Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell folyó vízben takarék...

Hogy kell folyó vízben takarékosan, de tisztán mosogatni?

Figyelt kérdés

Ha csak egy-két edényt kell elmosnom, nem engedném tele a mosogatót, hanem folyó vízben mosogatnék. De hogy kell jól csinálni, hogy vizet se pazaroljunk, de tiszták legyenek az edények?

Jó ahogy én szoktam?


A víz alatt leöblítem kicsit az edényt. Benedvesítem a szivacsot, teszek rá mosogatószert, elzárom a csapot. Megmosom az edényt, majd kinyitom a csapot és öblítek.


Szerintetek az első lépést (az öblítést) ki lehet hagyni?


2017. jún. 7. 09:29
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A melegvizes folyatás nem rossz.


Talán ez a legjobb módszer:

Beleteszek pár edényt a mosogatóba (amennyi kényelmesen belefér), csapot megnyitom, egyenként leöblítem és visszarakom őket. Szivacsot benedvesítem, csapot elzárom. Elkezdem mosni az edényeket, félrerakom őket öblítés nélkül. Amikor kint van összes, megnyitom a vizet, és egyenként leöblítem az edényeket, majd a szárítóra teszem őket.

Ez jobb, mint egyenként mosni és öblíteni, vagy legalábbis gyorsabbnak tűnik. És kényelmesebb is, mert nem kell folyton kinyitni meg elzárni a vizet. Te is ezt a módszert írtad le végül is, azzal a különbséggel, hogy én nem hagyom nyitva végig a csapot. De kipróbálom úgy is.

2017. jún. 8. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!