Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A lakásban milyen fertőtlenítő...

A lakásban milyen fertőtlenítőszert használsz? -->

Figyelt kérdés

Pl a fürdőszobát vagy a konyhát mivel takarítod, fertőtleníted?

Domestos ?...

Azt tudom, hogy töményen(nem hígítva)a leghatékonyabb, de pl. vízzel felhígítva szoktam felmosni a konyhát, terszt stb... ez mennire hatékony így?


2010. máj. 20. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Semmilyet, nem akarom, hogy mindenki beteg legyen a családban, márpedig a fertötlenitöszereknek ez az eredménye.
2010. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
akkor te nem is takarítasz?
2010. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Én felmosni is és takarítani is domestossal szoktam. A domestosnak van egy fújós változata, amelyet előbb szétfújok a földön és utána domestosos vízzel feltörlöm. A laminált lapokra az Ajax padlóápolót használom. A zsíros dolgokra (gáztűzhely) hideg zsíroldó és clin.


A fürdőszobában Bref vízkőoldó (vagy amilyet épp kapok a boltban)


De a domestos vált be a legjobban. Szerintem fontos, hogy használj valamennyi vegyszert, mert csak a forró víztől nem lesz tiszta valami. Nyilván ne hipót, de valamilyen fertőtlenítő szükséges.

2010. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vízkőoldónak a lidl-ben kapható w5 cuccot.

Wc, kád, csapok, felmosás, ezekhez flóraszeptet. A bútorokra Prontót.

2010. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

legtöbbhöz domestost

van hipóm is,azt csak néha

súrolófolyadékkal a konyhát,ablakokra tisztitót,wc-be vizkőoldót,kádra ecetet,ruhákra fehéritő

2010. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok: nem értem, miért ne takaritanék? Felmosószert használok, de NEM fertötleniöszert, a kettö közt nagy különbség van.
2010. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rendszeres takarításnál csak a wc-csészében használunk fertőtlenítőt (Domestos), a fürdőszobát és a konyhát dm-ben kapható környezetbarát tisztítószerrel (Frosch) takarítjuk. A wc-nél a csésze belsejébe hígítás nélkül öntöm a Domestost, a külső részeket készen kapható, Domestossal átitatott törlőkendőkkel szoktam letörölni.
2010. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Vigyázok a környezetemre mert benne élek. Én nagymamámtól tanultam. Ecet!! Olcsó és mindent lehet vele. Zsiroldó baktérium ölő, szagtalanit.
2010. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom az elsőhöz!! Nem használok fertőtlenítőt, domestost. CSAK tisztítószereket. A wc-be szoktam csak fertőtlenítőt, na de máshova minek?? Tisztaság van a lakásomban. Minden ismerősöm tisztaságmániásnak hív, de fertőtlenítőt nem használok. Egyébként van egy barátnőm, akinek a gyerekei mindig betegek, na ő egyfolytában fertőtlenít mindent. Nem véletlen, hogy mindig betegek.
2010. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vízkőre ecetet, a konyhában mindenre mosogatószert, felmosásra is, a többi helyiségben sima forró vízzel mosok fel. A wc-re bref, és sajnos a kádat domestosoznom kell, mert a lakótársam, öhm, hetente más csajokat hoz fel aludni és nem akarok elkapni tőle semmit. De ha nem lesz, akkor a kádat is csak sima vízzel, max samponnal, ami egyébként nálam eddig a legjobb zsíroldó.

Szerintem is felesleges agyba-főbe fertőtleníteni, rendszeresen kell takarítani :)

2010. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!