Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Írjam ki az ajtóra hogy...

Írjam ki az ajtóra hogy vegyék le a cipőjüket?

Figyelt kérdés
Ha valaki vendégségbe megy szerintem illő levenni a lábbelit.. Nagyon dühítő amikor 4 kisgyermek mellett a mindennapos háztartás mellet amikor végre végzem. Szép tisztaság van,és a homokos sáros cipővel végig mászkálnak mindent beleértve a szőnyeget is. Ami mellesleg hosszú szálú nehéz takarítani. És 5 hónapos babám is éppen mászni tanulna de nem tudom a szőnyegre letenni a lepedőt mert miután bejönnek kb 20 perc múlva porszívózhatnék újra.. Szóvá tettem már hogy legyenek szívesek vegyék le.. de olyan mint sz*rnak a pofon már bocsánat..
2017. júl. 23. 20:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
4 éve Olaszországban élek, ahol egyáltalán nem szokás a lakásokban a cipőt lehúzni, és ezen eleinte nagyon be voltam feszülve, mert engem úgy neveltek, már a bejárati ajtó előtt lehúzzuk a cipőt, és itt meg teljesen hülyének néztem, amikor szóltam a vendégeimnek, hogy cipőt le (és akkor is, amikor én mentem át valakihez, és lehúztam a cipőm...). Végül azt csináltam, hogy vettem egy nagy jó minőségű szennyfogó szőnyeget a bejárathoz, és ez nagyon bevált... őszintén szólva már én magam is be szoktam menni cipőben a lakásban, és tényleg nincs több kosz, a világos szőnyeg is világos maradt, pedig évek óta járunk rajta cipőben is. Szerintem ez sokkal jobb megoldás, mint vitatkozni, kényelmetlen helyzetbe hozni egymást, lábszagot szagolgatni, lábgombát elkapni...
2017. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#21

Olaszországnak melyik vidékén élsz?

Mert én 40 éve töltök minden évben fél évet Olaszországban és azon a tájon ahol én élek, nem mennek cipővel a lakásba.

Nevezetesen Bolognától 40 km-re levő városról beszélek, de nyilván nem egyedi eset.

Én amit írtál inkább Amerikában tapasztaltam, - de a filmekben is látni ezt - hogy még az ágyon is cipővel döglenek.

2017. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Perugiában lakom, én itt a városban és a környékén sehol se tapasztaltam ezt a cipőlevevősdit.
2017. aug. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#23


Az olasz vidéki kisvárosok és falvak tradicionális régi lakóházaiban a földszinten volt az istálló, a pajta, az ólak és az emeleten a lakás. A vidéki ember amikor felment a lakótérbe, akkor automatikusan levette a cipőjét, hogy ne hordja be a trágyát és egyéb piszkot.

Ez generációkon keresztül a vérébe ivódott, holott már nem így laknak vidéken sem, vagy csak nagyon kevesen, azok is nagyon idősek.

Mégis őrzik ezt a nagyon hasznos szokást, hogy cipővel nincs a lakásban mászkálás.

Lehet, hogy a nagyobb városokban a városlakók ezt nem így szokták meg, vagy vidéki beköltözőként leszoktak róla.:(

Itt egy tipikus olasz vidéki ház a régi időkből, a mai kor igénye szerint átalakítva, felújítva:

[link]

2017. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ok, figyelj, én elhiszem, hogy Olaszországban is van, ahol elterjedt szokás ez, de nekem mégis az ellenkezője a tapasztalatom. Amúgy most rákérdeztem a főnökömnél, aki római, ő nevetve mondta, hogy hogy nézne ki egy nő mezítláb! Nyilván a régi vidéki élet más szokásokat követelt meg.

Nekem is furcsa volt ez, de igazából rájöttem, hogy sokkal egyszerűbb az élet, ha ebben az amúgy eléggé jelentéktelen dologban (én tényleg nem látom a lakáson, hogy meglátszana rajta egy "cipős" vendégség") is lazább vagyok.

2017. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!