Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nyeles kézi porszivokrol mi a...

Nyeles kézi porszivokrol mi a véleményetek? (Dyson pl. )

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy nyeles kézi porszívót, hogy ne kelljen mindig a nagy poszivot elővenni. Itt lenne a konyhába es ha kell csak fogom es használom, a seprut helyettesitené. Régen kaptam egy Rowentat, közép árkategoriás, de azt mar ugy kaptam használtan, hogy rossz volt az akkuja, igy nem nagyon tudok véleményt alkotni róla. Most nemrég használtam ismerősömnel egy Dyson v6 típusút, azóta erre vágyom, olyan szívóereje van mint a normál porszivoknak. Csak az ára ... hát nem olcsó. 100-200 ezer Ft típustól függően. Ezért is kérdezném, hogy sokkal-sokkal többet tud a Dyson, mint mondjuk egy 40-50 ezer Ft-os nyeles kézi porszívó? Kinek mi a véleménye róla? Vagy esetleg van olyan kézi porszívó, ami nektek tökéletesen bevált es helyettesíti a normál porszivot?
2016. nov. 28. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem normál porszívó helyettesítésére nem jó. Mert pl. nincs cső, nincsenek kis tartozékok, hogy mindenhova beférj vele.

De ha csak a normál mellé lenne, akkor jó ötlet, bár nem tudom, hogy mennyire felesleges vagy valóban szükséges-e.

Én is nemrég néztem őket. 50-60 körül már voltak jó márkák.

2016. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Néhány típusnál van hozzá plusz cső, egy külön légúton van csatlakoztatva a porszívóhoz, gégecsöves, vagyis flexibilis. Ennek a végére lehet különböző kiegészítőket is rakni, pont mint a hagyományos porszívóknál.


Azonban a nyelesnél az egész porszívót mozgatni kell állandóan, ami hosszabb távon elég fárasztó tud lenni (legalábbis lényegesen fárasztóbb, kimerítőbb mint a hagyományos esetében, ez tapasztalat). Nagyon nem mindegy hogy egy 5-10 kilós valamit kel rángatni előre-hátra, vagy egy fél-egy kilós csövet.

Lépcsőt porszívózni vele pl. borzalom a hagyományoshoz képest. Nem véletlen, hogy főként olyan helyen terjedt el inkább a használata, ahol többnyire egyszintes házat divat építeni (pl. USA). Nagyobb, de szűk területeket (pl. ágy, szekrény, kanapé, asztal alatt) is sokkal egyszerűbb a hagyományossal takarítani, sőt, a plafon sarkaiban, éleiben lévő pókhálót is. A porzsákja is gyorsabban megtelik, illetve félig telt állapotban rosszabb hatásfokkal szív, mint a hagyományos ha félig tele van a porzsákja. Ráadásul a nyelesnél az egyre gyűlő port, koszt is folyamatosan mozgatni kell a porszívóval együtt, ez megint csak negatívum a hagyományoshoz képest. Szóval szerintem sokkal ésszerűbb és használhatóbb konstrukció a hagyományos mint a nyeles, utóbbinak rengeteg hátránya van az előbbihez képest, előnye meg talán semmi.

2016. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Azért emeltem ki a Dysont, mert annak kulonbozo fejei vannak, padlóra, szonyegre, lépcsőre, stb. Hátha vkinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban. Nekem nagyon jók a tapasztalataim ezzel, viszont összehasonlítási alapom nincs az olcsóbb tipusokkal szemben, hátha van valami ami olcsóbb, de ugyanolyan jo is.

2016. nov. 28. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont ezt nem használtam, de régebben volt hasonlóm, és imádtam. Sokkal kényelmesebb, mint egy "nagy" porszívó. Most viszont vettünk egy robotporszívót a nagy mellé, és még a nyelesnél is szuperebb. A nagyot csak a szőnyegekhez veszem elő heti egyszer. A követ meg a parkettát abszolút letakarítja a robotka naponta.
2016. nov. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A robotporszivo nekünk azért nem lenne jo, mert emeletes házban lakunk, szinteltolással, es viszonylag kicsik a terek, igy állandóan hordozni kellene helyiségből helyiségbe. De ha egy nagy szintunk lenne, akkor biztos vennék egy olyat.
2016. nov. 29. 06:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!