Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10. osztályos (gimi) lányotokn...

10. osztályos (gimi) lányotoknak géllak? Egy alkalommal? Vagy ha szeretné, csináltathatna mindig újat?

Figyelt kérdés

10. osztályos lányotok gimnáziumba jár,ahol elég gazdagok tanulnak,így a géllak az iskolában átlagos dolog. A lányotok is szeretne gél lakkot.

Mit mondanátok rá?? Gondolom egyszer megcsináltathatná,pl. most így iskolakezdésre??

És ha ezt szeretné esetleg egy kicsit többször? Pl. csináltathatna magának karácsonyra, tavaszra,évzáróra?

Vagy akár mehetne 3 hetente körmöshöz,és folyton lehetne neki új??

Ha nem engednétek,akkor közrejátszana a pénz is,vagy maga a köröm miatt nem lehetne,még akkor sem,ha pénzt spórol rá??

Köszi :)


2015. aug. 9. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Én megengedném. És nem egy alkalomra, hanem folyamatosan.
2015. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy azért akarja csinálni, mert a "gazdagok" ezt csinálják, egyáltalán nem tetszik, sőt, őszintén szólva a gyomrom forog tőle.


A géllakkal semmi bajom, olyannyira nem, hogy magam csinálom meg itthon, van hozzá minden eszközöm. Ha szeretne, engedném, akár rendszeresen is. Ez csak körömlakk. Nem a világ vége. DE az indíttatás egyáltalán nem tetszik. Bevágódni a "gazdag kislányoknál", hogy be tudjon illeszkedni egyáltalán ne legyen célja a gyerekemnek, mert akkor nagyon elszúrtam valamit. N32

2015. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsi,ha ez a gazdagis félreérhetően sikerült,de ebből csak azt akartam kihozni,hogy a suliba mindenkinek van pénze rá.így egyáltalán nem számít különlegességnek,azaz az iskolában nem szólnak érte,mert általános dolog.
2015. aug. 9. 11:03
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát a legtöbb gimis csaj 5 centis műkörmökben járkál. Géllakkot simán megengedném, bár én nagyon utáltam :D
2015. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Ilyen iskolába jártam, az ilyen dolgok már akkor sem tetszettek, mondjuk az én családom meg csóró, és második nadrágot sem engedhettünk meg magunknak, nemhogy mást.


Szerintem megpróbálnám lebeszélni, ha nem megy, és nagyon akarja, akkor persze, megengedném. De lehet, hogy megpróbálnám valahogy motiválni. Például azt a pénzt, amibe ez kerül, megkapja zsebpénznek, és összegyűjtheti később jogsira, nyaralásra, bármi. Egy géllakkot folyamatosan frissen tartani az kb kéthetente 3-4 ezer forint, ha nem több. És akkor ő dönthet, hogy most kap géllakkot, vagy inkább valami nagyobbra gyűjt - ez a takarékoskodás megtanulásában is segít. Nyilván ha nincs rá pénz, akkor nincs rá pénz, azt az esetet nem kell túlbonyolítani.

2015. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem úgy működik, hogy alkalmakra csináltatja...Ami ott van, azt nem lehet lemosni körömlakklemosóval, el kell menni azért is a körmöshöz, hogy leszedje neked.

Nyolcadikos korom óta géllakkoztatok, és mivel gyorsan nő a körmöm, ezért elég hosszú. (Utolsó hozzászólónak, aki írta az öt centis körmöt)

Igazából mi akármit irünk, ha a te anyukád nem engedi meg akkor semmit se ér, hogy mi megengednénk...Fordított esetben se. Ülj le anyukáddal és kérdezed meg, beszélgessetek erről.

2015. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah, csak én értettem úgy, hogy anyuka kérdezi? :o
2015. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

persze,szerintem nem olyan nagy dolog. ha megunod akkor leszedeted és nem rakatsz újat. már 1500 forintért csinálnak. 2-3 hetente azért kell menni,hogy igényesen nézzen ki. szóval annyira nem nagy összeg. szerintem.

ha megunja leszedeti és lehet picit gyenge lesz, de 3-4 hónap alatt lenő a köröm. szóval nem maradandó, és nem is tart olyan hosszú ideig mint a hajfestés utáni lenövesztés.

szóval én engedném. de nyilván ha kenyérre is alig van pénz akkor nem

2015. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
megengedném. nincs ebben semmi extra, tök átlagos dolog.
2015. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem engedték a szüleim, de ők elég.. konzervatívak. Szerintem nincs vele baj, ha szépen meg van csinálva. Viszont szerintem sokba kerül, én a zsebpénzemből nem engedhettem volna meg magamnak, de ha tudod neki finanszírozni, akkor teljesen rendben van, hiszen már 16 éves.
2015. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!