Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell folyó vízben takarék...

Hogy kell folyó vízben takarékosan, de tisztán mosogatni?

Figyelt kérdés

Ha csak egy-két edényt kell elmosnom, nem engedném tele a mosogatót, hanem folyó vízben mosogatnék. De hogy kell jól csinálni, hogy vizet se pazaroljunk, de tiszták legyenek az edények?

Jó ahogy én szoktam?


A víz alatt leöblítem kicsit az edényt. Benedvesítem a szivacsot, teszek rá mosogatószert, elzárom a csapot. Megmosom az edényt, majd kinyitom a csapot és öblítek.


Szerintetek az első lépést (az öblítést) ki lehet hagyni?


2017. jún. 7. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
én megnyitom a csapot aztán jó gyorsan elmosom ami olyan (a nagycsaládos lábasokhoz kicsi a mosogatógép) szóval én inkább gyorsan mosogatok folyamatos folyó víz alatt. Nem szoktam a csappal játszani mert gázos átfolyós a vízmelegítő.Víztakarékos a csap.
2017. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De az edények végig a víz alatt vannak? Nem húzod félre a csaptól, amikor a szivaccsal dörzsölgeted azokat? Azért kérdem, mert a víz alatt lemegy a mosogatószer a szivacsról. Vagy minden edényhez külön teszel mosogatószert?
2017. jún. 7. 09:57
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha megszáradtak a szennyeződések, akkor az öblítés sok időt és kézi energiát takarít meg.

Mindent összevetve szerintem az a legtakarékosabb, ha két mosogató van. Egyikben a koszosak, másik üres.

Koszosakat átöblítem. Várok pár percet, attól függően, hogy volt-e száraz ételmaradékos, vagy odaégett edény.

Ledugózom(ha végig folyóvízzel szeretnél mosogatni, akkor ezt ki lehet hagyni. ), elkezdem mosogatni, de nem öblítem le, hanem átrakom a másik mosogatóba. Ha megvan mind, akkor jöhet az öblítés a másik mosogató tálban.

Akinek egy mosogató tál van, ott ugye ezt nem olyan egyszerű kivitelezni...

2017. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

alap, hogy nem szabad megszáradnia az ételmaradéknak a tányéron, lábasban, stb..


vagy vízben áll, vagy mindjárt elmosogatsz.

Én nem tudok tanácsot adni a takarékos mosogatáshoz, mert sosem érdekelt mennyi víz fogy..a meleg sem.

2017. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A csapot nem kell koppig kinyitni. Kis vékony sugárban csorogjon a melegvíz, rá az edényekre.

A szivaccsal sosem a folyóvíz alatt dolgozol. Néha bevizezed kicsit.

A vizet arra használod, hogy nedvesítsd az edényeket, meg a szivacsot.

Én Sorban el szoktam mosni sziveccsal a már vizes edényt, ami nagyon koszos azt többször, de a végén habosan félreteszem, tányérokat, poharakat a mosogató mellé.

Aztán átváltok erősebb hideg folyóvízre és azzal öblítek, aztán mehet a csepegtetőbe.

Ha sok az edény, akkor 3-4 ilyen kör is bejátszik.

Sokkal gyorsabb így mintha egyenként nyitogatod és elzárod a csapot, meg öblítgetsz. És víz sem fogy több.

2017. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: de mégha a végén egyszerre öblítünk is több edényt, előtte az elmosásuknál csak meg kell nyitni a vizet mindegyiknél, vagy nem? Mert amikor elkezdek mosni egy edényt, az az első, hogy leöblítem kicsit, majd a szivaccsal mosom. Ahogy a kérdésben írtam. Annyi erővel egyenként is öblíthetném az aktuális edényt, amivel dolgozom. (A víz nem folyik végig, csak az elején az öblitéskor meg a végén az öblítéskor. Közben elzárom.)
2017. jún. 7. 17:06
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha más hőmérsékletű vízzel öblítesz, akkor tényleg nem célszerű egyenként mosogatni az edényeket. Bár én az öblítésnél is ugyanolyan meleg vizet használok, szóval lehet azért tűnik nekem logikusnak egyenként, egymás után: öblít - mos - öblít :)

A vizet elzárom a szivacsos mosásnál, ahogy írtam. Szerintem így sem pazarlom a vizet, ugye?

2017. jún. 7. 17:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindig úgy mosogatok, ahogy írtad: leöblítem a maradékokat (ezt nem érdemes kihagyni, mert csak szétkennéd az összes edényen a dzsuvát), elzárom a vizet, mosogatószeres szivaccsal átsikálok mindent, aztán elöblögetem őket. Ennél kevesebb vízzel szerintem nem megy. Az utolsó öblítésnél úgy lehet spórolni, ha kihúzható zuhanyfejes csapot veszel, így hamarabb készen vagy (és kevesebb víz is fogy, mert a zuhanyfejek levegőt kevernek a vízhez). Ez nálunk sajnos nem megoldható, pedig tudnék neki örülni.
2017. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet félreérthető voltam, nekem folyamatosan folyik a melegvíz, de csak vékonyan, az szépen áztatja a koszos edényeket, abba csavarom bele a szivacsot is, az soron következő edényt meg leöblítem vele mosás előtt.

Csak dzsuvás nagy edénynél vagy tepsinél zárom el ilyenkor, mert azt sokáig tart lesikálni.

2017. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8: a perlátor levegőt kever a vízhet, minden új csappban benne van, ha régi csapod van, tudsz rá külön venni.

Perlátor nélkül nagyon sok víz kéne a mosogatáshoz

2017. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!