Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hűtő mitől lehet büdös a hűtőm?

Hűtő mitől lehet büdös a hűtőm?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete büdös a hűtőm. Amikor kezdődött, megnéztem, nem rohad -e benne valami, ami hátracsúszott, nem vettem észre, stb, de nem. Ki is takarítottam, akkor sem találtam benne semmi olyat, amitől büdös lehetne. Egyszerűen nem értem. Nektek volt már ilyen problémátok? Valami ötlet, hogy mit próbáljak meg? Egy hely van, ahol nem tudtam rendesen kitakarítani, csak ameddig az ujjam ért, az egy aprócska kis "lefolyó" nyílásszerűség. Innen áradhat a szag? Ugyanakkor ha sehol máshol nem volt penész, vagy akármilyen kosz a hűtőben, akkor miért pont ott lenne? Annak a környékén sem szokott soha semmi sem lenni. Egyébként a vicc az, hogy romlott étel szag van, és talán mintha a takarítás óta még büdösebb lenne.
2015. febr. 15. 19:32
 1/10 A kérdező kommentje:
A hűtőben lévő ételeket egyébként egyesével megszagolgattuk a párommal, illetve a hűtőt is centiről centire átszagoltuk, a forrást keresve, de nem találtuk. Olyan mintha a hűtőbe beleivódott volna a szag. De nem rohadt semmi sem a hűtőben soha, huzamosabb ideig. Nyilván, olyan mindenkivel előfordul, hogy egy-egy felvágott kicsit megpenészedik, de szaga soha semminek sincs különösebben. Egyébként mindent fóliában, zacskóban, dobozban tartunk. Ez alól csak a zöldségek kivételek. Tehát szimplán ételszag sem lehet.
2015. febr. 15. 19:50
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy jártam nemrég. Aztán rájöttem, hogy a (friss)élesztő volt büdös:( Mondjuk, nem értem, hogy miért: mindig is a hűtőajtó dobozában tároltam és nem volt szag eddig.
2015. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs élesztőm, sose használtam, úgyhogy ez kizárt, de köszönöm a tippet :)
2015. febr. 15. 19:58
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nah... Értelem. xD
2015. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha az a kis lefolyó-szerű nyílás a kondenzvizet vezeti ki a hűtő háta mögé, akkor érdemes azt szabaddá tenni ill. megnézni a hűtő hátát, hogy a kivezetett kondenzvízes edényben nincs-e penészréteg. A belső műanyag burkolat képes adszorbeálni a szaganyagokat, azért érdemes hipós ronggyal áttörölni a teljes belső felületet, sőt a záró gumicsíkokat is.
2015. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a karfiol és brokkoli is bűzt csinál, pedig nem is romlott.
2015. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk igy,a kis lefolyoszerü nyilást szoktam fültisztitóval kipucolni.Sok penészes fekete lerakodás jött ki igy.Amikor már tiszta a fültisztito,egy deci tiszta vizet öntök a kis lefolyoba,és elmulik a szag.Igy tudja a hütö hátuljában lévö kis tartályon elpárologtatni a fölös vizet.
2015. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A páromnál voltam múltkor, amikor kiömlött a hűtőjükben a paradicsomos tészta. Mindent kiszedett, kitakarította a hűtőt, majd felfedezte ezt a kis lefolyószerű lyukat. Látta, hogy oda is befolyt, úgyhogy kihúzta a hűtőt, hátul pedig leszerelte ezt a kis dolgot, és meglepődve látta, hogy oda még régen is befolyt minden, és szépen bele is penészedett.

Neki nem volt büdös emiatt a hűtőjében, de mint ahogy előttem is írták, érdemes lenne azt megnézni, mert könnyen lehet, hogy az a forrás :)

Remélem sikerül megtalálnotok mi okozza a dolgot!

2015. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
túl azon, hogy a szag forrását azért érdemes felderíteni, de amúgy ha egy kis csészébe szódabikarbónát teszel és beteszed a hűtőbe, "elveszi" a szagokat.
2015. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tegyél bele egy légáteresztö zacsiba kávé zaccot/örölt kávét/sütö port/macska almot vagy van ilyrn kis gömböcske a dmben ami elveszi a szagát:)
2017. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!