Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Képtelen vagyok megcsinálni a...

Képtelen vagyok megcsinálni a házimunkát. Mivel vegyem rá magam?

Figyelt kérdés
Mindig elmarad valamilyen házimunka. Azon vagyok hogy örömöt okozzak, azt hiszem hogy igyekszem, aztán valahol 90 százaléknál megállok és hátradőlök. Ha számonkérnek, elmondom hogy igyekeztem, de végül csak szerencsétlenül keresem a kifogásokat mert tény, hogy bármit is mondok, rumli van. Szeretnék ezen változtatni mert érzem hogy ezzel mit okozok másoknak akiknek nincs ennyi szabadidejük. Mit csináljak? 19L
2016. szept. 13. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Halmozd fel a mosatlan edényt, ne vidd ki a szemetet és ne takaríts 3 hétig. Aztán mikor már minden bűzlik a konyhában, elhasználtad az utolsó papírtányért is és minden ellepnek a legyek, csak rá fogod szánni magad...
2016. szept. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
Ki kéri számon rajtad? Ha 90%-ig megcsináltad, kizárt, hogy rumli van. Ha mégis, akkor félig sem jutottál.
2016. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én is mindig úgy kezdek neki,hogy utálom és semmi kedvem....de mivel egyedül lakok így vagy megcsinálom vagy a kosz lepne el.
2016. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Keress rá a google-ben az urban eve-re, segíteni fog, ez egy takarítási rendszer, ami nagyon jól működik.
2016. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utálok takarítani, de mindig rend és tisztaság van nálam. Hetente 2 óra az egész, annyi ki lehet bírni. És utána cserébe egész héten élvezem az eredményét.
2016. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

"Azon vagyok hogy örömöt okozzak"

Kinek? A középkorú, keményen dolgozó édesanyádnak? Abban a házban, ahol te is ott laksz? Szerinted te a házimunkával szívességet teszel neki?! Nem motivál a gondolat, hogy tiszta szégyen felnőtt emberként még mindig egy tíz év alatti kisgyerek szellemi szintjén viszonyulni a munkához: elmosogatok mire anya hazaér, hadd örüljön... nem, felnőttként a szüleidnél lakva ez a dolgod!

2016. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak meg kell csinálni, mint annyi minden mást, amihez nincs kedvünk. :( kapcsolj robot üzemmódra, rakj be zenét, én néha tancolok is közben.. :D
2016. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"aztán valahol 90 százaléknál megállok és hátradőlök"


Ennek mi az oka, hogy éppen azt a kis hátralévő maradék 10%-ot nem csinálod meg?

Elfáradsz?

Eleged lesz?

Neked már jó lenne úgy is?

Kifutsz a tervezett időből?

Vagy valami más oka van?


Tudni kellene az okot, hogy tanácsot adni lehessen...

2016. szept. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én örülnék, ha 90%-ig elkészülnék. Nálam már a tűrhető állapotba hozni a házat a cél, bár nálunk 7 és 10 között változik az ellendrukkerek száma.:(


Örülj, hogy eddig jutottál, bár tudod, milyen klassz érzés, amikor elkészül az ember a takarítással 100%-ra?

(Már ha lehet 100%-os rend egy lakásban :))))

2016. szept. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha 90%nal meg kosz meg rumli van, akkor nem ertel el vagy 50%ig csak. En hetente vagy 2hetente takaritok, mikor hogy latom jonak, de akkor mindent. Mi lenne ha megprobalnatok vigyazzni a rendre, akkor kovetkezoleg kevesebb lenne a tenni valo es konnyebb lenne?! Mert ahogymost csinalod csak magadra halmozod!

Senkinek sem a kedvence a takaritas, szerintem mindenkit a vegeredmeny motival, hogy utana szep lesz minden.

2016. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!