napi szinten ezzel a kis morzsaporszívóval sajnos.
2013. aug. 12. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!