Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elegem van a folytonos pakolás...

Elegem van a folytonos pakolásból mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nem is az a gond hogy a gyerek után kell pakolni, mert az elkerülhetetlen, hanem az hogy a párom nem hogy megmozdítana valamit segítésként de ő az aki 50 % -ban nagyobb rendetlenséget csinál.

Egyszerűen nem tudom megértetni vele ha a számítógép előtt ül akkor legalább vigye ki maga után a tányérokat és takarítsa fel maga után a morzsát, de nem , ezt követi hogy az kinti papucsban járkál a tiszta szőnyegeken, én meg takarítsam hetente, a ruháit soha nem viszi ki a szennyesládába, ahol épp leveti ott is hagyja.

Az alkatrészeket a szerszámokat széthagyja, nem teszi a helyére a gyerek el lopja széthagyja, aztán ha én elpakolom akkor az a baj mert nem talál semmit utána, de ő nem képes eltenni mert mindennek szem előtt kell lennie.

Szemetet, kévés csészét mindenhol a ház bármely részén otthagyja, nem teszi be a mosogatóba .

Cigi csikkek hamu maradványok minden órában a fotel körül.

Nagyon renyhe a párom, amikor rászólok akkor még ő van felháborodva hogy akkor én mire vagyok itthon ha neki kell csinálnia, meg hogy én nem dolgozok munkahelyen csak a gyerekkel vagyok itthon , nekem ez a dolgom hogy örökösen pakoljak takarítsak utána.

Mert ő a pénzkereső mert ő mindig fáradt.

Amikor megemlítem hogy takarítson össze maga után ha már össze tudta morzsáznia számítógép asztak környékét , vagy pedig ne egyen benn, akkor a válasz erre az hogy akkor te sem fogsz bent enni.

Igen ám de én minden alkalommal kiviszem a tányéromat és én vagyok az aki takarít nem csak magam után.

Ez egy hatalmas nagy igazságtalanság.

Vét vet a düh hogy hogy lehet valaki ilyen trehány.

Mit tehetnék hogy jobb belátásra bírjam?

Ha szépen kérem tőle akkor csak hallaszgatja és akkora rendetlenség lesz hogy muszáj vagyok neki állni, ha durván erőszakosan mondom neki akkor meg veszekedés kerekedik.

Ha nem csinálom meg a szokásos pakolást akkor az van hogy nem csinálok semmit.

Így sincsen semmibe nézve , mert 1 óra múlva már alig látszik hogy csináltam volna valamit, esetleg annyiban hogy a kávé 20 centivel odébb van kiöntve az asztalon.

Vagy esetleg más edények vannak már a csepegtetőn.

Arról nem is beszélve hogy királynak érzi magát, kiszolgáltatja magát és ha egyik nem ugrik neki szó la másiknak és valaki majd csak elvégzi helyette a feladatot.

Eleinte nem ilyen volt, legalábbis nem ezt az oldalát mutatta, sokkal dolgosabb volt, de miután megházasodtunk elszaladt vele a ló.

Most már csak úgy van vele egész nap zenét hallgat, szerelget, amihez kedve van , számítógépezik, mert ő munkahelyen dolgozik és ő fáradt.



2015. júl. 23. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Közöld vele, hogy a gyereknevelés, a takarítás, főzés, mosás is munka, az jelenleg a te munkád, tehát az a te munkád, a munkahelyén meg ott az ő munkája van, ergo te is, ő is dolgoztok, neked viszont vele ellentétben nem jár mondjuk délután 4-kor, mert itthon még pluszban két gyerek után (egyik a férjed) kell munkálkodnod. Úgyhogy elhiszed, hogy fáradt, te is az vagy, úgyhogy legyen szíves és szedje össze magát, és takarítson el maga után és legyen kedves kivenni a részét az itthoni munkából.

Amennyiben nem, úgy ne lepődjön meg, ha te csak magad és a gyereketek után fogsz pakolni, takarítani, rátok fogsz mosni, ő rá nem, magatoknak fogsz főzni, neki nem, úgyhogy ne lepődjön meg. Vegyen erőt magán és csinálja!

Neked is olykor szükséged lenne némi kikapcsolódásra...Nem egyedül vállaltad a gyereket!

2015. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez van, kezdek beleunni, mostanaban nem igazan tettem oda magam a takiritast nezve, hat romhalmaz a lakas. Nalunk annyi a kulonbseg, h iskolas a gyerek, en is dolgozok, illetve most nyari szuneten vagyunk. Ha nem csinalod folyamatosan, az lesz, mint most nalunk, h mar kedvem sincs nekilatni, csak tuzoltast vegzek, ha lenne penzem, hivnek takaritonot, mert most ugy tunik, h nem lesz itt rend, tisztasag sosem. Szegyellem a lakast, nem is igen jon ide senki.

A 7 eves gyerekem tiszta apja ebbol a szempontbol, hiaba buntetem, kerem szepen, minden szethagy, ha leejt vmit az ott marad, tanyeron eszik, de a morzsa mindenfele van, a ruhait szethagyja. Csinaltam, h akkor nem mosom ki, magammal szurtam ki, felgyult a mosnivalo.

Szoval csinald, mert ha elhanyagolod, meg rosszabb lesz, a ferjedet megvaltoztatni ugysem fogod.

2015. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mintha magamat hallanám.Nálunk is ugyanez a helyzet.Ő a pénzkereső, ő megdöglik én meg csak henyélek.A házimunka semmibe van nézve, bár nem tudom ha nem főznék meg mosnék, takaritanék akkor mi lenne.Vannak ilyen nők is akik nem csinálnak semmit csak eltartják őket a férfiak azok meg jók úgyis.Mi meg sz@rok vagyunk ennyi.Tanácsot sajnos én sem tudok adni csak átérzem a helyzetedet.Az az igazság, hogy mikor még dolgoztam akkor se csinált nagyon semmit a párom, de most van mire fognia.Vicc az egész.Nálunk is folyton azon megy a veszekedés, hogy lerak papírokat meg szerszámokat az asztal közepére én meg elrakom a helyére és akkor veszekszik, hogy miért nincs ott ahol hagyta.Ha mindent otthagynék akkor kb a gyüjtögetők című műsorban is szerepelhetnénk olyan kupi lenne a lakásban.
2015. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1, Ne egyetek a szobában! Biztosan van asztalotok, tessék kiülni együtt és ott enni!!!! Ezzel az első probléma meg is van oldva. Neked is le kellene mondanod a kényelmedről és így ő is kénytelen lenne.


2, Egy nagy műanyag tároló dobozba tedd a szerszámait, ha van szekrény, akkor ott tárold, ha nincs, akkor fedeleset vegyél, abba csak visszapakol és rossz esetben csak a dobozt kell eltenned. Nálunk ez működik.

Ha nem tetszik neki, akkor pakold el a szerszámait, hogy ne találja, dobáld ki, hisz annak nem ott a helye.


3, szemétnek a kukában a helye, legalább ezt tegye meg, alapvető lenne!!!


4, dohányozzon kint!!!!!!!!!!!!! Gyerek is van a lakásban!!!!


Tényleg beszélni kellene vele, hogy tegyen ő is valamit a rendért.

Ne várd el tőle, hogy takarítson ki munka után, csak tényleg az alap dolgokat, ne hagyja szét a ruháit, ne egyen bent, tegye a mosogatóba a mosatlan, a szemetet a kukába és ennyi. Nem nagy kérések.


Nálunk a zoknik nem tudták hol a helyük, én mindig mondtam, a szennyesnek a tartóban a helye, ez itt szemét, megy a kukába! Nem dobtam ki, de kivittem a teraszra egy szatyorba, amikor nem volt már egy pár zoknija sem, számon kérte, azóta elvándorolnak a levetett ruhák a tartóba. Ja, én azt sem fogadom el, ha a tartó mellé dobja, az még mindig nem a szennyes helye.


Nem tudom mekkora gyereked van, ha nagyobbacska, a játékokat össze tudja pakolni maga után, akár játékosan is lehet csinálni, kis feladatokban. Persze, ha még picike, akkor ez tárgytalan, de nem írtad.

Ha már van olyan ügyes, a poharat, tányért is elpakolhatja, nálunk a 3 éves elpakolja maga után.

2015. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!