Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kedvelhetem meg a főzést?

Hogyan kedvelhetem meg a főzést?

Figyelt kérdés

Nem szeretek főzni. Nem mondom, hogy utálok, de a párom szinte minden napra friss, főtt ételt szeret enni lehetőleg körettel, viszont nekem minden nap nincs kedvem főzni. Ez egy-egy nap persze nem probléma, de azért hosszútávon nekem, aki nem egy konyhatündér, elég problémás helyzet.

Mit javasoltok? Hogyan oldhatnám meg?


27/N


2019. jan. 2. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne főzz naponta. Főzz egy nagyobb adagot, abból lehet másnap is enni, vagy ha olyan, akkor lefagyasztani későbbra. Egy-egy nap főzhet ő is. És egy-egy nap lehet máshol is enni vagy rendelni. Így azért sokkal könnyebb. Szerintem sokat segít, ha nem kényszer a napi főzés.
2019. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerettesd meg a pároddal a főzést :-) Főzzél nagy adagokat (ugyanannyi meló szinte mint kevesebbet főzni), porciózd szét, fagyaszd le, idővel minden napra más kaja lesz, a párod tuti nem fogja tudni megmondani, hogy aznap készült-e vagy két hete. Vagy vannak egész jó mirelit-félkész-konzerv stb. kaják is, melegítsd meg, aztán panaszkodj, hogy mennyit güriztél vele :-)
2019. jan. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mindentudó99 ***** válasza:
8%
Javaslom kedveld meg a főzést. Mert ha igényli a mindennapi főtt ételt biztosan talál más nőt is akinek nem nyűg a főzni a szerelmének.
2019. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Az szeret főzni, aki enni is szeret.

Aki jól főz, az szívvel főz.

Aki nem szeret főzni, csak tessék-lássék összerak valamit, az rendszerint nem is túl jó.

Ötletem sincs, hogy hogy tudnád megszeretni a főzést, vagy legalább nem tehernek érezni. Ha gyakorlatod lenne benne, egy hétköznapi főzés összekészítése max. félóra, a többi már a tűzhely gondja.

Ne szenvedj, főzz egy héten 2x 2 napra, a maradék 3 napra meg találj ki valamit ahogy a többiek is írták!

De a legegyszerűbb lenne megbeszélni a pároddal, hogy nem akarsz főzni és ez az opció hogy fér az életetekbe, mert most míg tart a szerelem lehet, hogy tudtok megoldást találni, de hosszútávon így nem fog menni, ha ő igényli a napi bőséges és komplett házi kosztot.

2019. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Pf. Én pasi vagyok, ugyanúgy 8 órát dolgozunk a feleségemmel, ha én főtt ételt akarok, miért őt ugráltatnám?

Hét közben rendelünk, hétvégén meg együtt főzőcskézünk, zenét hallgatunk, beszélgetünk. Persze van olyan is, hogy hétvégén dolgozok, akkor ő csinál valamit. Meg fordítva is.


Na, csak annyit akarok ezzel, hogy a párja vagy, nem az inasa, nem kötelességed minden nap kiszolgálni. Osszátok be vagy rendeljetek.

2019. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

ugylatszik hogy rossz lóra tett

a párod

2019. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 mindentudó99 ***** válasza:
12%
Na ja. Szegény ember.
2019. jan. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

"Az szeret főzni, aki enni is szeret.


Aki jól főz, az szívvel főz.


Aki nem szeret főzni, csak tessék-lássék összerak valamit, az rendszerint nem is túl jó."


Ezzel azért erősen vitatkoznék. Ez egy bődületes baromság, már megbocsáss. Én például szeretek enni, de rettenetesen utálok főzni. Nem is magát a főzést rühellem, hanem a ráfordított időt sajnálom, azt, hogy amíg a konyhában robotolok órákig, addig mennyi más, sokkal szórakoztatóbb dolgot tudnék csinálni. Egy héten 4-5-ször főzök, és bármennyre utálom, remekül főzök, mert ha valamit csinálok, azt szeretem maximálisan jól csinálni. Az is oltári hülyeség, hogy fél óra egy kaja előkészítése - van olyan étel, igen. De a legtöbb nem félórás előkészítést igényel, és akkor még ott van a mosogatás...


Én is csak azt tudom javasolni a kérdezőnek, amit a többiek, próbálj meg egyszerre több napra főzni, és a félkész-készételek sem ördögtől valók, azokat is fel lehet tuningolni háziasra. És ha a párod igényli a főtt ételt, akkor illene neki is kivennie belőle a részét.

2019. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

#8

Értelmezés!!!... és akkor rájössz, hogy a bődületes baromságot TE írod!

1.,

Nem azt írtam, hogy "Aki szeret enni, az főzni is szeret" hanem azt, hogy " Az szeret főzni, aki enni is szeret."

És tudod, ez a kettő nem azonos dolog, még ha neked nem sikerült megkülönböztetni.

2.,

Nem azt írtam, hogy minden kaja félóra előkészítést igényel, hanem ezt " egy hétköznapi főzés összekészítése max. félóra, a többi már a tűzhely gondja"

Ne meséld nekem, hogy egy főzeléket, tésztát, lecsót, paprikás krumplit, 2-4 csirkecombot, vagy 2-4 szelet húst, KÉT személy részére ÖSSZEKÉSZÍTENI (nem megfőzni!) az több időt vesz igénybe! Ahol igen, ... hát az egyéni probléma!

3.,

Mosogatás?

Mi az a hatalmas horderejű tevékenység, amit nem lehet főzés közben elvégezni?

Az az 1 vágódeszka, kés, tál, amire menet közben szükség volt?

Vagy evés után a 2 tányér, 2 villa, 1 lábas?

Nem 8 emberre kell főzni jelen esetben, tehát én arra válaszoltam, ellenben veled, aki durváskodva osztod az észt és valóban hülyeségek halmazával védenéd a védhetetlent.

De ahány ház, annyi szokás!

Nekem totálisan mindegy, hogy a Kérdező főz, vagy nem főz, vagy te mit pancsolsz össze, amitől el vagy ragadtatva, magam részéről kiszálltam ebből a vitából, mert értelmetlen és az időm ennél drágább.

2019. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ötletem sincs, hogy hogy tudnád megszeretni a főzést"

Akkor vajon miért írkálsz ide. A kérdező éppen ötleteket vár...

Meg mi az, hogy "míg tart a szerelem" , meg "hosszútávon nem fog menni"?! Mi vagy te? Jósnő? Mintha a párja csak azért lenne vele, hogy főzzön rá. Gondolom nem szakácsnőt keresett, mikor összejöttek. Aztán ha nem főz, akkor ennyi volt a szerelem? :D :D

2019. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!