Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha csak egy edényt kell...

Ha csak egy edényt kell elmosogatni, hogy kell? A mosogatót nem kell teleengedni, hanem lehet az egészet folyó víz alatt, ugye?

Figyelt kérdés
2017. máj. 10. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

A legokosabb, ha elöször kevés vízzel kiöblíted, utána mosogatószeres szivaccsal átdörzsölöd és utána meleg vízzel leöblíted.


(Nálam ez a folyóvizes mosogatás, az, amit sokan csinálnak, hogy folyik a melegvíz, ök meg közben csuszatolják az edényt, nem az, és ezen kivül igen nagy víz és energiapocsékolás is)

2017. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
78%

A teliengedőset jópár helyen láttam és csekély eredménye van. Sosem tiszták az edények úgy. Tapasztalat. A végén egy már zsírosvízben öblítik... Az ilyet üzemi helyeken használták és onnan vették át a hétköznapi életbe. Amúgy mindkettő vízpazarlás, a teliengedős és az egyfolytában folyatós is.


Mosogatást így csinálják a profik:

- ételmaradék kiszedése

- vizes szivacsra mosószer és elmosni egymás után mindent,

egyik oldalról pakolni a másikra, nyilván az elmosott habosakat egymásba

- végén kellően forró vízzel öblíteni egymás után mindent

- az edények alját is, fülét is stb mindig áttörölni, hogy ne keletkezzen felgyűlő lerakódás

- öblítés mindig kicsit túlöblítve hogy ne keletkezzen hablerakódás


(egy munkafázist egymás után egyszerre mert gyorsabb)

2017. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

2 es kicsit macerás ahogy leirtad,és nem látok bent takarékosságot sem .

1 edényt öblits ki,és várd meg amig lesz pár darab .

A mosogató gépeket sem inditják el 1 mosogatni valóval,hanem meg várják amig legalább félig lesz .

2017. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig folyóvízzel mosogatok. Sosem gyűjtöm a mosogatnivalót, ha még nem száradt rá az anyag, ripsz-ropsz egy-két törléssel le is jön. Ha mégis valami rászárad, nem sikálom a folyó víz alatt percekig, hanem beáztatom.

A teleengedett mosogatós dolog még abból az időből maradt, amikor a lakásokban csak egy falikút volt, és a mosogatást a nagyvájlingban végezték.

2017. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Macerás ahogy leírtam? :D Most komolyan?


Szóval tehát: nem folyatni a vizet végig folyamatosan és nem teliengedni a mosogatót, mert ezek vízpazarlóak és fölöslegesek is.


Hanem lényegében: vizes szivacsra mosószer és elmosni.


Előtte ételmaradékot kiönteni kukába. Egymás után mosni mindent és nem egyenként mosni+öblíteni.


Aki beszél magyarul kell értse. Szerintem.

2017. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!