Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti nem unjátok a...

Anyukák! Ti nem unjátok a folytonos monotóniát?

Figyelt kérdés
Én dolgozó anya vagyok és egyre többször érzem úgy,hogy kiborulok.MIndennap dolgozom,reggel viszem a gyerekeket oviba,du. munka után megyek értük,jövünk haza és hamar este van,aztán másnap kezdődik minden elölről.A hétvége sem a pihenésé,mert akkor meg a mosáson át a főzésig a takaritás,minden ott van!A párommal is sokat vitázunk,mert ki vagyok merülve és egyszerűen úgy érzem,nem birom már cérnával...Tudom,sok anyuka van ebben a helyzetben.Bele se merek gondolni,mi lesz ha majd lesz kertem-családi házban lakunk de még a terület nincs kialakitva meg a házom is van még mit csinálni-akkor még enniy időm se lesz a háztartásra!MOst is hogy mikor fogom megcsinálni a tavaszi nagytakaritást,nem tudom...
2013. márc. 30. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Ilyen az élet, az ember ezt vállalja család alapításkor.

Néha nehéz de próbálj meg kikapcsolódni. Talán az egyik nagyit is megkérhetnéd, hogy segítsen egy kicsit.

2013. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én pl. sosem hagyok hétvégére mosást. Takarítani is szoktam hétköznap mindig egy kicsit.

Így nem m arad minden hétvégére,

2013. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én tegnap morogtam egy sort....Annyi dolgom van..Reggel viszem a gyereket oviba,aztán kicsivel haza.Már ekkor folyik a hátamról a víz.Aztán nekiállok aszokásos napi takírításnak és du 3-ra mire a férjem hazaér még a konyháig nem jutok el!!!!!

És mondtam a férjecskémnek hogy a nők dolgozni vágynak mintha otthon nem lenne elég dolguk.Persze ez egy vicces szituáció volt.Persze ettől függetlenül én is szeretnék menni dolgozni, csak ha belegondolok, hogy nekem mennyi dolgom van otthon is meg egyéb amiért rohangálok.Nem is tudom más aki dolgozik hogy csinálja/intézi!

2013. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Áruljátok már el, hogy - és itt nem a dolgozó anyukákra gondolok, mert nekik ugye más a helyzetük - mi tart a háztartáson annyi időbe, hogy az oviból hazaértek a kicsivel és délután háromra még nem vagytok kész???

120m2 a házunk, van egy kicsi kert meg egy térköves udvar is, körben virágágyásokkal. Reggel leadom a nagyokat az oviban, a kicsivel (9 hós) kiszaladok a lovaimhoz, ott anyukám vigyáz rá, amíg edzek, majd go haza, útközben ha kell bevásárolok, itthon földobom a kaját, elintézem a háztartást, három után megyek a nagyokért, addigra itthon rend, tisztaság, főtt kaja stb. megvan, ovi után már a pihenésé a főszerep. Naponta fölporszívózok és fölmosok, összepakolászok. Minden nap főzök. Mosogatógépem van. A mosógépem is megy naponta legalább 1, inkább 2 adagot, a három gyerek miatt rengeteg a mosnivaló.

Napi nyolc óra munka mellett értem, hogy kevés idő jut másra, meg energiából még kevesebb, de az otthon lévő anyukáknak azért elmondhatatlanul könnyebb dolguk van szerintem...

2013. márc. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De jó hogy ennyire be tudod osztani más otthoni teendőit.Nekem nincs segítségem.,,Anyukám dolgozik."

Nekünk sem éppen kicsi a házunk,kicsit még nagyobb is mint a tiéd előző válaszoló....és van mit csinálni.Nem csak felmosok és felseprek,hanem rendesen mindenap kitakarítok.

2013. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy naponta rendesen kitakarítasz? Minden nap port törölsz, tükröt fényesítesz meg fürdőkádat sikálsz? Minek?

Te dolgod, csak nem értem. Ha hétvégente tisztességgel ki van takarítva, akkor napi porszívózással (nálunk muszáj, mert a kutya is benn lakik) meg felmosással, na meg összepakolással szerintem rendnek kell lenni. Mindegy.

Amíg a két nagyobbom volt csak, addig nekem se volt semmi segítségem, anyukám még dolgozott. Amikor a legkisebb született, akkor már itthon volt. De nem takarítani segít, hanem a picire vigyáz, amíg a lovakkal dolgozom.

A dolgozó anyukáknak - ahogy írtam is - összehasonlíthatatlanul nehezebb dolguk van, hiszen napi 8 vagy több óra munka mellett kell ugyanazt megtenniük, mint amit az otthon lévőknek egy egész nap alatt. Nekik tényleg piszok nehéz lehet. De az otthon lévő anyukák - magam is ebbe a körbe tartozom - nagyon könnyű helyzetben vannak.

2013. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!