Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi az, amint mindenképp...

Mi az, amint mindenképp megtanítanátok a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem már nincsen anyukám, így magamtól kísérletezgetek a takarítással és főzéssel.

Ti milyen recepteket, trükköket adnátok át biztosan a lányotoknak/unokáitoknak? :)

16L


2015. aug. 14. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem mondom, hogy a világ legügyesebb szakácsa vagyok, de egy-két dolgot eltudok készíteni. :) Ha valamihez kell tanács, és tudok válaszolni akkor szívesen. Írj nyugodtan privát. De a takarítással, főzéssel kapcsolatos dolgokra a neten, könyvekben sok tipp van. Én inkább arra igyekszem fektetni a hangsúlyt, hogy kiegyensúlyozott, boldog gyereket neveljek, aki tudja, hogy számíthat rám. Megpróbálom az általam helyesnek tartott értékrendet átadni. Számomra ezek a dolgok fontosak.
2015. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
84%
Keress házipraktikákat a neten, gyűjts ki párat egy füzetbe, ami tetszik, vagy úgy gondolod, hasznos lesz majd a saját háztartásodban is. Próbálj ki recepteket, kezdj el sütni - főzni, csinálj egy receptes füzetkét is! :)
2015. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Neten ma már mindent meg lehet találni. Inkább öltözködés, önbizalom, értékrend terén próbálom terelgetni.
2015. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Azért szerintem egy háztartás vezetés nem egyszerű... És az is meg kell tanulni. Nem egy nőt ismerek, aki jó megjelenésű, ápolt, aztán belépsz az otthonába és gyorsan el is menekülsz. Egyensúlyt kell tartani.

Szerintem főzni érdemes megtanulni, hogy egyszerűbb ételeket rutinból, fejből el tudj készíteni (olcsóbb és egészségesebb, mint a bolti és éttermi koszt). Nem kell nagy séftudomány, az esetek többségében gyors, hétköznapi ételeket kell készíteni. Ha valami különlegeset akarsz, azt kinézed a netről. De nekem nem mindig sikerül elsőre, a neten is sok a rossz recept!

A második nem is a takarítás, hanem a rendtartás: ne legyen minden sarokban letámasztva valami, minden szanaszét, az nagy rendetlenséget mutat. Zárt tárolók és rendszeres selejtezés.

A takarítás nem nagy tudomány, de fontos, hogy minden egységesen tiszta legyen: nem elég csak porszívózni, söpörni, felmosni, az ajtókat, ablakokat, polcokat, szekrényeket is időnként ki kell takarítani. És a "magasban" is kell takarítani: lámpák, fűtéscsövek, pókhálók a sarokban. Ezzel sokan nem törődnek. Hát így hirtelen ennyi. Én a munkám miatt sok lakásban járok, ezek a legalapvetőbb hibák.

2015. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak olyasmit, amit szeretne is megtanulni. Bármit, amit kérdez.


Én pl. nem sok hasznát vettem volna, ha anyámtól tanulok főzni és takarítani, mert az valami ízléstelen, ami nála van a lakásban.

2015. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindent megtanítottam, amit tudtam.


Viszont mindent könyvekből tanultam, mert az anyukám direkt titokba tartott mindent, és az ő konyhájában nem volt szabad semmihez se nyúlni. Még teafőzésre se. A hűtőbe igen, de volt néha baj belőle.

Az Ízőrzőkben láttam meg, hogy az egyik ételének mi volt a titka; rosszul sóztam, sokkal többet kellett volna beletenni, öt ujjal csípni a sót, nem hárommal.

2015. aug. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. aug. 24. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!