Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran takarítasz, és...

Milyen gyakran takarítasz, és milyen alapossággal?

Figyelt kérdés

Csak gyorsan felporszívózol és rendet raksz vagy alaposan kipucolsz mindent? Ágyneműt, függönyt milyen gyakran mosol?


Ha lehet kort is írtjatok :)


2015. júl. 26. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szinte soha

23

2015. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A konyhát szinte napi rendszerességgel: mosogatás, edény elrakás, gáz letörlése, asztal/pult letörlés. Soha nem fekszek le úgy aludni, hogy a konyha nincs rendben.


Azon kívül heti egyszer van, hogy alaposabban is kitakarítom, akkor a hűtőt is, a mikrót kívül belül, a szemetes kukát stb.

Heti egyszer port törlök, heti egyszer takarítom a fürdőszobát (kád, mosdó, wc), hetente kb 3x porszívózok, heti 1x fel is mosok mindenhol. Tükröket is kb heti 3x takarítom. (Erre mániákus vagyok)

Ezen kívül amikor esetleg látok valamit, hogy nem tiszta, akkor azonnal megcsinálom, nem várok.



Ágyneműt, törölközőket kb 10 naponta cserélem. Mosni heti 2x szoktam. Függönyt kb 2 éve nem mostam, ahol lakunk 4 méteres a belmagasság, és még egy létránk sincs, szóval le sem tudnám szedni, de amúgy is csak ilyen kis semmi függöny.


Amúgy takarítás mániám van sokak szerint, engem nagyon zavar a kosz, ha kell, akkor este 11-kor is nekiállok lakást takarítani. Szerencsére csak ketten lakunk a párommal, és vigyázunk is a tisztaságra, így nincs nagy kosz soha. Jah, és a rendre mégjobban háklis vagyok, nálam nincs olyan, hogy ruhák szét dobálva, poharak/tányérok szanaszét hagyva stb. mindennek megvan a maga helye.


21 éves lány vagyok

2015. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Heti 1x egy nagyobb takarítás : fürdő, wc takarítás porszívozás, felmosás.

Napi mosogatás van. Ágyneműt két hetente cserélek, most a nagy melegben hetente.

2015. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

- robotporszívó minden nap megy

- mosogatógép 2 naponta

- a konyhapultot, főzőlapot minden használat után letöröljük

- mosás heti 2x

- portörlés heti 1x

- fürdő, wc heti 1x (kád, csempe, mosdó tisztítószeres törlése ebben benne van)


- ágyneműt, törölközőt az alapján mosunk, mennyire koszos, izzadt. A nagy melegben akár hetente is cseréljük. A függönyt ritkán, kb. évi egyszer.

- a hűtőt 2-3 havonta kitakarítjuk (polcokat ki, szépen lemosni, stb.)

- a sütőt 1-2 havonta.


"rendet rakni" nem szoktunk, mert mindig mindent igyekszünk a helyére tenni. Kupi ritkán keletkezik, jellemzően akkor, ha több napig alig vagyunk otthon és nincs időnk rendesen elpakolni magunk után.


27 évesek vagyunk a férjemmel mindketten.

2015. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindennap:

Elpakolok, mosok, letörlöm a konyhapultot, asztalt, beágyazok, behajtogatom a száraz ruhákat, felmosok, felporszívózok.


Portörlés, heti 1x.

Ennél többet havi 1x.

Ágyneműt, 2 hetente cserélek.

Függönymosás, ablakpucolás évszakonként 1x.


Ha esetleg valami megkívánja a többszöri takarítást, cserét, akkor persze gyakrabban megcsinálom.

2015. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2 hetente port törlök, ágyneműt húzok, felmosok, porszívózok, hetente cserélek törölközőket

a konyhát rendben tartom, így nem kell külön takarítani, mosni hetente többször is szoktam, amikor összegyűlik annyi, viszonylag kis mosógépünk van

függönyt nem szoktam mosni, szerintem felesleges

2015. júl. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Én minden nap beágyazok naponta 2 szer, gyerekem délben is szokott aludni.

Hálószobánkban minden nap 1-szer porszívózok,pakolok, a többi helységben hetente 2*.

Sajnos nálunk senki nem tesz el maga után azonnal semmit,és sajnos rendet sem tudnak tartani.

Pakolni minden órában van mit.

Mosogatni naponta legalább 5-ször szoktam.

Mosni minden nap, 1 adag minimum.

Ha nem mosok egy nap akkor duplája lesz másnapra.

Port törölni 2 hetente 1 * az egész házban, a hálószobában hetente 1 *, mert sajnos szobában eszünk, erről igyekszünk leszokni...

Fürdőszobát minden nap 1* felmosni, fürdőkádat és mosdókagylót takarítani.

Csempét havonta 1* szoktam.

Konyhát naponta 1* szoktam felmosni van mikor elmarad de átlag 2 nap megvan.

Asztalt konyhaszekrény placcot minden használat után.

Tükröket hetente 1*.

Teraszt naponta 1* felseperni,csészéket gyűjtögetni, asztalt letörölni.

Bútort bútor ápolóval a bútorok ajtajait oldalait elejét körbe 2-3 havonta szoktam letörölni, ahol polcok vannak azt gyakrabban kb 2 hetente, olyankor mindent leszedek , és visszapakolok törlés után.

Szőnyeget súrólni az egész házban 2 havonta a hálószobában hetente.

Ablakot mostanában a nyár miatt, és a bogarak miatt havonta pucoltam de amúgy egyébként 2 és fél havonta szoktam.

Amúgy csak belső ablakpárkányokat és peremeket szoktam 2 hetente vizes kendővel letörölni.

Hetente 1 * viráglocsolás.

2-3 hetente főnyírás.

Évente 2-3 -* lugas ritkítás, rózsa visszavágás, mert fut.

Járda seprés 2-3 hetente.

Ágynemű csere 2 hetente maximum.

Függönyt mosni minden második ablakmosáskor szoktam, és beállok az ablakpárkányba és úgy szedem le.

Konyha szekrényeket havonta 1 szer szoktam kimosni kívül belül.

Ruhás szekrényeket teljesen áthajtogatni, át törölni évente 2 *.

Kisebb rendezések vannak a szekrényben de nem mind egyszerre szóval csak 1-1 polc egyszerre amikor keresek valamit akkor összetúrom és azt hajtogatom újra.

Ajtó mosás fél évente.

Konyhait havonta a zsír és pára miatt.

Kb úgy ennyi jutott eszembe.

2015. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Jahh 7 -es vagyok, 27 éves vagyok.
2015. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a függönymosás ügy. Nekem is jó magasan van, évente 2x mászok fel és kimosom, de akkor már olyan koszos, hogy szégyellem... Pesten lakom, és nem is a belvárosban.

Amúgy minden nap konyhai munkák.

Heti 1x portörlés, porszívózás, fürdő takarítás.

Kéthetente ágynemű húzás, törölköző csere (ebben a melegben gyakrabban).

Évente 1x vagy 2x nagyon alapos takarítás: ruha, könyv selejtezés, polcok, szekrények, ajtók, ablakok lemosása (évközben csak az üveget, ha kell), spájz átrakodás, stb.

47 éves vagyok és nagyon unom az egészet, egyre gyakrabban hívok alkalmilag bejárónőt. Még a végén állandósítani fogom :-)

2015. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7es irigyellek nagyon tiszta haziasszony vagy. amig fiatalabb voltam addig nalam is ragyogott minden igaz nem volt tul nagy a haz 78 negyzetmeter, kertes. de akkor egeszseges voltam es kepes voltam reggel nekiallni es delutan 5 re meg a kuszobok rezpereme is ragyogott.

hat ma mar sajnos nem igy van. nincs kosz, csak a rengeteg betegseg meg a kor miatt mar csak vagyom arra ami akkor volt. Tudnek takaritonot fogadni, de egyszer volt es nagyon rossz tapasztalatim voltak rola. De ha mar ennyire sem fogom tudni megcsinalni akkor majd kenytelen leszek. a ferjem porszivozik mert egy autobaleset ota a jobb karom csak 40 % ban "mukodik", van ket cicank meg egy kakadunk idebent de ok megernek minden rendetlenseget annyira aranyosak;-)))

2016. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!