Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépben csúnya matt...

Mosogatógépben csúnya matt lett az eddig fényes kotyogós kávéfőzőm, és fehér bevonat maradt a teflonserpenyőn, mitől van ez?

Figyelt kérdés
Só van a gépben.
2018. aug. 5. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A mosogatógépbe alumíniumot tilos tenni, mert azt oldja a só, illetve a bevonat lehet a túl sok sótól is, ezért a beállítást is ellenörizni kell.
2018. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alumínium edényeket nem szabad mg-ben mosogatni, mert (mint tapasztaltad) megmarja a mosogatószer. A fehér lepedék néha nálam is van, áttörlöm vizes szivaccsal. A miértjét nem tudom.
2018. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Közben rákerestem, és azt írják, a teflont sem szabad beletenni, mert károsítja a bevonatot.

Nem értem, kézi mosogatásnál melegebb vízzel mosogatok és erősebben dörzsölöm, mint a gépi langyos víz és ott dörzsölés sincs.


Megérte megvenni... a kávéfőzőt ne, a teflont ne, a rengeteg műanyagomat ne...


Köszi a válaszokat!

2018. aug. 5. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a víz höfoka az, ami számít az alumíniumnál (mellesleg a gép erösebben "súrol", mint amit te kézzel meg tudsz tenni), hanem az, hogy a gépi mosószer erösebb vegyhatású, és ez kezdi ki.

Mellesleg vásárlás elött kellett volna elolvasni, mi az, amit nem célszerü beletenni.

De ha az alumímiumot, teflont kihagyod, még mindig a legtöbb konyhai eszközhöz használható, és az a pár dolog, amire nem optimális, az meg gyorsan megvan kézzel is.

A müanyagot lehet benne mosogatni, csak nem szárad szépen, ezért azt célszerü áttörölni utána, ha zavar, hoyg a cseppes marad.

2018. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon alaposan tájékozódtam vásárlás előtt, hónapokon át figyeltem a gépek árait, akciókat, több száz véleményt elolvastam.

De amiről nem tudom, hogy gondot okozhat, arra nyilván nem tudok rákeresni sem.


Lehet, hogy nálad a mosogatnivaló nagy része belemehet.

Nálam az a kisebb rész, ami másnál sok, pl. tányérok.

Én kávét főzök, a pörköltöt az említett teflonban főztem, és jóformán minden egyebünk műanyag, mert idős beteg embernek ezt könnyebb megfogni, és akkor sincs baj, ha leejti, + állatok vannak, ők is mindent műanyagból kapnak. Beleteszem a gépbe, de már látom, hogy eldeformálódott, pedig nem az egyszer használatos papírvékony műanyagokról beszélünk. De amikor 60 percen át éri a meleg víz, az ezek szerint nem tesz jót neki.

Súrolóereje pedig kétlem, hogy erősebb a kezemnél, mert semmi sem ér hozzá, ami dörzsölné, csak a vízsugár. Max a vízsugár hosszú ideig, erre gondolhattál. De a beleszáradt maradék néha így is benne marad, kézi mosogatűásnál meg addig súrolom, míg le nem jön, szóval mindenképpen én vagyok az erősebb.

Viszont a lustább és kényelmesebb is én vagyok, szóval marad a gép, bár csalódtam kissé benne.

2018. aug. 5. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
A mosogatógépben alkalmazott mosogatószerek mind lúgosak, ami megtámadja az aluminiumot, sőt az üveg- és a mázas porcelántárgyak felszínét is. Amíg a szemcsés mosogatószer fel nem oldódik, addig a rendszerben keringtetett szilárd szemcsék még karcolják is a tárgyakat.
2018. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a müanyag tárgyak deformálódnak a gépben, akkor azok nem megfelelö minöségüket, nem alkalmasak élelmiszerekhez.
2018. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!