Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran, es hogyan...

Milyen gyakran, es hogyan takaritasz/ mosol?

Figyelt kérdés

Kerlek, ird meg a te haztartasi szokasaid, mosas, takaritas teren. Az is erdekel, hogy peldaul cipot, parnat szoktal-e mosogepben tisztitani. Minel hosszabb a valaszod, annal tobbet tanulok toled :)


Koszonom!!!



2014. ápr. 29. 13:40
 1/5 anonim válasza:

Használj gumikesztyűt, mert a vegyszerek nagyon mérgezőek.

Én folyékony mosószert használok és vízlágyítót, amit a főmosásba rakok. A törölközőket, ágyneműt 60 fokon mossa a gép + fehérneműt, munka ruhát, ha lehet magas hőfokon mosni.

A többit általában 40 fokon mossa a gép.

Paplant és párnát is mossa a gép.

Cipőt inkább vödörben áztatom.

Nézd meg a mosógép használati utasítását, melyik programon mennyi kg ruhát lehet bepakolni stb.

Lefolyótisztítót is használok többször egy évben.

A domestos favorit, használok vízkövesedés elleni készítményt, nagyon hatékony.

Jó lenne áttérni az ökobarát tisztítószerekre.

Nem megyünk a lakásba utcai cipővel.

Rendszeresen szellőztetek, télen is.

Egyszer tisztességesen ki kell takarítani az egész lakásban és utána, csak fenntartani az állapotot.

Főzéskor megpróbálok nem mindent összefogdosni, ha valamit elő kell venni stb.

Ha nincs gyerek, házi kedvenc, és alig vagytok otthon az is csökkenti a takarítás sűrűségét.

A por mindig megterem.

2014. ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mosni heti 2x,hetente mosom a törcsiket(60fokon)2 hetente az ágyneműt(40 fokon).a gyerek ruhákat szintén 40 fokon.minden mást 60fokon.tisztítószert domestost,ecetet használok,a wc-be pedig duck-ot.felmosáshoz padlóápolót.mindig rend tisztaság van egy évben 2szer csinálok nagyon nagy takarítást.függönyt 2 havonta szeretem mosni,addigra az ablakokat is meg kell pucolni.és még így egy éves gyerek mellett is tudom azt mondani hogy katonás rend van és teljes tisztaság.szellőztetni télen napi 3x nyáron meg ugye egész nap nyitva az ablak :) jobb mint bármelyik légfrissítő
2014. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy egy éves tacskónk a lakásban , hát ahhoz képest hogy sokan azt mondták alig hullik a szőre,szerintem inkább eléggé :/ Szóval , sűrűn kell porszívóznom,felmosni,hogy ne legyen szőrös a padló . Szinte mindennap kell főznöm , mert párom főtt ételt visz munkába ,és elfogy az adag , amivel ugye sok idő elmegy azért :) Úgy szoktam csinálni,hogyha összegyűltek a ruhák,kimosom őket gyorsmosáson . Külön a fehéreket , külön az olyan fehéreket amiben van más szín is , külön feketék , színesek . Ezekkel általában meg is telik a szárító . Olyan 2-3 nap alatt leszáradnak,akkor kimosom a törölközőket a mosogatórongyokkal,ágyneműt ha éppen lehúztam , wc szőnyegét.... A törölközőket vagy 60 , vagy 90 fokon mosom . A többit a gyorsmosáson,ami olyan 40-50 fokos lehet . Szerencsére egy ideje vettünk mosogatógépet,úgyhogy a mosogatással nincs sok időveszteségem. Csak ki és be kell pakolni a gépbe :) Addig tudok mondjuk portalanítani ,(ezt akkor szoktam ,amikor már látom nagyon a port ) , fürdő-wc tisztítás sűrűn . Veszek fürdőszobati tisztítót (általában Ajax ) , vízkőoldót , hideg zsíroldót (Well Done ) ,vagy ecet-szódabikarbónával tiszítok . A wc-be néha szoktam sósavat önteni . Cipőt szoktam mosógépben mosni,cipőprogramon :)
2014. ápr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Heti 1x van nagymosás, 2x ha ágyneműt lehuzok, a kettős ágynemű csak külön fér el a száríton.

Törölközőket hetente mosok, ágyneműhuzatot havonta, nyáron 2 hetente általában.

Heti 1 nagytakarítást szoktam csinálni, gyerek nincs, nem koszolunk nagyon, így az elég. Akkor a fürdőszobát befújom fürdőszobás tísztítóval hagyom hatni, majd lesurolom. Wc-t általában csak körbefolyatom wc tísztitóval, kb. havonta pucolom rendesen. Amúgy meg még benne van a felporszívózás, összeseprés, felmosás.

2014. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-an vagyunk,2 felnőtt és az 5 éves lányunk.Mosni 1 héten 2-3 adagot szoktam. Ált.hetente takarítunk.A férjemé a porszívózás és a portörlés.A porszívózás amúgy "igény" szerint.Hetente takarítom (kád,csap,wc),a csempét 2 hetente (fürdünk,nem zuhanyzunk).Hetente mosok fel.Ablakot évente 2x tavasszal és ősszel.Akkor a függönyöket is cserélem és kimosom.Lidl-ben kapható tisztítószereket használok(wc tisztító,fürdő tisztító,ált.felmosó,antibakteriális törlőkendő)ami szerintem nagyon jók ár-érték arányban.Főzni hétvégén szoktam nagyrészt szombaton és vasárnap.Vasárnap annyit főzök,hogy hétfőn vacsora is legyen.Mindenki máshogy csinálja.Kialakítod magadnak a rendszert.Persze nem megyek a falnak,ha a fürdő takarítás csak light-os,v. nem törölt a párom port,az egyik héten,mert van valami más program :-)
2014. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!