Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szokjak le a folytonos...

Hogyan szokjak le a folytonos kompenzálásról?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a lányomat. Amikor még együtt voltunk a férjemmel, akkor is igyekeztem mindent megadni a kicsinek, de mióta külön vagyunk, eldurvultam. Folyton a gyereknek vásárolok, ruhát, játékot, könyvet, mikor mit. Azt szeretném, ha nem szenvedne hiányt semmiben. De ez butaság, mert ettől még az apja nem lesz itt velünk, én meg nagyon átestem a ló túloldalára, mert anyagi kereteimen felül is csak neki vásárolok. És persze neki nincs szüksége egy tizedik nadrágra, vagy vadi új játékokra. Mit tegyek?
2013. ápr. 28. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Ne vigyél magaddal annI pénzt!

Mindig írjak mit vettél!!

Na meg kemény elhatározás, nem veszek semmi feleslegeset!!!

2013. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Pénteken volt az, ami már sokadjára előfordult, és rájöttem, túlzásba viszem. :) Nagyon kell vennem egy nyári lábbelit, el is indultam, csak A-ból B-be való utamon találkoztam egy könyvesbolttal, ahol vettem a lányomnak egy mesekönyvet, és közvetlen a cipőbolt mellett volt egy játékbolt, ahol vettem neki egy babát, amit még a múlt héten említett, hogy mennyire szeretné. Lábbeli keretem ugrott, nem bánom, mindig ez van, de ahogy megkapja a lányom ezeket, az az öröm és boldogság.. Megérte. Majd veszek következő hónapban cipőt, ... :)
2013. ápr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó, hogy belátod, hogy ez már túlzás, ez az első lépés a változás felé. Gondolj arra, hogy ha ilyen sűrűn kap ruhát, játékot nem fogja értékelni, becsülni azokat, mert mindennapossá válik. Törekedj arra, hogy játékot csak alkalomra kapjon, ruhát meg annyit vegyél, amit ki is tud használni. Esetleg havi szinten jelölj ki egy reális keretet, hogy mi az amit a gyerekre szeretnél költeni és szigorúan tartsd be. Ha esetleg marad pénz hónap végén, akkor tedd félre, sose lehet tudni, mikor lesz szükség rá, vagy ha a gyerekre szánt pénzből maradna, akkor nyiss neki számlát és gyűjtsd a jövőjére. Ne érezz bűntudatot azért, mert nem működött a házasságotok! Nem vagyok válás párti, de sajnos előfordul, hogy két ember között nem működik és jobb külön. Ha van rá mód a férjeddel próbáljatok normális viszonyban maradni, mert az sokat segíthet a kicsinek, mert nem érzi úgy hogy választania kell köztetek. Jah és biztos, hogy ajándékok nélkül is érzi a kislányod, hogy mennyire nagyon szereted!
2013. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit kinézel a boltba és már majnem viszed a ksszához, TEDD VISZA és az árát otthon rakd félre. Mert azt a pénzt úgyis elköltötted volna,akkor inkább gyűjtögest valami jó kis nyaralásra vagy valami értékesebb dologra amire majd szüksége lesz.
2013. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, aki ugyanezt csinálja a 2 éves fiánál (bár ott más az indok). A kisfiú már semmit nem értékel, nem örül semminek. 1 játék max. 3 percig köti le. Olyan a lakásuk, mint egy menő óvoda...

Hány éves a lányod?

2013. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

2 éves, szerencsére még nincs gond, még játszik is a játékokkal. A könyveket is szereti nagyon, meg persze a ruhákat is.

Csak olyan nehéz egyedül nevelni, hiába vagyunk jóban az apjával. Folyton úgy érzem, nem kap meg mindent. :(

2013. ápr. 28. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!