Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meg lehet úgy gyorsítani a...

Annta kérdése:

Meg lehet úgy gyorsítani a főzést, hogy sok hagymát előre felaprítok, megdinsztelek és műanyag zárható tasakban lefagyasztok?

Figyelt kérdés
Így amikor pl pörköltet vagy egyéb hagymával kezdődőt szeretnék főzni, csak kivennék néhány kanálnyit a tasakból. Működhet?

2017. máj. 16. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
A kérdésre nem tudom a választ, de felaprítani 3 perc, és amíg dinsztelődik, pucolhatod-vághatod a többi hozzávalót, így nem töltesz ezzel sok időt.
2017. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Igaza van az 1-nek, én is mindig így csinálom.


Természetesen előre is megcsinálhatod és lefagyaszthatod, de az ízének, aromájának nem fog használni.

Az már nem ugyanolyan, mint a frissen készített.

2017. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan csináld. Nekem mindig van a fagyóban, és semmi baj nincs az aromájával. Csak fagyottan kell a zsírba tenni.
2017. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Érdemes 10percért?
2017. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Amíg a fagyott kienged, addig 20x megcsinálod frissen, de nem akarlak befolyásolni, én csak 40 éve főzök.
2017. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Pucolással együtt 5 perc a művelet. Ha előre megcsinálod ennyidő elmegy míg előkeresed a fagyóból. Plusz míg kienged.
2017. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha van lefagyasztva, elővenni fél perc, és mehet a zsírba fagyottan. De megpucolni, apróra vágni a hagymát, a szemétbe dobni a héját, legalább 5 perc. Általában legalább egy kiló hagymát készítek egyszerre, és egy főzéshez való adagokban fagyasztom le. Amire figyelni kell, hogy a tasakokat jól záródó dobozba tedd,mert a fagyóban a többi átveszi a szagát.
2017. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az már nem lesz olyan, mint amikor elkészítetted. De ha közömbösek az ízek és csak az a lényeg, hogy étel legyen az asztalon, akkor csinálhatod így is.
2017. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de minek. Én vettem aprítógépet, beledobom a hagymát és felszeli, az a legegyszerűbb.
2017. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!