Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csak én vagyok háklis, vagy...

Csak én vagyok háklis, vagy tényleg nincs rendben, ha vászoncipőt mosógépben mosnak ki?

Figyelt kérdés

Az albérlőm csinálja ezt. Egyszer csak azt vettem észre, hogy nagyon furcsa hangokat ad a mosógép. Szegényben ott keringett egy pár vászoncipő, meg két póló. Nem szóltam még neki, de szerintem ez nem egészen a mosógép rendeltetésszerű használata. Nem is lehetséges kiegyensúlyozni centrifugáláshoz a dobot ennyire kevés, és aránytalanul eloszló súllyal, és a dobnak sem jó, hogy ide-oda verődik benne valami kemény, és koptatja.


Vagy nincs igazam, és tök rendben van, hogy cipőt mos benne?


2018. szept. 20. 08:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
7%
Én se mosnék soha cipőt mosógépben, de nagyon sokan abban mossák. Az a baj, hogy el vannak kényelmesedve az emberek, meg féltik a kis kezüket, meg a műkörmüket a kézi mosástól. Sose értettem, hogy jut valakinek eszébe cipőt a gépben veretni félórákig, mikor kézzel pár perc alatt tökéletesen ki lehet tisztítani. A mosógépet is tönkre teheti, és a cipőnek, még a legjobb minőségűnek sem tesz jót, ha hosszú ideig vízben áll, plusz még ütődik ide-oda, aztán csodálkozik, hogy 3 hónap alatt tönkremegy. Sok agyatlan ember létezik sajnos...
2018. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
24%

Egészen tegnapig hülyeségnek gondoltam volna, de úgy jártam, hogy bedobtam egy gumis talpú cipőt is a mosásba, de olyan szerencsétlenül fordult, hogy a cipőtalp súrlódott a mosógép gumis részével centrizéskor és hihetelen égett gumiszag lett. Pedig nem először csináktam és ruha is volt benne. Gyorsan ki is

kapcsoltam, hát füstölt az ajtó.

Én úgy gondolom, hogy nincs sok embernek akkora ereje, és ideje, hogy kézzel súrolja a cipőit, de feltétlenül haszbálni kell mosózsákot. Én már be is szereztem párat. Igazad van egyébként. Albérletben pláne, de sokszor szükség törvényt bont. A megfelelő eszközökkel, ha havonta, kéthavonta kimossa nem lesz gáz.

Egyébként két pólóval még cipő nélkül sem indítok mosást. Félig minimum legyen a gép.

2018. szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
31%

Aki kiad lakást, annak sokat kell nyelnie az albérlők dolgaitól...

Megszoksz, vagy megszöksz.

Ilyen ez a popszakma.

2018. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%

A cipőnek biztos nem használ.

A mosógép forgalmazójától kéne megkérdezni.



A felültöltősnek kétlem, hogy tud kárt tenni egy kiegyenlítetlen (súlyú) centrifugálás vagy mosás...

Mindkét oldalon ipari csapágy.

Az oldaltöltőst nem ismerem.



Nem hinném, hogy a föld mentes cipő sok kárt tenne a dob belső felületén, ennyi erővel a cipzárt is ki lehetne tiltani a gépből...

2018. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Te vagy háklis, semmi baja nem lesz a mosogépednek. Egy törülköző, egy nagyobb kabát vizesen 10x olyan nehéz mint egy pár cipő, és azt se tudod kiegyensúlyozni. Szép is lenne ettől menne tönkre egy gép. Elsőnek meg annyit, ez nem műköröm kérdése. Amióra van edző cipő, azóta mossák gépben. De ha te jobban szereted kézzel, szíved joga.
2018. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%

Meg kell nézni a mosógép használati utasítását, utólag is fellelhető neten a gép száma alapján.


A miénk előltöltős, van rajta kifejezetten cipőre program, alacsony centrisebességgel. Maximum 2 pár tehető be, tehát kopog valóban, de semmi vészes. Tesztelte rá a gyártó és vállalta a garanciát.


Az más kérdés, hogy melyik cipő bírja és melyik nem. Ilyen kis vacak nyári cipőt mostam benne, az hiba volt a papír betét miatt, tönkre is ment, persze az csak ilyen 2000 Ft-os vacak volt.

Normális sportcipőknek viszont semmit nem ront az élettartamán, szép is lenne, ha egy kis víz meg forgás tönkretenné... Futócipőket is így mosom. Bőr cipoőket természetesen nem.


Szóval függ a cipő és a mosógép ajánlásától, de úgy önmagában teljesen normális dolog.

2018. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
56%
Én is szoktam könnyű edzőcipőt gépben mosni, viszont mindig a melós törölközőimmel együtt. Azokat nem sajnálom, és tompítják a csapódást, illetve jobban "kiegyensúlyozódik" az egész. Hát így.
2018. szept. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
13%

Igazad van.

Attól, hogy a cipőnek nem árt a gépi mosás, a gépnek még nem biztos, hogy olyan jó....

2018. szept. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

A gépnek semmi baja nem lesz, ha vászoncipőt mos benne valaki. Én bérbeadó vagyok és én is a gépben mosom a mi nyári cipőinket.

Szólhatsz neki, de ezzel csak annyit fogsz elérni, hogy akkor fogja mosni, amikor nem vagy jelen. (Én legalábbis ezt tenném.)

2018. szept. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

Manapság minden normálisabb, és tisztább ember így tisztítja a vászoncipőt. Nem csak le vagy maradva, de szerintem a tisztasággal is van némi problémád.

Nekem saját mosógépem van, de ha nem lenne, akkor is jót vidulnék azon ami belőled árad:D már a kérdésednél:D

2018. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!