Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Használsz otthon gőztisztítót?...

Használsz otthon gőztisztítót? Miket takarítasz vele, miket old fel?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer kölcsönkaptam, miután beköltöztünk anyósom nem épp tiszta lakásába. Én nem voltam elájulva Tőle, a tűzhely feletti falról szépen leszedte a zsíros koszt, de érdekes módon, a laminált konyhaszekrénnyel már nem tudtam ugyanezt megtenni.
2012. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És rendesen ,könnyen lehet vele dolgozni?Lehet vele haladni is?

Érdemes venni az átlagos lakáson belüli takarításhoz?

2012. nov. 12. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Állítólag egy rakás kaki az egész. Soktól hallottam, hogy egy csomó maszat van vele, mert folyik , csöpög a víz utána. Én is akartam venni, de utánanéztem a neten és mindenki szapulta.
2012. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én nem vennék magamnak, tisztítószerrel, vizes ronggyal ugyanazt el lehet érni. Igaz amit a második válaszoló írt, olvad le a piszok, folyik le. Ha fentről haladok lefele, akkor a piszok lesz piszkosabb, ha meg lentről megyek fel, a már tiszta rész lesz piszkos. Arról nem beszélve, hogy nehéz megcsinálni azt, hogy az egyik kezeddel gőzölj, a másikkal törölj.

Kérje egyet kölcsön, vagy ha van lehetőséged kölcsönözz. Én nem vennék a helyedben, de lehet, hogy te profin tudnád használni! :)

2012. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tatabike válasza:
Szerintem is baromság. A tévében mutogatják, hogy ráfújják a gőzt a dzsuvára, és milyen tiszta lesz. De hova tűnik a dzsuva?? Elpárolog a levegőbe, és kicsapódik a szomszédnál, vagy mi?
2012. nov. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 merofi válasza:

A használt készüléktől függ ki mit válaszol.

Többféle létezik. A "csőrös" teáskanna formájúak nemigazán állnak kézre senkinek (többnyire ezért nem szeretik).

Nekünk egy gégecsöves változat (mint egy kis porszívó) van.

Vegyszer nélkül mégis a gőz miatt sterilen tisztít.

Személy szerint gáztűzhely, grillező (rács!) odaégett súrolás, kaparás nélkül el nem távolítható dolgokra használom. De sokféle másra pld. ragacsos címke maradvány nélküli eltávolítására is lehet használni (a neten írnak többfélét is)

Mikroszálas törlőkendő nélkül "nem működik". A feloldott koszt azzal kell felszedni két felmelegítés között.

Szakaszosan lehet vele dolgozni, mert lehűlés/felmelegedés között (kb 1 perc) nem szabad használni, akkor nem fog "csöpögni". Csak gőzt nyom, nem forróvizet így megégetni sem tudod magad (kivéve ha rossz a készülék).

Ja és a miénknek egy kis kefe is van a végén, ami segít a kosz fellazításában, illetve egy padló "felmosó" fej mikroszálas kendővel.

2012. nov. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,ez evidens h kell a mikroszálas törlőkendő ami felszedi a fellazított koszt.Nyilvánvaló hogy nem tűnik el magától :)

A steril tisztítás az ezen a hőmérsékleten nem hiszem hogy működne,hiszen ez nem sokkal lehet több 100 Celsius foknál,ráadásul a csíramentesítéshez nem csak hőmérséklet,hanem behatási idő is kell,amig a nyavalyások elpusztulnak,DE azt hiszem ilyenre nincsen szükség sem sehol a lakásban.


Én arra lennék kíváncsi hogy vajon kárpitit(autókárpitot is) lehet vele tisztítani?

2012. nov. 21. 11:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!