Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Írjam ki az ajtóra hogy...

Írjam ki az ajtóra hogy vegyék le a cipőjüket?

Figyelt kérdés
Ha valaki vendégségbe megy szerintem illő levenni a lábbelit.. Nagyon dühítő amikor 4 kisgyermek mellett a mindennapos háztartás mellet amikor végre végzem. Szép tisztaság van,és a homokos sáros cipővel végig mászkálnak mindent beleértve a szőnyeget is. Ami mellesleg hosszú szálú nehéz takarítani. És 5 hónapos babám is éppen mászni tanulna de nem tudom a szőnyegre letenni a lepedőt mert miután bejönnek kb 20 perc múlva porszívózhatnék újra.. Szóvá tettem már hogy legyenek szívesek vegyék le.. de olyan mint sz*rnak a pofon már bocsánat..
2017. júl. 23. 20:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem volna ildomos,de amikor vendégek érkeznek,szólnék itt a papucs tessék használni .Te tudod kik érkezhetnek,és ennek megfelelő méretü papucsokat tartani a bejárat közelében .
2017. júl. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem kiírni kell, hanem kinyitni a kicsi kis szádat!

Illetve nem beengedni legközelebb a bunkónak tartott vendéget.


De mibe fogadok, hogy anyós-após történet ez, és félsz kiállni magadért, a férjed pedig magasról tesz rá, mert neki semmi dolga a háztartásotokban...


Hozzám senki se jön be cipővel.

2017. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Cipőt le! Jöjjön be!
2017. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem após anyós történet köszi :D Sokbismerős lakik a közelben akik lejárnak hozzánk és hidd el kinyitottam a "kicsi kis számat' ! ;),Nálunk nincs olyan hogy a férjem szarik rá vagy én szarok arra ami őt zavarja.. Csak az ember nem akar bunkó lenni és a pofájába vágni h 'te hallod megkértelek már ... Csak mindennek van határa.. És igenis dühít hogy nem veszik semmi a másik munkáját.. Én ha negyek valakihez akkor leveszem a cipőm még akkor is ha azt mondják nem kell.. Nálunk erre így tanítottak..
2017. júl. 23. 21:33
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló. Elég sok vendégünk akad általában nem szeretnék mindenkinek én beszerezni egy-egy lábbelit. :/
2017. júl. 23. 21:35
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

Akkor tárgytalan a dolog.

Járkáljanak be a kutyaszaros cipővel a lakásotokba.

2017. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Miaz hogy nem veszi le valaki a cipőjét pláne hogyha sáros ,homokos ???

Ez bunkóság ...


Vegyél ilyen cipőre húzható szatyrot (valami 5ft darabja ) és mikor jönnek mond meg hogy használják ha már takaritani nem fognak ...

2017. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudlak sajnálni. Nem itt kéne keménykedni, hanem szemtől szembe!

A vendégpapucs pedig attól vendégpapucs, hogy nem személyre szól, nem veszel mindenkinek, hanem közös.

2017. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%

És akkor jövök én a nagy "proli" és felteszem a kérdést:

minek ekkora tisztaság egy lakásba/házba?

5 hónapos baba immunrendszerének pont jól jön az a pár bacilus, amit behordanak az emberek. Fog majd még a homokozóból homokot enni, ahol előtte a játszótársa vagy egy kutya mászott végig/csinált mást.


Ha engem megkérnek, természetesen leveszem a cipőm, mielőtt a nappaliba/konyhába/szobába lépnék, de én ugyanezt még senkitől nem vártam el a saját házamban. Egyszerűen azért nem, mert nem vagyok rendmániás, nem kell naponta porszívózni és port törölni, miért ezzel teljen az ember élete?

2017. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Mikor beengedem a vendéget, vagy mutatom hova rakhatja a cipőjét, vagy mutatom hol van a papucs amit felvehet. Tökéletesen udvarias vagyok, ő pedig teljes mértékben megérti, hogy vegye le a cipőjét. Senki nem jött még be cipővel akinek ilyen formán felhívtam a figyelmét.

Abban pedig nincs igazad, hogy nem fogsz venni vendégpapucsot. ugyanis ha elvárod,hogy levegyék a cipőjüket, ők simán elvárhatják ,hogy adjál papucsot. Főleg ha van parkettás, járólapos része is a lakásodnak. Senkitől nem kérheted/várhatod el, hogy a hideg talajon mászkáljon mezítláb.

2017. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!