Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mindennap estig dolgoztok,...

Mindennap estig dolgoztok, hogyan oldjátok meg a házimunkát?

Figyelt kérdés
Fél hatkor érek haza, szombatonként is dolgozni kell.
2015. szept. 19. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Még éjfélig sok mindent meglehet, megkell csinálni.
2015. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha sosem vagy otthon, akkor nem sok tennivaló van.
2015. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Amikor olyan időszakunk volt, hogy mindketten sokat dolgoztunk, akkor fogadtunk bejárónőt. Heti egy nap jött, kitakarított, rendet rakott, ha kellett kimosta a függönyöket, ablakot pucolt.


Most, hogy több időnk van, magunk csináljuk.


De az igazság az: ö sokkal szebben csinálta. Vágyom vissza és sokra értékelem a munkáját, profizmusát. :-)

2015. szept. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Fél 6 az koran van. Mi inkabb 6 vagy utana, mégis kb naponta vagy két naponta fõzünk. Közben be lehet rakni egy mosast, lehet mosogatni stb. Porszivozas, felmosas az inkabb hétvégi móka.


Mondjuk ha szombaton dolgozol akkor gondolom maskor van piheno. Vagy fizetnek annyit, hogy igy is megéri - ez esetben tenyleg jo lehet egy takaritot fogadni heti egyszer.

2015. szept. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

" De az igazság az: ö sokkal szebben

csinálta. Vágyom vissza és sokra

értékelem a munkáját, profizmusát."


Mibe kerul egy ilyen profi?

2015. szept. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha valaki egyedül él és a nap nagy részét máshol tölti, akkor alig kell valamit csinálnia. Ha alvás előtt elmosogat és minden nap csinál egy keveset, akkor rendben van a ház.


Ha van párja és gyereke, akkor pedig a munka megosztható.

2015. szept. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
A fél hat az semmi... utána bőven van idő még berakni egy mosást, főzni... Én este 10-ig dolgoztam 8-tól...
2015. szept. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Minden napra be kell osztani kb. 30-45 perces feladatokat.

A rendszerességben van a lényeg és a folyamatos rendben. Mindent azonnal vissza kell rakni a helyére, szennyes a szennyestartóba, cipők a helyére, semmi ne legyen ledobva csak úgy, mert ha minden nap mindenki csak egy-két dolgot hagy elől, máris kupi lesz hétvégére.

Egyik nap fürdőszoba, másik nap porszívózás-felmosás, harmadik nap megint valami más. Mosogatni is folyamatosan kell, könnyebb két tányért, két bögrét elmosni, mint a három napos rászáradt dzsuvás edényeket.

Van egy rakás háztartási gép, ami megkönnyíti az életet. pl. időbeállításos mosógép. Én rögtön a dobba gyűjtöm az adott színű szennyest, ha megtelik, csak mosószer bele, beállítom úgy, hogy mire pont hazaérek, lejárjon a gép, csak teregetni kell. A mosogatógép szintén nagy segítség, főleg, ha család is van.

Egyébként ajánlom:

[link]

és a facebook-os csoportot is, a Bravúros Beosztókat.

2015. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon egyszerűen, mert egyedül élek.
2015. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Tulajdonképpen én még később tudok belekezdeni, mert vacsoráig én foglalkozok a gyerekkel. Addig a feleségem főz, illetve felkészül, hogy másnap mit tanít. Vacsora után átveszi a gyerek fürdetését, altatását. Én ekkor rendezem a házat, és a kertet (a kert 1200 m2). Gyakran sötétedés után kezdek a befőzésbe, ha szezonja van valaminek és bőven terem. Éjfélkor nem kell mesét mondani ahhoz, hogy elaludjak...
2015. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!