Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen tippeket tudsz ajánlani...

Milyen tippeket tudsz ajánlani a rend fenntartásához?

Figyelt kérdés

Sajnos elég rendetlen vagyok. Hiába voltak édesanyámnak próbálkozásai az iránt, hogy megszerettesse velem a rendet valahogy ez sosem sikerült.

Gondoltam, felírok magamnak néhány tippet, amivel könnyebb lesz a házimunka.

Ezekre gondoltam:

-minden este összekészíteni egy adag mosást

-csak úgy feküdni le aludni, hogy üres a mosogató (van mosogatógépem és ennek a kényelemnek köszönhetően patópálosan használom)

- ha megszáradtak a ruhák, ne kupacoljam, hanem rögtön hajtsam össze

stb...


2016. jan. 28. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember akkor lesz rendetlen, ha a dolgainak nincs helye. Sok-sok tárolóhely kell. Ha lustább vagy, akkor zárt dobozokkal, ládákkal, szekrényekkel próbálkozz, ha nincs is bennük katonás rend, nem látszik, a szoba összképe máris rendezettebb lesz.

Minden nap mosni szerintem felesleg extrém esteket kivéve. Elég, ha berakod a szennyesbe. Ha van elég helyed, legyen külön színenként egy, bár kapni osztott rekeszes szennyeskosarat is.

Alapvetően pedig csak akaraterő kérdése, határozd el magad. Az igény már megvan benned, az jó kezdet. :) Ha valami nincs a helyén, tedd el, ha koszt látsz, töröld fel, ezek semeddig se tartanak.

2016. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. jan. 30. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Én heti menetrendet használok,és napi rutint. Napi rutin : minden reggel letörölöm fogmosás közben a fürdő tükröt, letörlöm a wc peremet tisztitó kendővel és áttörlöm wc gél beleöntése utána kefével. Reggel berakom a mosógépet is. (minden nap megy,3 gyerek mellett) ki a mosogatót.

Esti rutin,másnapi ruhák előkészitése, meg még pár személyre szabott dolog.

A hetem, hétfő nappali-háló törölgetés,kedd vasalás,szerda porszivózás, csütörtök gyerekszoba péntek konyha szombat fürdő,porszivózás vasárnap felmosás.Van hogy ezek cserélődnek,van hogy egy egy el is marad,pótlom később vagy ilyesmi. De ezt igyekszem tartani.napi max fél óra amit igénybe vesz de van ami annyit se,változó. Ez a fly lady program alapján,javaslom nézd meg.

2016. febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék a fenti remek javaslatokhoz, hogy én amikor a lakásban mozgok, igyekszem egyúttal legalább egy dolgot a helyére tenni. Például ha a nappaliból kimegyek a konyhába, egyúttal visszaviszem a nappaliban hagyott kávés-teás bögréket. Nagyon igyekszem mindent a helyére rakni használat után, de ez nem mindig jön össze, így igyekszem kis adagokban helyrejuttatni mindent. Igyekszem elkerülni a nagy rendetlenséget, amikor sok cucc hever szanaszét a lakásban és a sok felgyülemlett tennivalót, mert akkor sokkal nehezebbnek tűnik a rendrakás és hajlamosabb leszek halogatni.
2016. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Világ életemben rendetlen voltam, és mindenfélét kipróbáltam.

Ajánlom Marie Kondo könyvét, Rend a lelke mindennek.


Az összes bakit felsorolja, amit a renddel kísérletező ember megtesz, és fel van sorolva a különböző tanácsokat osztogató újságokban, az összeset kb. el lehet felejteni, mert mindennek leírja a buktatóját.

A legfontosabb a szelektálás, a káosz hamar eluralkodik megint, ha sok felesleges holmi vesz körül, amit igazán nem is használunk, és jobbról balra archiválgatjuk, pakolgatjuk. Nekem is főleg ezzel volt gondom.

2016. febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!