Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy vegyem rá a lakótársaimat...

Hogy vegyem rá a lakótársaimat, hogy vegyék le a cipőjüket az albiban?

Figyelt kérdés
6-an lakunk együtt, és csak én szeretném, ha nem lépnénk be a lakásba cipővel, a többieket ez nem érdekli. Hiába kérem őket, hogy vegyék le a cipőjüket, ha rájuk szólok leveszik, de maguktól sose. Arra gondoltam, hogy kéne valami szemléltető példát mutatnom, hogy miért fontos ez vagy nem is tudom, mit tehetnék...
2015. nov. 23. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Mármint azt akarod, hogy kinn maradjon a cipő a folyosón?
2015. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akassz ki egy táblát a megfelelő szöveggel.
2015. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, van egy előtér, ott kellene szerintem levetni, még hely is van a cipőknek ott...
2015. nov. 23. 14:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor vegyék le, ha van bentre használatos cipőjük, vagy papucsuk.
2015. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a többi 5 nem akarja, akkor nem tudod meggyőzni őket, keress másik helyet, ha ezt nem tudod tolerálni.
2015. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Üljetek le, és beszéljétek meg. Ha van olyan érved, amivel meg tudod győzni őket, akkor oké.

Ha nincsen, akkor viszont 5:1 arányban le lettél szavazva...

2015. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A következő mondatot mondd neki: "Kész! Befejeztem. Elegem van abból, hogy mindig én nekem kell a retket takarítani utánad mert az utcai cipőbe mászkálod össze a kib@___AAAszott lakást. Ha még egyszer meglátom, hogy nem veszed le a rÉtkes cipődet a lábadnál fogva foglak kilógatni ha ekkora paraszt vagy, hogy nem tanították meg otthon, hogy vedd le magadról a cipőt. Attól, hogy te még TAJ paraszt vagy még tanulhatnál attól aki nem az." Lesz eredménye csak kicsit határozottabbnak kellene már látszani ennyi évesen...
2015. nov. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 focimami56 válasza:
Törd el a lábuka mer gipszre nem lehet cipőt húzni :)
2015. nov. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem kérd meg őket.
2015. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha te szoktál takarítani a lakásban, akkor megmondhatod, hogyha nem veszik le a cipőjüket az előtérben, akkor te többet nem mosol fel. Ha viszont leveszik szépen mindig, akkor átvállalod a takarításnak adott részeit pl a söprés felmosást mostantól mindig te csinálod és rendszeresen. Kitehetsz egy vicces képet cipőmentes övezet vagy miegyéb felirattal amin mondjuk valami hobbitok vagy manók vannak nagy lábbal amire nem lehet cipőt felvenni, hogy eszük bejuttasd, de semmiképpen ne legyen bunkó vagy számon kérő a szöveg, legyen humorosabb.


Ha ez se működik, akkor marad a megszoksz vagy megszöksz. Ők így szokták, nekik így jó, nekik mindegyiküknek így jó, 5:1, sajnos nem tudsz vele mit kezdeni. Van akinek annyira mindegy egy-egy dolog, hogy egy kérés elég, és utána úgy csinálják, mert nekik mindegy neked nem, akkor oké. De ha ők nem szeretik levenni a cipőjüket, te meg szeretnéd, akkor bäszhatod.


Talán a legreálisabb alternatíva, hogy közlöd, hogyha nem kéne állandóan utánuk takarítani a padlót, akkor lenne több időd megcsinálni az x dolgot (pl wc-t pucolni mindenki utál, de választhatsz mást is), és akkor te átvállalod azt is mostantól mindig, de akkor ne jöjjenek be cipővel. Ez a legtöbb embernél működne. Te meg döntsd el, hogy mi zavar jobban, a wc pucolás vagy az, hogy bejönnek cipővel. Ha a cipő, akkor ezt ajánld fel nekik és mindenki boldog lesz.

2015. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!