Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Írjam ki az ajtóra hogy...

Írjam ki az ajtóra hogy vegyék le a cipőjüket?

Figyelt kérdés
Ha valaki vendégségbe megy szerintem illő levenni a lábbelit.. Nagyon dühítő amikor 4 kisgyermek mellett a mindennapos háztartás mellet amikor végre végzem. Szép tisztaság van,és a homokos sáros cipővel végig mászkálnak mindent beleértve a szőnyeget is. Ami mellesleg hosszú szálú nehéz takarítani. És 5 hónapos babám is éppen mászni tanulna de nem tudom a szőnyegre letenni a lepedőt mert miután bejönnek kb 20 perc múlva porszívózhatnék újra.. Szóvá tettem már hogy legyenek szívesek vegyék le.. de olyan mint sz*rnak a pofon már bocsánat..
2017. júl. 23. 20:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%

Azt ugye tudod, hogy az emberi szájban, amivel puszilgatjátok nap, mint nap a 4 kisgyereket (te is ilyen ősanya típus vagy, aki évente szül, mert apuci megoldotta, hogy legyen hova?), kétezerszer több baktérium tenyészik, mint egy sáros cipőtalpon?

Ráadásul 4 pici gyerek mellett hosszú szálú, nehezen takarítható szőnyeg? Mert ugye a kicsik tök sterilek, nem is nyálzanak, sose csurran ki semmi, nem maszatos a kezük, nem ejtik le a csokit...

te domesztoszos törlőkendőben tárolod a gyerekeidet, vagy mi ez a varázslatos tisztaság nálatok, amire úgy kell vigyázni?


Ha ilyen rengeteg vendég jár hozzátok (bár a fene se érti, hogy mi vonzza oda őket), akkor igen, mielőtt bemennek a lakásba, annyit mondasz, hogy a cipőt légyszi vegyétek le (bár ez is érdekes... akinek egyszer elmondod, nyilván tudni fogja, ezek szerint hozzátok minden nap más emberek járkálnak?) és ebből meg fogják érteni. Ha olyan szuper tisztaság van, akkor papucs úgysem kell nekik.

De mivel felnőtt emberek között nemigen lehet végtelen számú variációja a lábméreteknek, ezért egy Kikes ötszáz forintos vendégpapucs csomaggal már bőven jók vagytok, amiben van egy 38-as, 40-es, meg 44-es, valamelyik biztos jó a vendégre, nem kell mindenkinek KÜLÖN lábbelit adni, nem is értem, ez honnan jött... nem fogja őket érdekelni, hogy 1 látogatásra olyan papucsot kell felvenniük, amit már más is felvett. Vagy neked az is túl mocskos?

Minek engedsz be egyáltalán ennyi embert a lakásba, ha ennyire félsz tőlük?

Minek hívsz vendégeket, ha arra se vagy hajlandó, hogy kitegyél pár papucsot?

Ne akard bemesélni, hogy naponta 5x porszívóznod kell, mert rendre járnak be hozzátok a sáros-homokos cipős emberek. Vagy egy építkezés közepén laktok? Kőműves az összes barátotok?


Ebben a sztoriban az a legmegdöbbentőbb, hogy hozzád emberek önszántukból át akarnak menni. Igazi háklis boszorkány lehetsz.

2017. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
65%
Nem, a kérdező azt várja el, hogy a napi 10 vendége mind MAGÁTÓL vegye le a cipőjét, még kinn az ajtó előtt, aztán mosson lábad, fertőtlenítse le a kezét, rázza ki a haját, meg kefélje át a kabátját, nehogy véletlenül egy porszem hulljon a hosszúszálú szőnyegre, és szegény kérdezőnknek harmincadszorra is ki kelljen porszívóznia a 4 gyereke mellett.
2017. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
47%
+ vegyen magának mindenki saját papucsot és vigye szépen magával a retikülben mindig, mikor a kérdezőékhez megy. De nehogy aztán koszos legyen a talpa, irgum burgum.
2017. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Hát nem gondoltam volna hogy egy ilyen kérdésre rossz indulatú váladzt kapok.. 6-os válaszoló ha az első is te vagy nem iróniából köszöntem meg a válaszodat! Azt viszont nem értem hogy jön ide hogy hány gyermeket szűltem?.. Bár szivesen leírom mielőtt teljes mértékben leírtok márpedig megtörtént Van két 7 évesem(ikrek) egy 4 évesem és az 5 hósom. Nem oldja meg apuci sem senki rajtunk kívül sem az ellátást sem semmi mást!! Mindenért mi dolgoztunk meg. Saját lakás autó ami lehet hogy 'természetesnek hangzik a mai világban nem engedheti meg mindenki. Nekünk meg van nem a semmibe hoztam világra a gyermekeimet akiket mindennél jobban szeretünk. Kérlek titeket ne legyetek ennyire bántóak ha nem ismeritek hogy valóban hogyan élünk. Nem vagyok rendmániás,de igen is zavar hogyha a gyerekek a porban mászkálnak! Azért jönnek a vendégek IGEN MAGUKTÓL mert nagyon szeretik a kicsiket ahogy mi is őjet ettől függetlenül zavarhat ha koszos cipővel jönnek be.. Nem tudom mi dühíthet titeket ennyire hogy egy ilyen kérdésen így felkapjátok a vizet.. Erre az a megoldást találtam hogy nem teszek fel itt több kérdést.. Szép napot!
2017. júl. 24. 00:00
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!

Mindenképpen biztosítanod kell valamit a cipőkre, vagy nyár lévén a pucér lábakra.

Télen ezt:

[link]

Nyáron vendégpapucsot, amit időnként kimosol, vagy kidobsz.

Én személy szerint nem örülnék annak, ha nyáron mezítláb mászkálnának idegen emberek a lakásomban, mert nekem ez a gusztustalan.

2017. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nalunka alltalaba az van,hogy a vendegek mar az ajtoba vennek le a cipot anyum meg szol,hogy nehogy levegyek.De nalunk a nappaliba jarolap van meg rongyszonyeg amit azert konnyebb takaritani.De nekem sem tetszene,ha esos idobe saros cipovel bejonnenek es meg bele is taposnak a szonyegbe,foleg ugy,hogy elotte vegeztem a takaritassal.Lehet venni vendegpapucs csomagot.Talan 3-4 par van benne es az sem gond,ha kicsit nagyobb.Mutasd meg,hogy hova lehet tenni a cipoket es jelezd,hogy van papucs,ha szeretnek.Ha nem allnak neki lecserelni allj meg a nappali ajtajaba beszelgetni es ne engedd oket tovabb amig nem veszik le a cipot.
2017. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat is ! :)
2017. júl. 24. 10:57
 18/25 anonim ***** válasza:

Lehet kapni cipőre húzható nejlonpapucsot, amit a kórházakban is használnak, adj nekik olyat.


Egyébként ez egy különleges helyzet, mert nem illik levetetni a vendéggel, de vendégként nem illik nem levenni. Magyarul a vendégjog itt erősebb :) Ám ilyen speciális helyzetben, 5 hónapos gyerek mellett senki nem fog meglepődni, ha adsz nekik nejlont, hiszen egy 5 hónapos gyerekes háztartásban illik mégiscsak cipő nélkül bemenni.

2017. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Köszönöm a választ és az eggyüttérzést is :)
2017. júl. 25. 02:01
 20/25 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy vennék mondjuk négy olcsó papucsot, egy gyereknek valót, egy 37-eset, egy 40-eset, meg egy 43-asat. Tökéletes nem lesz de nagyjából jó lesz mindenkinek. Első alkalommal felmosnék az előtt, hogy jönnek, és ha megérkeztek mondanám, bocsi, de most mostam fel, légyszi vegyétek át a cipőtöket. Utána meg csak simán megkérném őket, hogy vegyék át. Aki meg nem hajlandó erre, azt megkérem, hogy maradjon az ajtóban. :D:D
2017. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!